banerrejs09072018

 

W dzień zwiedzane przez turystów i mieszkańców, a wieczorami czarterowane dla przedsiębiorców i firm – żaglowce w Szczecinie były przebojem i jak przekonują władze miasta udaje się wykorzystywać kilkudniowy zlot jako wielką gospodarczą i wizerunkową korzyść dla miasta. Zaangażowani byli także przedsiębiorcy zrzeszeni w Północnej Izbie Gospodarczej.

Kilkadziesiąt milionów złotych wydane na zabawę? Nie do końca. Zlot żaglowców to wydareznie, które przyciąga do Szczecina inwestorów – czasem tylko by oglądać, a czasem by poczuć szczeciński klimat i być może zadecydować o bliższej współpracy w przyszłości. Władze naszego miasta niemal bez przerwy mówią jak bardzo miasto zyskuje na organizacji tej imprezy. - Regaty The Tall Ship Races w Szczecinie to wydarzenie istotne dla miasta i dla jego mieszkańców, ale także dla kooperantów, przedsiębiorców, partnerów biznesowych oraz coraz większych firm, które przy okazji naszego wydarzenia odwiedzają Szczecin. Mogę się podzielić swoim doświadczeniem, że regatową sobotę rozpocząłem o poranku i odwiedzę dzisiaj kilkanaście załóg gdzie zgromadzeni będą menadżerowie, przedstawiciele świata biznesu i firmy, które korzystając ze Zlotu Żaglowców organizują na pokładach swoje eventy. Witam także firmę Europa System, która otwiera właśnie swoje wielkie centrum naukowe pod Pyrzycami, ale będzie bawić się w Szczecinie i termin otwarcia został skorelowany z The Tall Ship Races 2017 – mówi Michał Przepiera, Zastępca Prezydenta Szczecina.

W okolicach Szczecina powstają właśnie dwa potężne centra logistyczno-dystrybucyjne. To dowód na to, że Pomorze Zachodnie staje się idealnym miejscem do inwestowania, miejscem gdzie potrzeba nowych pracowników, gdzie spada bezrobocie i gdzie rozwój jest widoczny gołym okiem. Zlot Żaglowców, miliony turystów i pięknie wyglądające miasto jest tego najlepszym dowodem. Michał Przepiera przyznaje jednak, że miasto nie osiadło na laurach i nadal zamierza pozyskiwać nowych inwestorów: - Trwa pewien proces, Szczecin pod względem biznesowym się zmienia i otwiera się na nowych inwestorów. Budujemy relacje, biznes lubi stabilizacje i ciągłą współpracę, staramy się utrzymywać dobre praktyki i jest to widoczne pod kątem inwestycyjnym. To, co jest naturalne, siła Szczecina to położenie, które dotychczas było nie w pełni wykorzystane. Takie firmy jak Amazon czy Zalano formalnie w Szczecinie nie są, ale są w nasyzm obszarze metropolitalnym więc korzystamy na tym wszyscy i nie ma między nami konkurencji. Inna rzecz, że teraz walczymy już nie tylko o ilość miejsc pracy, ale także o ich jakość – mówi Michał Przepiera.

Szczecińskie firmy zrzeszone w Północnej Izbie Gospodarczej obsługiwały zlot żaglowców The Tall Ship Races 2017. Bardzo aktywna była firma U-Studio. Wielu przedsiębiorców zajmowało się czarterem jednostek pływających. Jeszcze inni zajmowali się obsługą firm, które przyjechały na miejsce by integrować tu swoich pracowników. Wielu przedsiębiorców na „tolszpiach” miało więc pełne ręce roboty: - Organizujemy Dec Party i organizujemy śniadanie prasowe dla jednej z firm, która odwiedziła zlot żaglowców. Pomagamy firmom ze Szczecina czy spod Szczecina rozwijać swoje skrzydła i bardzo się cieszymy, że The Tall Ship Races to nie tylko rozrywka, ale i działania biznesowe – mówi Zbigniew Uciechowski z Agencji Reklamowej Evenema. – Mamy nadzieje, że finały regat odbywać się będą cyklicznie i, że dynamika rozmaitych działań biznesowych z tym związanych będzie się zmieniać. Cieszymy się, bo wszystkie działania biznesowe udowadniają, że to impreza bardzo wielopłaszczyznowa – dodaje Uciechowski.

paprykarz