Jako fundacja działają na rzecz popularyzacji badań naukowych,  prac wdrożeniowych, działalności szkoleniowej oraz działalność diagnostycznej, orzeczniczej i leczniczej w zakresie nauk medycznych i nauk  o zdrowiu. Działalność przy Pomorskim Uniwersytecie medycznym pozwala na szereg badań, które omawiane są na licznych konferencjach w całej Polsce. Poza tym ProLonga Vita to także jedna z najbardziej innowacyjnych klinik rehabilitacji w mieście. Instytucja współpracuje z Północną Izbą Gospodarczą oferując konsultacje z zakresu fizjoterapii. Na czym jeszcze polega działalność tej organizacji?


Łączenie działalności naukowej i prowadzenie przedsiębiorstwa jednocześnie to dość duża innowacja. ProLongaVita doskonale to łączy aktywnie działając w sektorach naukowych i z dużym powodzeniem prowadząc klinikę rehabilitacji. – Mieliśmy okazję uzyskać wyróżnienie jako „Innowacyjna usługa” w konkursie organizowanym przez Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego. Jak na relatywnie młodą organizacje to dla nas duży sukces. Jako fundacja działa działamy dwutorowo; jako organizacja konferencyjna, szkoleniowa i badawcza organizująca  wydarzenia dla profesjonalistów medycznych. Są to szkolenia i konferencje, ale jesteśmy aktywni w pracach badawczych. Ostatni projekt dotyczył diagnozy sytuacji polityki senioralnej w Szczecinie i powiatach ościennych. Często zdarza się, że ludzie mówią o demografii, ale mało kto podejmuje konkretne działania. Temat ten dotyczy ludzi biznesu, polityków, a także lekarzy i organizacje pozarządowe - mówi Tomasz Osman, prokurent i członek rady fundacji ProLongaVita. – Drugi obszar to klinika rehabilitacji gdzie realizujemy szereg usług prozdrowotnych, rehabilitacyjnych dla mieszkańców. Nasza inicjatywa poza charakterem społecznym ma również wymiary społeczne. Ostatni pomysł to biała sobota, która odbyła się w ostatnią sobotę. Inne projekty to wsparcie osób starszych w zakresie opieki – dodaje Tomasz Osman. 

ProLongaVita zapewnia kompleksową, profesjonalną opiekę zespołu terapeutycznego osobom w każdym wieku, które cierpią na dolegliwości bólowe i choroby, nabyte wskutek urazów, wypadków, powikłań pooperacyjnych. Klinika zajmuje się zarówno dietetyką, jak i leczeniem w przychodni przy ul. 3 maja czy wizytami domowymi u pacjentów jeżeli jest taka potrzeba. Dla fundacji pracują ortopedzi, rehabilitanci, neurolodzy czy specjaliści innych dziedzin medycznych, często są to naukowcy Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego. Fundacja bardzo blisko współpracuje z Północną Izbą Gospodarczą proponując w każdy pierwszy wtorek miesiąca darmowe konsultacje fizjoterapeutyczne dla wszystkich chętnych przedsiębiorców. Inicjatywa cieszy się rosnącym zainteresowaniem: - Wiemy jak ważny jest czas dla ludzi biznesu, poza spotkaniami w Północnej Izbie Gospodarczej, naszym klientom oferujemy możliwość umawiania się na bardzo konkretne godziny przez co nie ma mowy o kolejkach czy zatorach – mówi Tomasz Osman. – Z doświadczenia konsultacji przedsiębiorców wiemy, że mamy często doczynienia z wszelkimi urazami czy kontuzjami. Ludzie biznesu uprawiają sport, jeżdżą na nartach, biegają, są narażeni na kontuzję. Inna rzecz to siedzący tryb pracy, bóle kręgosłupa i szyi, w takich sytuacjach również pomagamy – dodaje.

Przedstawiciele kliniki zapewniają, że istnieje możliwość wykupienia pakietów zabiegowych, a także objęcia opieką fizjoterapeutyczną pracowników danego przedsiębiorstwa. Tymczasem w planach są kolejne spotkania fizjoterapeutyczne w Północnej Izbie Gospodarczej. O terminach będziemy informować na bieżąco.

ceopunkt27042018

konsultacjelean27042018

pfp27042018a