PIG 1150x350

 

1 Baner 938x200 8MKM

To był wieczór pełen emocji! Prezes Północnej Izby Gospodarczej w Szczecinie Hanna Mojsiuk otrzymała wyróżnienie w kategorii „Osobowość roku” na gali Perły Biznesu, organizowanej od 17 edycji przez magazyn biznesowy Włodzimierza Abkowicza Świat Biznesu. Gala była okazją do nagrodzenia przedsiębiorców, wydarzeń oraz film odpowiedzialnych społecznie.  – Jestem zaszczycona, że w tym roku mogłam odebrać to prestiżowe wyróżnienie. Bardzo dziękuję moim współpracownikom zarówno w firmie Mercedes Benz Mojsiuk oraz w Północnej Izbie Gospodarczej w Szczecinie oraz w oddziałach – mówi Hanna Mojsiuk, Prezes Izby.

 

„Z powodzeniem zarządza dwiema potężnymi organizacjami”

   To pierwsza tak duża biznesowa gala od momentu wybuchu pandemii koronawirusa. Prezes Hanna Mojsiuk otrzymała wyróżnienie w kategorii „Osobowość roku”. To był bardzo pracowity rok pełen wyzwań dla całej Północnej Izby Gospodarczej.

   - Otrzymałam wyróżnienie, które jest dla mnie docenieniem ciężkiej pracy. Jestem bardzo wdzięczna, że kapituła konkursu doceniła działalność Północnej Izby Gospodarczej. Czas pandemii to czas, kiedy głos przedsiębiorców musi być wysłuchany, bo nie da się ukryć, że wiele sektorów gospodarki zostało bardzo mocno dotkniętych obostrzeniami i lockdownem. Izba była swoistym rzecznikiem praw przedsiębiorców i cieszą nas słowa, że w tym trudnym czasie byliśmy dla wielu cennym wsparciem – mówi Hanna Mojsiuk.

  Laudację na temat Prezes Hanny Mojsiuk wygłosiła dr hab. Danuta Zawadzka, Rektor Politechniki Koszalińskiej: - Od niedawna jest pierwszą kobietą prezes Północnej Izby Gospodarczej w Szczecinie. To kreatywna, zaradna i bardzo pracowita osoba. Z powodzeniem zarządza dwiema potężnymi organizacjami. Rozwija rodzinny biznes zatrudniający ponad 500 osób i jednocześnie kieruje organizacją reprezentującą przedsiębiorców. Wrażliwa społecznie, wspiera projekty dobroczynne i charytatywne. Koszalinianka z czego jesteśmy bardzo dumni – mówiła Pani Rektor.

Od światowego giganta po małą restaurację. Społeczna Odpowiedzialność Biznesu łączy!

  Podczas gali zaprezentowano filmy promocyjne przygotowane przez portal wSzczecinie.pl. Laureaci mogli w nich zabrać głos i powiedzieć o swojej działalności:  - Karma dobra wraca i media zaczęły się mną interesować. Pomoc nigdy jednak nie była na pokaz, to zawsze z głąb i serca. Lubię akcję, gdzie wspólnie gotujemy, dostarczamy potrzebującym pełnowartościowy posiłek – mówi Magdalena Lachowicz, właścicielka restauracji. Jak mówi często osoby potrzebujące są zaskoczone jak wspaniale smakują dania wegańskie i wegetariańskie.

    - Bosman to Szczecin. Dlatego już od dwóch lat realizujemy nasz program wsparcia dla projektów, których inicjatorami są właśnie mieszkańcy regionu zachodniopomorskiego. Nagrodzone grantami projekty mają szansę pozytywnie wpłynąć na różne dziedziny życia - uratują bezdomne zwierzęta, zatroszczą się o zdrowie mieszkańców regionu, ich kondycję fizyczną, a także edukację i ochronę środowiska na Pomorzu Zachodnim – dodaje Anastazja Jarcewa, brand maganer marki Bosman.

    - Działamy na różnych rynkach i w różnych miejscach świata. Wszędzie dbamy o planetę i środowisko. Posiadając farmy wiatrowe pokrywamy energetycznie potrzeby wszystkich jednostek spółki. Już na etapie budowy IKEA w Szczecinie myśleliśmy jak wprowadzać nasze zasady w Szczecinie. Prowadzimy rekuperacje, zasilamy się energią słoneczną i ciepłem geotermalnym – mówi Karol Tomczyk, szef IKEA w Szczecinie. Sieć zainaugurowała działalność w naszym mieście prowadzeniem innowacyjnego i pionierskiego w skali świata Domu Jutra. Pomysł okazał się przebojem. Dzisiaj w tym miejscu działa Dom Skandynawski.

   Wszystkim laureatom gratulujemy. Specjalną nagrodę za innowacyjne działanie otrzymała kawiarnia i lodziarnia Lody Misia Wojtka działająca na szczecińskim Krzekowie.

„Kłaniam się w pas wszystkim tym, którzy prowadzą biznes”

   Podczas gali głos zabrali przedstawiciele władz regionu. Wojewoda Zachodniopomorski podziękował za wyróżnienie dla Zachodniopomorskiego Urzędu Wojewódzkiego oraz skomentował obecną sytuację przedsiębiorców: - Państwo codziennie rano ponosicie odpowiedzialność za swoich pracowników, ale urzędnicy wydający decyzje na wielomiliardowe decyzje również mają odpowiedzialną pracę. Dziękuję w imieniu moich pracowników za wyróżnienie. W pas się kłaniam wszystkim tym, którzy prowadzą biznes – mówił Wojewoda Bogucki. – Ponad 7 miliardów złotych trafiły na Pomorze Zachodnie w ramach Tarcz Antykryzysowych. To silny wkład, by utrzymać miejsca pracy, zachować firmy, które były budowane latami – mówił dalej Wojewoda.

  Głos zabrał również członek zarządu województwa Marszałek Stanisław Wziątek: - Jesteście kreatywni, wzbudzacie w sobie energię do działania. Mimo przeciwności, Państwo walczycie! Sukces można osiągnąć tylko, gdy się próbuje! Determinacji serdecznie gratuluję – mówił Wziątek. – Samorząd województwa wspiera gospodarkę. Nowa perspektywa to konkretna kwota, znaczna część tych środków będzie przeznaczona na wsparcie firm i podmiotów gospodarczych – zapowiadał dalej marszałek.

   Ostatnie słowo należało do gospodarza. Głos zabrał zastępca prezydenta Szczecina Michał Przepiera. Również nie brakowało gratulacji i podziękowań dla przedsiębiorców. Kolejna gala planowana jest w przyszłym roku.

 

 

 

Polska Fundacja Przedsiębiorczości przyznała trzy równorzędne nagrody dla firm odpowiedzialnych społecznie:

 • Calsberg Polska, Bosman Szczeciński – za przygotowanie i wdrożenie angażującego społecznie programu grantowego Bosman dla Regionu
 • Ikea Retail – za przygotowanie, wdrożenie i promocję innowacyjnej koncepcji Ikea Dom Jutra
 • Restauracja Prasad, za konsekwentne wspieranie osób potrzebujących poprzez przygotowywanie posiłków dla osób bezdomnych oraz wspieranie medyków w czasie pandemii

Wyróżnienie za innowacyjność:

 • Kawiarnia, cukiernia, lodziarnia – Lody Misia Wojtka. Wyróżnienie za start i działalność w trudnym czasie pandemii koronawirusa.

Nagrody Perły Biznesu w kategorii Osobowość Roku:

Główna: Grzegorz Bargielski, Prezes firmy Geobike MFC - szczecińskiego producenta rowerów elektrycznych

Wyróżnienia:

 • Hanna Mojsiuk, Prezes Północnej Izby Gospodarczej w Szczecinie
 • Dr Samir Zaeir, wybitny lekarz oraz właściciel restauracji Aramia
 • Katarzyna Opiekulska, właścicielka i dyrektor zarządzająca w firmie LSJ HR Group
 • Adam Sternal, prezes firmy Sternal International

Nagrody Perły Biznesu w kategorii Wydarzenie Gospodarcze Roku:

Nagroda Główna: Rozwój branży ICT na Pomorzu Zachodnim. Aktywna działalność Klastra IT

Wyróżnienia:

 • Zachodniopomorski Urząd Wojewódzki
 • Zarząd Morskich Portów Szczecin i Świnoujście
 • Netto Polska za przejęcie sklepów Tesco
 • Koszalińska Izba Przemysłowo Handlowa

Centrum Biznesu - Wideo Newsletter
Północnej Izby Gopsodarczej w Szczecinie 

Dołącz do grona najaktywniejszych przedsiębiorców

NIE DLA PolskiŁad NIE DLA ZMIAN W PODATKU LINIOWYM