PIG 1150x350

 

1 Baner 938x200 8MKM

W ubiegłym tygodniu Północna Izba Gospodarcza zorganizowała polsko-niemiecką konferencję energetyczną. To druga odsłona wydarzenia, którego celem było przybliżenie przedsiębiorców z Pomorza Zachodniego do ekologicznych rozwiązań z zakresu energetyki. W konferencji wzięło udział ponad 200 uczestników. – Zielony Ład to nie jest pomysł, który można zignorować. Żyjemy w świecie, który musi stawiać na ekologię i odnawialne rozwiązania energetyczne. Przedsiębiorcy muszą być świadomi, że jeżeli ich firmy nie będą działać zgodnie z zasadami Zielonego Ładu to nie mają oni szans na dofinansowanie ze środków europejskich w nowej perspektywie unijnych – mówi dr Piotr Wolny, dyrektor biura Północnej Izby Gospodarczej w Szczecinie.

    Wydarzenie zorganizowane przez Północną Izbę Gospodarczą niewątpliwie można nazwać sukcesem – paneliści z całej Europy, mnóstwo merytorycznej i ważnej wiedzy w temacie Zielonego Ładu i niemal cała sala słuchaczy. To już drugi raz, gdy Izba oraz partnerzy organizują spotkanie, które ma pokazywać przedsiębiorcom, że „bycie zielonym” to w tych czasach komplement, a nie krytyka.

   - Konferencja była kontynuacją naszego zeszłorocznego wydarzenia. Przedsiębiorcy, samorządowcy, przedstawiciele świata nauki oraz zaproszeni goście rozmawiali o celach energetycznych Unii Europejskich do 2025 roku w kontekście utrzymania neutralności klimatycznej. Zielony Ład bezpośrednio przedkłada się na przedsiębiorców, miejsca pracy i kierunki gospodarcze danych regionów. Dokument jest wyznacznikiem jak powinny wyglądać długoterminowe strategie przedsiębiorców w zakresie planowania produkcji, polityki produktowej czy strategii marketingowych. Konkluzją konferencji jest to, że Zielony Ład czy zeroemisyjność to nie tylko zobowiązanie wobec naszej planety i kolejnych pokoleń, ale i wielka szansa biznesowa, bo zielone innowacje technologiczne to impuls dla rozwoju gospodarki Unii Europejskiej i poszczególnych krajów. Od słów musimy przejść do czynów i zacząć dokonywać zmiany w naszych firmach. Inna sprawa to „zielone kryteria”, które będą brane pod uwagę podczas weryfikacji wniosków o dotacje dla przedsiębiorców – mówi dyrektor biura Północnej Izby Gospodarczej w Szczecinie dr Piotr Wolny.

  Podczas konferencji nie zabrakło prezentacji firm z całej Europy, które zieloną rewolucję mają już za sobą: - Dyskutowaliśmy o tym, czym są „zielone miejsca pracy”,  poznaliśmy przykłady i wypowiedzi firm, projektów, instytucji, które w innowacyjny sposób wykorzystują OZE w praktyczny sposób. Wielu przedsiębiorców stawia na wodór i to był jeden z istotniejszych akcentów całej konferencji. Poza elektryfikacją to właśnie wodór staje się paliwem na przyszłe lata, a to niesie rozwiązania dla przedsiębiorców - dodaje dyrektor Piotr Wolny.

   Północna Izba Gospodarcza nie wyklucza organizacji kolejnej odsłony wydarzenia, bo temat wciąż pozostanie istotny i aktualny.

Centrum Biznesu - Wideo Newsletter
Północnej Izby Gopsodarczej w Szczecinie 

Dołącz do grona najaktywniejszych przedsiębiorców

NIE DLA PolskiŁad NIE DLA ZMIAN W PODATKU LINIOWYM