Kontynuacja cyklu "Wielcy koncertmistrzowie", trasa koncertowa po Azji w kameralnym składzie, letnie występy w regionie oraz zupełnie nowe wydawnictwa płytowe. Baltic Neopolis Orchestra, członek Północnej Izby Gospodarczej w Szczecinie, z rozmachem rozpoczyna nowy sezon artystyczny.

Szczecińska formacja Baltic Neopolis Orchestra prestiżowy cykl Wielcy Koncertmistrzowie rozpocznie już w najbliższą sobotę, 18.03 o godz. 19 w Trafostacji Sztuki koncertem Impression Nocturna z udziałem włoskiego skrzypka Massimo Spadano. - W  repertuarze koncertu znajdą się takie utwory, jak Songs of love and nature portugalskiego kompozytora Nuno Corte-Reala, czy koncert Mendelssohna, który powstał, gdy kompozytor był zaledwie kilkunastoletnim chłopcem z myślą o Eduardzie Rietzu, przyjacielu i nauczycielu cudownego dziecka. W drugiej części wieczoru popłyną piękne i  nastrojowe Nocne impresje hiszpańskiego skrzypka Andrésa Gaosa powstałe  równo 80 lat temu. Całość zwieńczy jedno z najbardziej zachwycających wczesnych dzieł Mozarta, czyli Serenada D-dur – mówiła podczas konferencji prasowej Emilia Goch, jedna z założycielek Baltic Neopolis Orchestra. Projekt "Wielcy koncertmistrzowie" wspaniale się rozwija i raz po raz przyciąga do Szczecina mistrzów muzycznych z całego świata. Koncerty gromadzą melomanów, a wspaniała przestrzeń Trafostacji Sztuki sprzyja artystycznym uniesieniom. Baltic Neopolis Orchestra ogłosiła kolejne terminy koncertów w ramach cyklu:

- 22 kwietnia, godz. 19, Trafostacja Sztuki Terje Tønnesen (Oslo Philharmonic Orchestra) - skrzypce (koncertmistrz)
- 20 maja, godz. 19, Akademia Sztuki Tomasz Tomaszewski (Deutsche Oper Berlin) - skrzypce (koncertmistrz)
- 2 sierpnia, godz. 19, Trafostacja Sztuki Adam Klocek (Filharmonia Częstochowska) - wiolonczela (koncertmistrz)
- 12 października, godz. 19, Trafostacja Sztuki Hugo Ticciati (Musikaliska Stockholm, O/Modernt Orchestra) - skrzypce (koncertmistrz)
- 21 października, Trafostacja Sztuki Bartłomiej Nizioł (Orkiestra Opery w Zurychu) - skrzypce (koncertmistrz)
- 18 listopada, Trafostacja Sztuki Svetlin Roussev (Radio France Philharmonic Orchestra) - skrzypce (koncertmistrz)

"Wielcy Koncertmistrzowie" to nie jedyna inicjatywa Baltic Neopolis Orchestra. Zaledwie kilka dni po pierwszym koncercie muzycy w kameralnym składzie ruszają w trasę koncertową po Azji. Muzycy, którzy pozostaną w Szczecinie kontynuować będą pasyjny cykl muzyczny 14 katedr, który z wielkim sukcesem zainaugurowany został w ubiegłym tygodniu. Jakie są inne plany BNO? - Orkiestra jest w trakcie realizacji płyty z tangami argentyńskimi z bandeonistą Marcelo Nisinmanem. Na płycie znajdą się utwory króla tanga Astora Piazzolli w aranżacjach Nisinmana oraz utwory Nisinmana, czyli nowe spojrzenie na tango – mówi Emilia Goch. - Orkiestra realizuje także projekt Baltic Neopolis Virtuosi. Jest to zespół złożony z uznanych na arenie międzynarodowej muzyków, których łączy pasja do muzyki kameralnej oraz radość z dzielenia się nią podczas odnoszących sukcesy tras koncertowych. Zespół składa się z członków Baltic Neopolis Orchestra oraz solistów o międzynarodowej renomie, takich jak: Radosław Pujanek – polski skrzypek, I koncertmistrz Orkiestry Filharmonii Wrocławskiej; Emanuel Salvador – portugalski skrzypek, koncertmistrz Baltic Neopolis Orchestra  - dodaje Emilia Goch.

ceopunkt27042018

konsultacjelean27042018

pfp27042018a