banerpracodawca21042018

Choć do lipca pozostało jeszcze sporo czasu to przygotowania do trzeciej odsłony SedinaHorse Show trwają w najlepsze. Przed nami święto miłośników koni i jeździectwa, ale także niezwykła okazja dla wszystkich mieszkańców miasta by zobaczyć, dotknąć i porozmawiać o koniach.

Dotychczas w Szczecinie odbyły się dwie edycje inicjatywy SedinaHorse Show i pokazały one jak wielki potencjał tkwi w tego typu inicjatywach. Zarówno w roku 2015 jak i 2016 pokazami koni i zawodami  zainteresowanych było mnóstwo mieszkańców naszego miasta. Organizator wydarzenia Fundacja Sedina HS postanowił, że trzecia odsłona będzie jeszcze bardziej spektakularna.  Przystąpili do Północnej Izby Gospodarczej, nawiązują nowe partnerstwa a  także wdrażają nowe pomysły. SedinaHorse Show, edycja 3, odbędzie się przy ulicy Bandurskiego 1 i 2 lipca. Zostało więc jeszcze kilka miesięcy, ale logistyczne i organizacyjne przygotowania już trwają: - Chcemy wspierać jeździectwo, promować młodych jeźdźców, pokazywać na zewnątrz ten piękny sport. Zaczynamy pilotażowy projekt hipoterapii dla dzieci niepełnosprawnych i myślę, że to również może być naszym kierunkiem. Nasze główne wydarzenie czyli SedinaHorse Show również jest bardzo istotne, to wydarzenie promujące jeździectwo w naszym województwie , ale chcielibyśmy być widoczni w stajniach w całej Polsce. Takie wydarzenia odrywają młodzież od komputerów i wirtualnej rzeczywistości i zachęcają do aktywnego spędzania czasu.- Daniel Jaśkiewicz, Prezes Fundacji SedinaHS. 

Jeździectwo w Szczecinie i dookoła Szczecina rozwija się bardzo dobrze. Stajni i pasjonatów jest mnóstwo. W regionie jest kilkanaście stajni, a w nich na co dzień pracują olimpijczycy, mistrzowie polski, profesjonalni jeźdźcy, którzy przynoszą nam dumę w skali ogólnopolskiej. Zaledwie kilka miesięcy temu otwarto stajnię w Warniku i  Kościnie nieopodal Szczecina, inna znajduje się w Bobolinie. Mamy także Akademicki ośrodek Jeździecki  przy Zachodniopomorskim Uniwersytecie Technologicznym w samym Szczecinie. Niektórym jazda konna kojarzy się bardzo elitarnie: - Myślę, że te czasy przeminęły. Jest to sport elitarny, ale na takim poziomie towarzyskim czy rekreacyjnym, że nie jest tak, że tylko bogaci mogą sobie na niego pozwolić. W porównaniu z innym hobby to jest standardowy sport. Jako pasjonat polecam wszystkim zainteresowanie się jeździectwem, to piękny sport i bardzo rozwojowy przede wszystkim jeżeli chodzi o młodych ludzi – dodaje Daniel Jaśkiewicz.

Sedina Horse Show odbędzie się 1 i 2 lipca. To już trzecia edycja imprezy. Daniel Jaśkiewicz jest inicjatorem imprezy i jak przyznał pomysł zrodził się podczas pracy sędzi jeździeckiego. Po prostu w Szczecinie brakowało tego typu wydarzenia, które z jednej strony integrowałoby środowisko, a z drugiej pokazywałoby piękno tego sportu na zewnątrz: - Każdy może wziąć udział w tym wydarzeniu, spróbować swoich sił na koniu, dotknąć, porozmawiać z właścicielem, skonsultować się jeżeli jest taka potrzeba. Formuła będzie podobna jak w roku ubiegłym czyli zawody jeździeckie w skokach przez przeszkody  najmłodszych jeźdźców poprzez zawody kucykowe czy wysokie konkursy z udziałem olimpijczyków. Zaproszeni już teraz zostali goście z zagranicy. Zaaranżowana zostanie scena, która pełna będzie wydarzeń artystycznych – dodaje organizator. 

Zapraszamy wszystkich przedsiębiorców zrzeszonych w Północnej Izbie Gospodarczej do udziału w wydarzeniu i do wspierania jego organizacji.

ceopunkt30102017

konsultacjelean01022018