fbpx

Symbol zastępczy tekstu 1

Musimy zorganizować szkolenie albo spotkanie integracyjne - pierwsza myśl: sala multimedialna w nowoczesnym hotelu lub biurowcu. Rzeczywiście taka lokalizacja zapewni nam profesjonalizm, ale czasem warto wyjść poza stereotypowe myślenie i dostarczyć klientom, pracownikom i współpracownikom dodatkowe wrażenia. Spółka Polsteam Żegluga Szczecińska zaprasza do szerokiego korzystania ze statków białej floty. Na jednostkach Penne Queen i Odra Queen można organizować nie tylko wyjazdy turystyczne, ale także szkoleniowe, biznesowe i integracyjne. Według szacunków flota wróci na Odrę już na początku kwietnia a rezerwacje są przyjmowane.

Zimą statki szczecińskiej białej floty przechodzą naprawę i konserwacje by wrócić nad Odrę już na wiosnę. Odra Queen będzie miała wymieniony napęd oraz wykonany lifting pokładu natomiast Peene Queen będzie miała odświeżony wygląd. Dotychczas ich funkcja była bardzo mocno sprofilowana - turystyka indywidualna. Nowoczesne jednostki mogą być jednak wykorzystywane także w inny sposób - szkoleniowy i biznesowy. - Chcielibyśmy przypomnieć się mieszkańcom Szczecina zarówno ze strony turystycznej, jak i przypomnieć się przedsiębiorcom zainteresowanym organizacją imprez, że można takie wydarzenia z dużym powodzeniem organizować na naszych statkach  - mówi Ewa Łodygowska, koordynator ds. turystyki w spółce Polsteam Żegluga Szczecińska. Jakie są zalety organizacji eventów na statku? Jest ich całe mnóstwo. Podstawowy to oczywiście wielkie zalety turystyczne i krajoznawcze: - Często myśląc o szkoleniach, spotkaniach czy inicjatywach integracyjnych pierwsze co przychodzi nam na myśl to wynajęcie sali konferencyjnej czy hotelu gdzie te osoby mogą się spotkać i przejść szkolenie. Biała flota to ciekawa alternatywa, okazja by przeżyć i zobaczyć coś nowego. Mieszkamy w Szczecinie, wiemy jak wyglądają Wały Chrobrego, ale czy wszyscy mieli okazje podziwiać miasto od strony wody, poznać tajemnice Międzyodrza, sprawdzić jak wygląda port i tereny zielone od strony Odry? Jesteśmy przekonani, że nie, a zdobywanie wiedzy czy spędzanie czasu w takich okolicznościach przyrody robi ogromne wrażenie. Nie bez znaczenia jest także fakt, że tego typu wydarzenia bardzo pozytywnie pokazują nasze miasto. Jeżeli firma organizuje spotkanie z osobami spoza miasta to na pewno jest szansa na zrobienie ogromnego wrażenia. Jest to na tyle ciekawe przedsięwzięcie, że jeżeli ktoś nie miał do czynienia z tego typu atrakcją będzie miło zaskoczony - mówi Ewa Łodygowska, koordynator ds. turystyki w spółce Polsteam Żegluga Szczecińska.

Statki są przystosowane do tego by przeprowadzać tam profesjonalne szkolenia, konferencje czy bankiety firmowe z użyciem potrzebnego sprzętu: - Jesteśmy przygotowani by statek pomieścił 140 osób, możliwe jest również zamówienie cateringu. Pokład jest otwarty lub zamknięty co uniezależnia nas od kaprysów pogody. Jest możliwość użycia rzutnika, flip-chartu, ekranu. Dodatkowo jeżeli chodzi o imprezy integracyjne oferujemy atrakcje na zamówienie, dotyczy to zarówno rozrywki jak i cateringu czy zapewnienia jedzenia wedle życzenia klioentów - dodaje Ewa Łodygowska.

Biznes coraz bardziej docenia biała flotę i możliwość komercyjnego wykorzystywania bulwarów, statków, plaży miejskiej itp. Szczecin wraca nad Odrę, a szeroki wynajem statków podczas The Tall Ship Races 2017 pokazał, ze jest to wielki potencjał. W roku 2018 na Wałach Chrobrego odbędzie się szereg interesujących wydarzeń - Miejskie Dni Morza oraz Światowe Dni Morza. Północna Izba Gospodarcza w Szczecinie w sezonie letnim również organizowała spotkania dla swoich przedsiębiorców na statkach białej floty - wrażenia były bardzo pozytywne.

Konferencja banner 1100x250