fbpx

 

SAVE THE DATE 25 26 SIERPNIA 1

 

Centrum Inicjatyw Gospodarczych planuje organizację misji wyjazdowej dla przedsiębiorców z Pomorza Zachodniego na targi IMM Cologne, które odbędą się w terminie 18 - 24 stycznia 2021 roku w Kolonii.

IMM Cologne to jedne z najważniejszych międzynarodowych targów mebli i wyposażenia wnętrz. Na powierzchni 11 hal targowych zobaczyć można meble, oświetlenie, tekstylia domowe, wiodące kolory, innowacyjne i inteligentne rozwiązania dla domu oraz wizjonerskie i awangardowe koncepcje wnętrz. Więcej informacji o targach znajdą Państwo pod tym linkiem - https://www.imm-cologne.com/

Misja wyjazdowa na targi IMM Cologne organizowana będzie w ramach projektu RPO WZ „Ster na Innowacje” – koszty transportu, noclegu oraz wejściówek na targi będą pokryte ze środków unijnych, w ramach pomocy de minimis.

Jeśli jesteście Państwo wstępnie zainteresowani wspólnym wyjazdem prosimy o przesłanie informacji zwrotnej na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Chętnie odpowiemy na wszelkie pytania odnośnie planowanej misji.

 
  clip_image002.gif

 

Centrum Inicjatyw Gospodarczych planuje organizację misji wyjazdowej dla przedsiębiorców z Pomorza Zachodniego na targi HANNOVER MESSE, które odbędą się w terminie 12 – 15 kwietnia 2021 roku w Hanowerze.

Hannover Messe to najważniejsze targi technologiczne na świecie, na których każdego roku ponad 6 500 wystawców prezentuje innowacyjne technologie przemysłowe.

Więcej informacji o targach znajdą Państwo pod tym linkiem https://www.hannovermesse.de/en/

Misja wyjazdowa na targi Hannover Messe organizowana będzie w ramach projektu RPO WZ „Ster na Innowacje” – koszty transportu, noclegu oraz wejściówek na targi będą pokryte ze środków unijnych, w ramach pomocy de minimis.

W związku z planowaną organizacją narodowego stoiska wystawienniczego Polski na targach Hannover Messe uczestnicy misji będą mogli skorzystać z możliwości promocji oraz rozmów biznesowych na ww. stoisku.

Jeśli jesteście Państwo wstępnie zainteresowani wspólnym wyjazdem prosimy o przesłanie informacji zwrotnej na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Chętnie odpowiemy na wszelkie pytania.

 

 
  clip_image004.gif

 

 

Centrum Inicjatyw Gospodarczych planuje organizację misji wyjazdowej dla przedsiębiorców z Pomorza Zachodniego na targi ANUGA, które odbędą się w terminie 9 - 13 października 2021 roku w Kolonii.

Anuga to wiodące targi dla światowego przemysłu spożywczego, na których każdego roku ponad 7 000 wystawców z ponad 100 krajów prezentuje nowości i innowacje dla sektora gastronomicznego.

Więcej informacji o targach znajdą Państwo pod tym linkiem - https://www.anuga.com/.

Misja wyjazdowa na targi Anuga organizowana będzie w ramach projektu RPO WZ „Ster na Innowacje” – koszty transportu, noclegu oraz wejściówek na targi będą pokryte ze środków unijnych, w ramach pomocy de minimis.

Jeśli jesteście Państwo wstępnie zainteresowani wspólnym wyjazdem prosimy o przesłanie informacji zwrotnej na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.%20">Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Chętnie odpowiemy na wszelkie pytania odnośnie planowanej misji.

 
  clip_image006.gif

 

Centrum Inicjatyw Gospodarczych planuje organizację misji wyjazdowej dla przedsiębiorców z Pomorza Zachodniego na targi CHINA INTERNATIONAL IMPORT EXPO, które odbędą się w IV kwartale 2021 roku (data jeszcze nie znana) w Szanghaju.

CIIE to pierwsze na świecie wydarzenie o tematyce importowej, które odbywa się corocznie jesienią w Szanghaju. To szansa dla firm z całego świata na poznanie chińskiego rynku i zbadanie możliwości współpracy. Więcej informacji o targach znajdą Państwo pod tym linkiem - https://www.ciie.org/zbh/en/.

Misja wyjazdowa na targi CIIE 2021 organizowana będzie w ramach projektu RPO WZ „Ster na Innowacje” – koszty noclegu, wejściówek na targi, tłumacza czy usług umawiania spotkań B2B dla uczestników będą pokryte ze środków unijnych, w ramach pomocy de minimis. Uczestnicy będą zobowiązani do zakupu biletów lotniczych we własnym zakresie.

Jeśli jesteście Państwo zainteresowani wspólnym wyjazdem prosimy o przesłanie informacji zwrotnej na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Gościem wtorkowego wydania magazynu reporterów Radia Plus „W rytmie wydarzeń” był Prezes Północnej Izby Gospodarczej w Szczecinie Jarosław Tarczyński. Tematem rozmowy była druga fala pandemii koronawirusa, porozumienie z Urzędem Marszałkowskim w sprawie obniżenia kryteriów konkursowych w projektach wspierających przedsiębiorców na terenie regionu i sytuacja różnych branż po odmrożeniu gospodarki.

Już 16 lipca 2020r. odbędą się dwa inspirujące spotkania z  polskim ekonomistą, analitykiem rynków finansowych, ekspertem i doradcą finansowym Markiem Zuberem w temacie „Kryzys jako szansa” oraz Tomaszem Kopaczem, który przybliży mieszkańcom Szczecina temat e-commerce i wykorzystywania globalnej sieci do zdobywania nowych klientów. Spotkanie odbywać się będzie w siedzibie Izby; można uczestniczyć w spotkaniu o godzinie 10 lub 15. Wstęp jest wolny po wcześniejszym zgłoszeniu.

 

Branża jachtowa wzbogaciła się o nowych specjalistów. Swoje pierwsze egzaminy zawodowe zdawali szkutnicy, którzy na co dzień zdobywali wiedzę u największego polskiego producenta jachtów. „Byli świetnie przygotowani” – chwali absolwentów egzaminator, Andrzej Rejniak.

Podkategorie

Północna Izba Gospodarcza inspiruje przedsiębiorców. Powstanie nowy produkt turystyczny

Międzynarodowe projekty realizowane przez Północną Izbę Gospodarczą realnie wpływają na kształt działania przedsiębiorców w województwie Zachodniopomorskim. Jedną z inicjatyw podejmowaną w ostatnich miesiącach jest koncepcja z międzynarodowego projektu Baltic Heritage Routes. Jego głównym celem jest stworzenie produktów turystycznych, w tym transgranicznych tras turystycznych oraz podróży, z szerokim udziałem społeczności turystycznych, między innymi poprzez udział w organizowanych w ramach projektu wyprawach eksploracyjnych. Północna Izba Gospodarcza zaprosiła do współpracy szereg firm, które zajmują się turystyką, podróżami, ale i gospodarką morską. Jedną z takich firm było Unity Line Limited Sp. z o.o. , które po szkoleniu odbywającym się w dniach 5-6 listopad br. w Sopocie na Wydziale Ekonomicznym Uniwersytetu Gdańskiego, postanowiło włączyć do swojej oferty zupełnie nowy produkt turystyczny, który ma szanse stać się przebojem najbliższego sezonu.

Nasz region Morza Bałtyckiego to prawdziwa turystyczna perełka – trzeba pokazać to światu!

    Liderem projektu, którego pełna nazwa brzmi Baltic Heritage Routes. Development of Heritage Tourism Infrastructure in the South Baltic Area jest Uniwersytet Gdański, ale współpracujemy z wieloma partnerami z całego świata. W listopadzie w Sopocie odbyło się zorganizowane przez Północną Izbę Gospodarczą seminarium dla firm z branży turystycznej. Zgromadzono kilkudziesięciu uczestników (m.in. 21 firm turystycznych z całej Polski), w tym jednego z turystycznych liderów Pomorza Zachodniego, tj. firmę Unity Line Limited Sp. z o.o., która jest członkiem Północnej Izby Gospodarczej w Szczecinie. – Naszym celem było pokazanie, że ten region Morza Bałtyckiego również jest atrakcyjny turystycznie. Uczestnikom seminarium zaproponowano kilka opracowanych przez nas tras turystycznych jako sugestię do rozważenia, czy takie produkty nie będą atrakcyjne dla klientów. Propozycje spotkały się z bardzo pozytywną reakcją np. właśnie Unity Line – mówi Patricia Pająk z Północnej Izby Gospodarczej w Szczecinie.

    Jak mówią przedstawiciele Północnej Izby Gospodarczej ostatecznym efektem projektu będzie stworzenie wspólnych dla kilku państw nadbałtyckich ofert pobytów w obszarze Południowego Bałtyku opartych na trasach dziedzictwa naturalnego i kulturowego w krajach objętych projektem. Powstałe propozycje mają stanowić inspirację dłuższych pobytów w regionie, ale przede wszystkim skierowane są na budowanie międzynarodowej współpracy podmiotów tworzących ofertę turystyczną. Z punktu widzenia Pomorza Zachodniego i rozwoju ruchu turystycznego w naszym regionie, takie projekty mają wielkie znaczenie. Mamy się czym chwalić, a ta współpraca może doprowadzić do promocji naszych produktów turystycznych i usług.

Unity Line zaprasza na podróż śladami dynastii Gryfitów

      Unity Line Limited Sp. z o.o. bardzo pozytywnie zareagowała na koncepcję promocji szlaku Gryfitów opracowaną przez Północną Izbę Gospodarczą w Szczecinie. Firma od ponad dwóch dekad proponuje swoim klientom podróże do Skandynawii. – Nasza oferta jest zbieżna z propozycją Północnej Izby Gospodarczej, stąd udało nam się „uszyć” ofertę na miarę z połączenia obu koncepcji. Tak powstała „Królewska podróż – śladami dynastii Gryfitów”.  Produkt bardzo szybko wszedł do naszej oferty -  zostały wyznaczone dwa terminy w sierpniu i we wrześniu następnego roku oraz rozpoczęła się już sprzedaż. Powstał też ramowy produkt (również z Gryfitami), który będziemy oferować grupom zorganizowanym. Przy każdej grupie możemy modyfikować, zmieniać, przearanżować wyjazdy by korzystać z możliwości historycznych tras – mówi Ewelina Piszczyńska, Samodzielny pracownik ds. Klientów Kluczowych z firmy Unity Line Limited Sp. z o.o.

    Klienci – zarówno z Polski jak i z Europy – oczekują od touroperatorów coraz ciekawszych atrakcji. Nie chodzi tylko o odpoczynek czy wysoki komfort usług, ale i o propozycje, które będą zaskakiwać, rozwijać, ciekawić. Szlaki turystyczne oparte na legendach czy faktach historycznych to przeboje na całym świecie. Jest szansa, że „Królewska  podróż – śladami dynastii Gryfitów” stanie się produktem wielosezonowym: - Staramy się wprowadzać do oferty nowe usługi. Możemy zauważyć, że propozycja jest dobrze przyjęta przez klientów. Chcemy zwrócić uwagę na historię, na edukację, na ciekawe historie, mamy bazę stałych klientów którzy do nas wracają i chcą takich historii – mówi Ewelina Piszczyńska z Unity Line.

   Królewska podróż realizowana będzie w terminach od 14 do 16 sierpnia oraz od 27 do 29 września 2020 roku. Wszyscy zainteresowani klienci mogą uzyskać więcej informacji na stronie Unity Line. Wyjazd trwa 3 dni, a jego oferta – zarówno pod kątem cenowym jak i programowym jest bardzo atrakcyjna.

Północna Izba Gospodarcza realizuje ważny międzynarodowy projekt

   Realizacja projektu Baltic Heritage Routes zaplanowana została na 3 lata. Liderem konsorcjum, jest Uniwersytet Gdański, a partnerami są: Uniwersytet w Greiswaldzie (Niemcy), trzy litewskie miasta Kretynga, Plunge i Telsiai, miasto Lębork, Krajowa Fundacja Kultury Przedsiębiorczości, Lokalna Organizacja Turystyczna Ziemia Lęborska, Łeba, Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego, Północna Izba Gospodarcza oraz szwedzki Uniwersytet Ludowy w Kristianstad. Efektem projektu będzie stworzenie (projektowanie, opracowanie i wdrożenie) wspólnych dla kilku państw nadbałtyckich ofert pobytów w obszarze Południowego Bałtyku opartych na trasach dziedzictwa naturalnego i kulturowego w krajach objętych projektem

 

  
  • Ciekawi Utra 404x335
  • PFP FUR2.0