idb banner 1420 280

 

Włodzimierz Abkowicz, członek Północnej Izby Gospodarczej w Szczecinie jest współorganizatorem najważniejszych i największych zawodów brydżowych w naszym mieście. Kolejna edycja MIXów odbędzie się w Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia już 25 sierpnia. W zawodach wezmą udział 32 pary zawodników. Każdy pasjonat brydża może przyjść na Łasztownię i obserwować zmagania zawodników.

 

    Mistrzostwa brydża sportowego Par Mikstowych Open 2018 odbędą się w Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia już trzeci raz. Organizatorem jest Zachodniopomorski Związek Brydża Sportowego, którego członkiem jest Włodzimierz Abkowicz, przedsiębiorca zrzeszony w Północnej Izbie Gospodarczej w Szczecinie. Zawody mają charakter otwarty, wezmą w nich udział pary mieszane czyli tzw. Miksty. Celem jest zachęcenie pań do gry w brydża, a także popularyzacja tej formy rozrywki. Według organizatorów w wydarzeniu weźmie udział 30-32 pary zawodników głownie z Województwa Zachodniopomorskiego oraz Województwa Lubuskiego. – To jest szósta edycja tych dość nietypowych rozgrywek brydżowych. Nietypowych, bo mamy do czynienia z parami mieszanymi złożonymi z zawodniczek i zawodników. Bardzo mało pań gra w brydża, a my chcielibyśmy by było ich jak najwięcej. Nasze zawody charakteryzuje nowoczesna metoda rozgrywania rund brydżowych, wszystkie informacje publikowane są na wielkiej tablicy w Sali Iluzjon publikowane będą aktualne wyniki, będą one dostępne także w Internecie. System online nas trochę ogranicza stąd w zawodach wezmą udział maksymalnie 32 pary, rozegramy 15 rund po 2 rozdania czyli w sumie 30 rozdań – mówi Włodzimierz Abkowicz. – Najpierw pary będą grać ze sobą losowo, potem w systemie gradacyjnym. Zapraszamy wszystkich fanów brydża do przypatrywania się – dodaje organizator.

       Mistrzostwa ZZBS Par Mikstowych rozegrane zostaną wg następujących zasad: schemat zawodów uzależniony od liczby startujących par czyli 30 rozdań, rozstawienia par do pierwszej rundy dokona SĘDZIA, wyniki zawodów będą transmitowane w sieci i publikowane LIVE na ekranach udostępnionych przez gospodarza zawodów, na życzenie uczestników SĘDZIA wydrukuje historię rozdania/rozdań w trakcie zawodów lub bezpośrednio po ich zakończeniu.

    Mistrzostwa brydża sportowego Par Mikstowych Open 2018 będą mieć miejsce w Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia 25 sierpnia od godziny 10.00. Wydarzenie ma charakter otwarty – każdy może przyjść, obserwować i kibicować.