fbpx

Symbol zastępczy tekstu 1

Najbliższe miesiące w Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia będą pełne wydarzeń muzycznych, które warto wziąć pod uwagę planując sobie wolny czas. Pierwsze wydarzenia już w lipcu, atrakcyjnie zapowiadają się także sierpniowe Dni Ulicy Zbożowej. Jesienią powróci koncert swingowy. Zapowiedziano także kilka dużych nazwisk polskiej sceny muzycznej.

 

Tomasz Stockinger | Kabaret i piosenki kina przedwojennego. 4 lipca, godzina 19.00

Romantyczne i zadziorne, melancholijne i komiczne – piosenki autorstwa legend polskiej literatury muzycznej: Hemara, Tuwima, Warsa, Petersburskiego – wykonywane były naprzemiennie z żydowskimi szmoncesami, przedstawionymi w mistrzowski sposób przez Aktora. Sala zaśmiewała się serdecznie z anegdot i żartów Aktora i razem z nim śpiewała “Już nie zapomnisz mnie”, “Na pierwszy znak”, czy “Sexappeal”. Tomasz Stockinger pokazał, co oznacza bycie przedwojennym amantem i czarowanie kobiet w stylu Humphreya Bogarta – koniecznie w kapeluszu!

Koncert jazzowy kwartetu Ben van den Dungen Quartet, 17 lipca godzina 20.00

Koncert jazzowy kwartetu Ben van den Dungen Quartet to wydarzenie jakie nie może ominąć każdego kto lubi muzykę na wysokim poziomie. Ben van den Dungen ukończył Royal Academie of Music w Hadze w roku 1988 w klasie saksofonu sopranowego i tenorowego. Jego kariera jako muzyka jazzowego nabrała rozpędu po otrzymaniu NOS Jazz Award w roku 1985. Grał z wieloma zespołami i w sumie zagrał ponad 5500 koncertów w ponad 70 krajach.

Koncert Swinging With Sinatra, 29 września godzina 19.00

Już 29 września zapraszamy wszystkich bardzo serdecznie na znakomity koncert twórczości króla swingu w niepowtarzalnym wykonaniu zespołu i głosu Jarka Wista! Wokalistą i pomysłodawcą projektu jest Jarek Wist – okrzyknięty najlepszym głosem swingowym w kraju, autor solowych kompozycji i albumów. Projekt Swinging with Sinatra zagościł na scenach większości teatrów, filharmonii, festiwali i domów kultury w całej Polsce.

Koncert Mery Spolsky, 20 października, godz 20.00

MERY SPOLSKY to muzyczny solo-performance i samozwańczy pop spolsky. Sama pisze teksty, komponuje muzykę, produkuje i aranżuje piosenki, projektuje ubrania, gra na gitarze. Czasem zdarzają się klawisze, ale tylko dlatego, że są czarno-białe. Moda Mery Spolsky to nieodłączny element jej występów. W kolekcjach występują trzy kolory: czarny, biały i czerwony. Czerwony to głównie krzyż, który niesie pomoc estetyczną wszystkim zagubionym w szafie.

Konferencja banner 1100x250