banerpracodawca21042018

W czwartek w Północnej Izbie Gospodarczej odbył się kolejny „Dzień Przedsiębiorczości” – wydarzenie miało charakter dnia otwartego naszej instytucji. Przez kilka godzin zarówno przedsiębiorcy zrzeszeni w PIG jak i zwykli mieszkańcy Szczecina, prowadzący działalność gospodarczą lub dopiero planujący swoje działanie, mogli skorzystać z profesjonalnych porad specjalistów. Odbył się także wykład otwarty. Gościem specjalnym był Członek Zarządu Województwa Zachodniopomorskiego Ryszard Mićko.

W pierwszej oficjalnej części na gości czekało sześć prezentacji naszych głównych ekspertów. Przedstawiliśmy: korzyści wynikające ze współpracy z Północną Izbą Gospodarczą, nowe środki unijne o które mogą aplikować firmy w 2017 roku, środki na zatrudnienie i szkolenie nowych pracowników, zmiany w zamówieniach publicznych, zagadnienia dotyczące delegowania pracowników oraz możliwości wsparcia finansowego dla każdego przedsiębiorcy.

Nie byłoby tej imprezy gdyby nie wspaniali prelegenci, którzy podczas „Dnia Przedsiębiorczości” dzielili się z przedsiębiorcami swoją wiedzą. W wydarzeniu wziął udział Powiatowy Urząd Pracy, Fundusz Pomerania, Firma Europrojekty, Deloitte Doradztwo Podatkowe, SWS Kancelaria Prawna, Bank Pekao SA, MRM Consulting, PZU, Vortex Energy Polska. – Oferujemy pomoc w uzyskaniu poręczenia do kredytów inwestycyjnych oraz vadiów i kredytów obrotowych. Spotykamy się z przedsiębiorcami w punkcie informacyjnym, staramy się podpowiedzieć jak wykorzystać środki unijne. W tej chwili uruchomiliśmy poręczenia z JEREMIEGO, mamy 25 milionów, to korzystna opcja dla przedsiębiorców, bo nie płacą ani złotówki prowizji – mówi Cezary Szeliga, dyrektor ds. sprzedaży i marketingu Funduszu Pomerania. – Jesteśmy firmą zajmującą się pozyskiwaniem dotacji dla przedsiębiorców, zajmujemy się przygotowywaniem wniosków i szykowaniem rozliczeń. Przedsiębiorców interesują inwestycje i szkolenia, a przecież w tej perspektywie nie będzie tak łatwo o pieniądze – dodaje Piotr Ostrowski z firmy Europrojekty.

Opinie gości wydarzenia są dla nas bardzo cenne, a same dni otwarte cieszyły się wielkim zainteresowaniem. Przez ponad 4 godziny przez nasz budynek przewinęło się kilkaset osób. Najwięcej pytało o możliwości zdobywania środków unijnych oraz o pracowników i możliwość poszukiwania kompetentnych kadr: - Dostaliśmy kontakty, będziemy chciały umówić się na spotkanie z Panem z Urzędu Marszałkowskiego. Prowadzę działalność gospodarczą, agencję reklamową, potrzebujemy nowych kontaktów i impulsów do dalszego rozwoju. To moje drugie szkolenie w tym tygodniu i bardzo sobie cenię to jakie inicjatywy szykuje dla mnie jako członka Północna Izba Gospodarcza – mówi Iwona Ciemcia z agencji MDA Promotion. – Na pewno wyniosłam wiedzę na temat przyszłych programów unijnych i dofinansowań. Przeczytałam w gazecie informacje o tym dniu, nie jestem członkiem Północnej Izby Gospodarczej, ale będę się nad tym zastanawiać, bo wielu specjalistów dzisiaj otworzyło mi oczy, że być może straciłam kilka szans na zdobycie pieniędzy. Chciałam się dowiedzieć o możliwościach finansowania mojej firmy i taką wiedzę otrzymałam – Daria Babczyńska z firmy EcoEnergy Tech. Przyszłam po wiedzę na temat zatrudniania pracowników, delegacji zagranicznych oraz ogólnie na temat rynku pracy. Indywidualne konsultacje bardzo mnie zainteresowały, często jako przedsiębiorcy nie wiemy gdzie szukać informacji, a takie wydarzenia są prostą drogą by dojść do źródła cennej wiedzy   – dodaje Małgorzata Ofman, agencja pracy EWP.

ceopunkt30102017

konsultacjelean01022018