banergala17052018

Stowarzyszenie pływackie Swimming Masters Team funkcjonuje w Szczecinie od prawie 7 lat. Jego członkami są zarówno profesjonalni pływacy jak i amatorzy, którzy po prostu nie wyobrażają sobie życia bez tego sportu. Stowarzyszenie zajmuje się promocją sportu. W ostatnim czasie ambitnie rozwija także sekcję triathlonowa. Grupa ćwiczy na Floating Arenie i cieszy się z coraz większego zainteresowania mieszkańców miasta ich działalnością.


Agnieszka Krzyżostaniak, Prezes Klubu Swimming Masters Team Szczecin kieruje coraz liczniejsza grupą pływaków od ponad roku. Klub prężnie się rozwija, a kariera sportowa ułatwia młodej kobiecie rozumienie potrzeb zawodników, którzy w ramach SMTS planują starty w zawodach. Głównym celem grupy jest działalność sportowa i propagowanie kultury fizycznej . Ambitnych celów, które sukcesywnie udaje się realizować jest wiele, mowa między innymi o uczestnictwie w zawodach, organizacji zajęć sportowych na Floating Arenie czy organizacje wyjazdów sportowych poprawiających kondycje fizyczną członków klubu. - W ramach naszej organizacji funkcjonują zarówno byli pływacy jak i osoby, które zaczynają swoją przygodę z pływaniem. Zaczynaliśmy od małej grupy kilku osób, potem to się rozwinęło i obecnie nasza grupa to ponad 40 osób. Od blisko 2 lat funkcjonuje przy nas grupa triatlonowa i chcemy by zarówno sekcja typowo pływacka jak i triatlonowa nadal ambitnie się rozwijały – mówi Północnej Izbie Gospodarczej Agnieszka Krzyżostaniak. - Naszym celem bardziej niż wyniki sportowe jest aktywizacja mieszkańców Szczecina. Namawiamy coraz większą grupę ludzi do uprawiania sportu, do pływania, do znajdowaniu odstresowania w aktywności fizycznej. Jestem szczęśliwa, że coraz większa liczba ludzi decyduje się startować z nami w zawodach sportowych. Bardzo ważne jest wspieranie lokalnych imprez. Braliśmy udział w półmaratonie szczecińskim jak i w triatlonie, który miał miejsce. Wszędzie oczywiście promujemy pływanie – dodaje Agnieszka Krzyżopstoniak.

Swimming Masters Team Szczecin to grupa ludzi w różnym. Zawodnicy SMTS startują w zawodach profesjonalnych, ale także w rozmaitych rodzinnych rozgrywkach na poziomie amatorskim. - Przed sekcją pływacką Mistrzostwa Polski, staramy się przygotować jak najlepiej. Naszym trenerem jest Mateusz Sawrymowicz, mistrz świata z 2005 roku. To będą jego pierwsze mistrzostwa w roli trenera. Po Mistrzostwach Polski zaczyna się sezon dla triatlonistów i tutaj również mamy ambitny plan startów zarówno drużynowych jak i indywidualnych. Nasi zawodnicy będą obecni na wielu ogólnopolskich zawodach – dodaje Agnieszka Krzyżostaniak.

Najbliższe plany to uruchomienie sekcji dla osób, które dopiero uczą się pływać. Wszyscy przedsiębiorcy zrzeszeni w Północnej Izbie Gospodarczej mają więc okazję do dołączenia i relaksu w basenie. Wiemy, że wśród naszych przedsiębiorców są aktywni sportowcy oraz osoby, które uprawiają triatlon. Trzymamy kciuki przed nadchodzącym sezonem.