PIG 1150x350

 

1 Baner 938x200 8MKM

Międzynarodowy Kongres Morski organizowany w Szczecinie to jedno z najważniejszych wydarzeń ze świata gospodarki morskiej w Polsce. Co roku w naszym mieście spotykają się najważniejsze osoby zajmujące się na co dzień sprawami dotyczącymi stoczni, portów, branży offshore, ekologią, transportem, logistyką i innymi elementami tego wielkiego ekosystemu gospodarczego. Jaka będzie nowa odsłona Kongresu Morskiego?

 – Kongres charakteryzuje się merytorycznymi dyskusjami, w których udział biorą wspaniali paneliści, najwybitniejsi eksperci w swoich dziedzinach. Rozmowy o gospodarce morskiej to naturalna sprawa w mieście portowym jakim jest Szczecin. W interesie wszystkich jest, by stocznia, porty, logistyka rozwijały się tu dynamicznie. Widzimy, że w tych obszarach wiele się dzieje, warto o tym porozmawiać – mówi Hanna Mojsiuk, Prezes fundacji Kongres Morski.

  1. edycja Międzynarodowego Kongresu Morskiego odbędzie się w Szczecinie 14 i 15 września. Nasze miasto kolejny raz stanie się ogólnopolskim centrum dyskusji o najważniejszych aspektach rozwoju oraz perspektyw gospodarki morskiej w Polsce, Europie i na świecie. W trakcie dwudniowego Kongresu planowane są panele w blokach tematycznych: Porty i żegluga; Edukacja, Rozwój i innowacje; Ekologia; Bezpieczeństwo, prawo i finanse. Istotnym tematem międzynarodowej debaty będą: przemysł offshore jako impuls rozwoju portów, ale też transport wodny jako alians biznesu i ekologii,  czy działania w gospodarce morskiej na rzecz klimatu.

   - Wszyscy chcemy żeby gospodarka morska i szeroko rozumiany sektor TSL rósł w siłę. To leży w interesie Szczecina, Pomorza Zachodniego, ale i całej Polski i Europy. Międzynarodowy Kongres Morski to wydarzenie o długiej tradycji, to podczas Kongresu podpisywano najważniejsze deklaracje dotyczące branży stoczniowej, rozwoju portów czy inwestycji, które mają obecnie miejsce. Jestem pewna, że po rocznej przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa wrócimy do rozmowy o gospodarce morskiej z nową energią, nowymi pomysłami i nowymi wiadomościami o tym, jak ten sektor się wzmacnia i jakie ma perspektywy rozwoju – mówi Hanna Mojsiuk, Prezes Fundacji Kongres Morski.

   Międzynarodowy Kongres Morski zainauguruje debata plenarna „Rozwój portów odpowiedzią na wyzwania transportowe przyszłości” z udziałem Ministra Marka Gróbarczyka. Wydarzenie odbędzie się w Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie. Następnie paneliści dyskutować będą na temat transportu intermodalnego oraz Zielonego Ładu i gospodarki morskiej na rzecz klimatu. Drugiego dnia dyskusje przeniosą się na Akademię Morską, gdzie toczyć się będą w trzech blokach: „Porty i żegluga”, „Digitalizacja i innowacje” oraz „Ekologia”. – Każdy z tych bloków jest bardzo ważny dla przyszłości przemysłu morskiego i TSL. Jesteśmy wciąż w czasie pandemii, logistyka i sektor TSL musiał swego czasu bardzo dynamicznie przejść na tryb zdalny, co okazało się dla niego motorem rozwoju. Eksperci będą dyskutować o tym, jak to tempo utrzymać.

Kolejne tematy dotyczyć będą ekologii. Nie da się mówić o rozwoju przemysłu bez dyskusji o Zielonym Ładzie i tym, by gospodarka morska była jeszcze bardziej ekologiczna. Dlatego też spodziewam się ciekawej debaty o sektorze offshore czy regulacjach, które na poziomie europejskim i światowym są coraz bardziej wyśrubowane dla portów oraz armatorów – mówi Prezes Hanna Mojsiuk.

   Więcej informacji oraz możliwość rejestracji znajdziecie Państwo na stronie www.kongres-morski.pl.

Centrum Biznesu - Wideo Newsletter
Północnej Izby Gopsodarczej w Szczecinie 

Dołącz do grona najaktywniejszych przedsiębiorców

NIE DLA PolskiŁad NIE DLA ZMIAN W PODATKU LINIOWYM