Fizjoterapia, masaże, kinezyterapia, profesjonalne poradnictwo i rehabilitacja – to wszystko mieści się w ofercie specjalistycznej przychodni FinMed, która od 2006 roku z dużym powodzeniem funkcjonuje w naszym regionie. Centrum rehabilitacji przyjmuje zarówno w gabinetach w Szczecinie przy ul. Narutowicza jak i W Stargardzie przy ul. Wieniawskiego. FinMed charakteryzuje doskonałą kandra medyczna, nowoczesny sprzęt i przyjazne podejście do pacjentów. Jak mówi Kinga Maćkowiak, dyrektor Centrum, dla całego zespołu najważniejsze jest dobro, komfort i wygoda wszystkich pacjentów.

            

                Wszystko zaczęło się od Stargardu, rodzinnego miasta Państwa Maćkowiak, gdzie Hubert Maćkowiak po ukończeniu studiów na Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu na kierunku Fizjoterapia otworzył pierwszy gabinet rehabilitacji. Pani Kinga mówi jednak, że jej marzeniem było otwarcie przychodni rehabilitacyjnej w Szczecinie, gdyż mieszkając tu zauważyła duży potencjał oraz zapotrzebowanie na świadczenie profesjonalnych i nowoczesnych usług rehabilitacyjnych. Tak powstały pierwsze gabinety FinMedu, które z czasem przerodziły się w aktywnie funkcjonujące Centrum Rehabilitacji FinMed. Nasz zespół liczy 10 osób, to zespół bardzo zaangażowany, wyszkolony i chętny do pracy z ludźmi. Bycie fizjoterapeutą  to dzisiaj nie tylko ukończenie  studiów na kierunku Fizjoterapia, to także ciągłe poszerzanie swojej wiedzy poprzez udział w specjalistycznych szkoleniach oraz postawa frontem do pacjenta: ciepła, życzliwa i pełna zrozumienia. Kładziemy ogromny nacisk na to by nasi pracownicy stale rozwijali swoją wiedzę i wychodzi to doskonale, o czym świadczą bardzo pozytywne opinie naszych pacjentów i chęć wracania do nas, gdy zajdzie taka potrzeba.

Przychodnia w Szczecinie posiada kontrakt z Narodowym Funduszem Zdrowia, który obejmuje zabiegi fizykalne, masaże oraz kinezyterapię. W ramach usług komercyjnych można dodatkowo skorzystać

- z terapii manualnej, która prowadzona jest najnowocześniejszymi metodami usprawniania wg koncepcji: PNF, Maitland, Mulligan, McKenzie, szkoła niemiecka, Cyriax, Ackermann, Vojta,

- z konsultacji ortopedycznych wraz z badaniem ultrasonografinczym

- z wykonania badania stóp oraz doboru wkładek ortopedycznych dopasowywanych indywidualnie do stopy pacjenta w wyniku termoformowania.

Przychodnia przyjmuje również pacjentów ubezpieczonych w Enel Med, Mondial Assistance, Ogólnopolskim Centrum Medycznym czy Polmed. Pracujemy z pacjentami cierpiącymi na bóle kręgosłupa, pacjentami po kontuzjach, czy po urazach ortopedycznych. Do pracy z takim pacjentem dobierana jest terapia mająca na celu skutecznie i szybko przywrócić pacjenta do zdrowia. Kolejną grupą pacjentów są pacjenci cierpiący na choroby neurologiczne takie jak: przebyty udar mózgu, wylew, choroba Parkinsona czy stwardnienie rozsiane - tutaj droga do sukcesu jest dłuższa, ale dochodzimy do niej przez systematyczność i konsekwentną pracę. W naszym zespole mamy również certyfikowaną terapeutkę metody Vojta, która pracuje z najmłodszymi pacjentami już od pierwszych dni życia – mówi Kinga Maćkowiak. Jednak znaczne grono naszych Pacjentów stanowią osoby dbające o  dobrą kondycję fizyczną i  zdają sobie sprawę z efektów systematycznej profilaktyki – dbają o swój kręgosłup uczęszczając na masaże i terapie oddając się w ręce specjalistów.

                Dlaczego przedsiębiorcy powinni być zainteresowani działalnością FinMedu? Ponieważ lepiej zapobiegać niż później leczyć – brzmi to banalnie, ale to kwintesencja późniejszych problemów z bólem pleców i innych dolegliwości - mówi dyrektor Centrum Rehabilitacji FinMed. Przedsiębiorcy i ich pracownicy spędzają godziny w niewygodnych pozycjach, często doznają także urazów sportowych. Masaż i ćwiczenia, ale i poszerzanie wiedzy na temat postawy to bardzo istotne kwestie: - Rehabilitacja i Fizjoterapia nie powinny nam się kojarzyć tylko z urazami, które już wystąpiły, ale także z profilaktyką. Jeżeli mamy pracę, która wymaga postawy nie do końca korzystnej dla organizmu to warto podjąć działania, które będą szły w tym kierunku by do żadnych przeciążeń nie doszło. Kto najczęściej im ulega? Mowa o księgowych, informatykach, urzędnikach, pracownikach biurowych i administracyjnych, ale także o kadrze kierowniczej, która często pozostaje przez kilka godzin w tej samej niewygodnej pozycji. Świadomość przedsiębiorców rośnie, ale wciąż jest wiele do zrobienia. Świadomość pacjentów budujemy między innymi poprzez zamieszczanie praktycznych porad na naszym Facebooku www.facebook/crfinmed - mówi Kinga Maćkowiak, w dobie internetu to prosty i skuteczny sposób na przekazanie praktycznej wiedzy.

  FinMed przyjmuje pacjentów od poniedziałku do piątku przy ul. Narutowicza 13e w Szczecinie i ul. Wieniawskiego 16 w Stargardzie, bliżej z ofertą przychodni można zapoznać się na stronie www.finmed.com.pl, do czego serdecznie zachęcamy. Centrum Rehabilitacji jest członkiem Północnej Izby Gospodarczej w Szczecinie.


DANA2 1100x25019415