20 przedstawicielstw w całej Polsce, 9 tysięcy pracowników oraz tysiąc załóg interwencyjnych i grup konwojowych oraz 2.500 zadowolonych kontrahentów. Firma EKOTRADE jest jednym z liderów branży ochroniarskiej w całej Polsce.

Bezpieczeństwo firmy jest bardzo ważna dla każdego przedsiębiorcy – to kwestia komfortu pracy pracownika, a także pewność, że majątek jest odpowiednio chroniony. Wybierając firmę ochroniarską warto kierować się doświadczeniem i dobrymi opiniami. Niektóre firmy oferują przedsiębiorcom kompleksową obsługę. Należy do nich na przykład członek PIG, firma EKOTRADE - Specjalistyczna Uzbrojona Formacja Ochronna: - Poziom wykonywanych usług wśród pięciu największych ogólnopolskich firm jest na podobnym poziomie. Wszystkie firmy starają się pełnić kompleksowe usługi; począwszy od ochrony osobistej przez ochranianie mienia, konwoje, monitoring po sprzątanie. To, co nas wyróżnia to bardzo indywidualne podejście do potrzeb klienta. Od pierwszej rozmowy staramy się dotrzeć do oczekiwań klienta, zrozumieć jego potrzeby, zdiagnozować problem, doradzić najlepsze rozwiązanie dla jego sytuacji i oczywiście pełnić najwyższej jakości usługi ochroniarskie. Dokładamy starań, aby nasi kontrahenci mogli na nas całkowicie polegać, dlatego też uważnie ich słuchamy i ściśle się do nich dostosowujemy - opracowując zindywidualizowane rozwiązania Dla jednej firmy ważne są wartości intelektualne, dla drugiej materialne, inni oczekują ochrony pracowników, nas wyróżnia "krojenie na miarę" całego systemu ochrony - mówi Rafał Różalski, dyrektor ds. handlowych firmy EKOTRADE. Specjaliści firmy zajmują się ochroną mienia i ludzi, ale prowadzą także ochronę poprzez monitoring instalowany w firmach. Inna sprawa to konwoje czy doradztwo i montaż systemów chroniących. Czy Szczecin ma swoją specyfikę jeżeli chodzi o ochronę? Jak mówi Rafał Różalski, nasze miasto, jak przystało na duże miasto wojewódzkie ma takie same potrzeby jak inne polskie miasta – ochraniane są banki, prowadzone są konwoje. Ochroniarze zajmują się także ochroną imprez masowych, których w mieście odbywa się wiele.

Nasz rozmówca zwraca uwagę na to, że w naszym mieście coraz większe zainteresowanie zyskują tzw. Techniczne Środki Ochrony Mienia. Co to znaczy? To znaczy, że wiele firm odchodzi od standardowej ochrony fizycznej na rzecz nowoczesnego, czujnego i wysoko wyspecjalizowanego monitoringu wewnętrznego i zewnętrznego. Jego skuteczność oceniana jest bardzo wysoko. Firma EKOTRADE zajmuje się zarówno instalacją takiego monitoringu jak i jego administrowaniem: - Projektujemy, instalujemy i monitorujemy systemy, które bez użycia człowieka pozwalają kontrolować obszary, które kontrahent wskazuje do ochrony. Dzięki nowoczesnej technice kontrahent za pomocą smartfona sam może sprawdzić co dzieje się na linii produkcyjnej, w magazynie, w biurowcu czy w innym miejscu. Właściciel firmy dzięki aplikacji na smartfona z każdego miejsca na świecie ma możliwość kontrolowania bezpieczeństwa swojej firmy – wskazuje Rafał Różalski. - Monitoring jest bardzo nowoczesny, a na końcu całego łańcucha jest człowiek pilnujący porządku, który reaguje kiedy nastąpi taka potrzeba, wtedy kieruje on pracowników na obiekt lub dzwoni na policję czy do straży pożarnej. Taki dozór sprawdza się w każdej firmie; mowa zarówno o dużej jak i małej przestrzeni. Nie ma żadnego limitu szerokości, wysokości czy wielkości obiektu. Kontrolujemy często sam obiekt jak i jego bezpośrednie otoczenie – dodaje Rafał Różalski.

Rozwój technologiczny ma ogromne znaczenie i sprzyja optymalizacji kosztów w firmie – jedna inwestycja w sprzęt, a następnie w nadzór może być tańsza, a jednocześnie bardziej efektywna niż zatrudnianie pojedynczych osób do ochraniania obiektu. Rozwiązań technologicznych jest całe mnóstwo i jak zapewnia nas Rafał Różalski do każdej firmy można dobrać indywidualne rozwiązanie, które będzie satysfakcjonujące. Branża ochroniarska od jakiegoś czasu boryka się z problemem braku nowych, kompetentnych pracowników. Galopujące koszty zatrudnienia powodują, że przedsiębiorcy coraz częściej decydują się na monitoring elektroniczny. – Branża musi odbudować wizerunek, który został nadszarpnięty raczej przez mniejsze firmy działające w ochronie. Mowa o niezbyt dobrym traktowaniu pracowników i niskich wynagrodzeniach. Na rynku jest rzeczywiście mniej osób chętnych do pracy, ale my jako EKOTRADE poszukujemy, rekrutujemy, proponujemy dobre warunki socjalne, a także umowy o pracę lub możliwość elastycznego zatrudnienia, jeżeli jest taka wola osoby podejmującej współpracę. Naszymi najlepszymi referencjami jest zadowolenie klientów czyli pozytywna opinia największych banków, urzędów, firm prywatnych czy nawet firm z branży medialnej – mówi Rafał Różalski.

EKOTRADE zawsze świadczy usługi najwyższej jakości, co potwierdzają dyplomy, certyfikaty oraz  listy polecające od naszych klientów i partnerów handlowych. Firma jest członkiem Północnej Izby Gospodarczej w Szczecinie.

DANA2 1100x25019415