Rada Północnej Izby Gospodarczej podjęła uchwałę o powołaniu do życia oddziału w Dębnie. To efekt wniosku złożonego przez grupę przedsiębiorców z terenu gminy. Powiat myśliborski jest jedynym w Polsce, który będzie posiadał aż dwa oddziały PIG na swoim terenie.

Północna Izba Gospodarcza to największa w Polsce organizacja zrzeszająca przedsiębiorców. Jak dotąd miała swój oddział w Myśliborzu, teraz powstanie kolejny – w Dębnie.

Wczoraj podczas obrad, Rada PIG przyjęła uchwałę powołującą do życia nowy oddział. Co to oznacza dla grupy lokalnych przedsiębiorców? Zrzeszenie się stwarza możliwość szybkiego rozwoju oraz otrzymywania wsparcia od Izby, co nie jest bez znaczenia w czasach pandemii, kiedy to wiele firm musi dostosowywać swoją działalność do sytuacji epidemiologicznej. Po decyzji o powołaniu oddziału, musi dojść do wyborów. Przedsiębiorcy, którzy zainicjowali powstanie organizacji w Dębnie, wybiorą spośród siebie zarząd. Do tych wyborów najprawdopodobniej dojdzie w maju, wcześniej ze względów epidemiologicznych nie będzie możliwe spotkanie w większym gronie.

 

Centrum Biznesu - Wideo Newsletter
Północnej Izby Gopsodarczej w Szczecinie 

Dołącz do grona najaktywniejszych przedsiębiorców

Baner IKW KWEICIEŃ 2021 1140x320 kopia