Na kolejnym Czwartkowym Spotkaniu Social Media w Szczecinie jednym z prelegentów będzie Członek Północnej Izby Gospodarczej Rafal Malujda z Rafał Malujda Kancelaria Prawno - Patentowa, który zaprezentuje temat: "Nieuczciwa konkurencja i prawniczy marketing w świecie 4.0, czyli: prawnicza sztuczna inteligencja - lawyers robots AI, SEO frauds, przejmowanie klientów, pracowników i inne".

Rafał w prezentacja opowie min.: - co to znaczy wykonywać trudny zawód (z perspektywy reklamy): prawo, #ethics 2.0., netykieta (??)

- jak bardzo prawnicze roboty z artificial intelligence zmienią "rzeczywistość"?

- jak firmy mogą się bronić przed bezprawnymi próbami przejmowania pracowników i klientów przez nieuczciwą konkurencję w Internecie?

- granice promocji (cybersquatting i spory domenowe – świeże orzecznictwo sądów domenowych, SEO – content spinning i pozostałe „bad” SEO)

- przekroczenie granic (oszustwa - kradzież lajków, fake accounts, profiles squatting)

- reklama porównawcza, pastisz, parodia, linkowanie jawne i ukryte w najnowszym orzecznictwie europejskim i polskim

Rafał Malujda - LL.M., radca prawny i rzecznik patentowy, absolwent studiów podyplomowych w Niemczech w zakresie międzynarodowego prawa handlowego i międzynarodowego zarządzania przedsiębiorstwem oraz kursu prawa angielskiego Uniwersytetu Cambridge. Specjalizuje się w prawie własności intelektualnej, prawie nowych technologii i prawie morskim. Szczególną rolę w jego praktyce odgrywa obsługa projektów cloudowych, e-commerce, usług medycznych czy finansowych, licencjonowanie oprogramowania (w tym open source) oraz opracowywanie kontraktów w projektach realizowanych w metodykach zwinnych (agile). Sekretarz Klastra.IT, członek grupy roboczej ds. ram prawnych funkcjonowania Przemysłu 4.0. w ramach Zespołu ds. Transformacji Przemysłowej przy Ministerstwie Rozwoju oraz ds. innowacyjnych technologii morskich. Na co dzień zarządza kancelarią malujda.pl, prowadzi spory domenowe i wprowadza firmy i produkty e-commerce na rynek w Polsce i za granicą, a gdy nie prowadzi sporów, wspiera projekty open source.

Rejestracja: https://26czwarteksocialmediaszczecin.evenea.pl/

ceopunkt27042018

konsultacjelean27042018

pfp27042018a