fbpx

 

IZBOWY PAKIET BANER

 

- Żeby być krok przed innymi, trzeba mieć wspaniały team, na którym zawsze można polegać. Wtedy da się nawet góry przenosić, a bycie krok przed innymi to tylko kwestia czasu  – mówi Marek Samborski – Prezes GARO Polska. Firma zdobyła nagrodę w konkursie Pracodawca Roku 2018 organizowanego przez Północną Izbę Gospodarczą i Polską Fundację Przedsiębiorczości. Prezes Garo Polska odpowiedział na kilka pytań zadanych przez Michała Kaczmarka.

 

Jak ważne dla firmy Garo było zdobycie tytułu Pracodawca Roku?

Zdobycie nagrody „Pracodawca Roku” było dla nas potwierdzeniem, że zmierzamy właściwą drogą zarówno w podejściu do rozwoju naszego biznesu jak i pracowników, z którymi wspólnie tworzymy Garo.

Jakie specjalne działania podejmujecie Państwo by pokazać swoim pracownikom troskę o nich i ich dobre samopoczucie w pracy?

Praca jest miejscem, w który spędzamy większość swojego dnia i życia. Chcemy więc, aby środowisko, w którym funkcjonujemy wyzwalało energię i  pozwalało nam rozwijać się wraz z rozwojem firmy. Wymaga to indywidualnego podejścia do pracownika i sprostania wielu problemom. W Garo nikt nie jest anonimowym trybikiem w maszynie. Znamy się nawzajem i wiemy, czego możemy od siebie oczekiwać. Nasza komunikacja nastawiona jest na porozumienie oraz kreatywne rozwiazywanie problemów. Po prostu słuchamy, co mają do powiedzenia nasi współpracownicy i staramy się reagować.

Czy firma Garo Polska realizuje indywidualne systemy np. motywowania czy nagradzania pracowników? Czy jest jakiś element relacji na linii pracodawca - pracownik, który jest indywidualny i tylko Państwo zdecydowaliście się na jego wprowadzenie?

Oczywiście mamy system benefitów, który powinien wpływać na motywacje pracowników. Ze swojego doświadczenia jednak wiemy, że to atmosfera w pracy oraz relacje, szacunek i wzajemne zrozumienie jest najlepszym motywatorem. Jesteśmy przykładem firmy, w której ponad 70% pracowników jest zadowolonych ze swojego miejsca pracy, a  ponad 60% ceni atmosferę panującą w Garo. Te liczby mówią same za siebie.

 

Czy zauważacie Państwo, że im większa troska o pracowników tym mniejsza rotacja w składzie zespołu?

Nie wiem czy „troska” jest tutaj odpowiednim słowem klucz. Ale z pewnością jest jednym z elementów wpływających na zadowolenie pracownika i decydującym o tym, czy na stałe zwiąże się On akurat z naszym zakładem pracy. U nas takim słowem klucz jest wspomniana wyżej „atmosfera”, w którą troska z pewnością się wpisuje.

Jak oceniacie Państwo możliwość prowadzenia i rozwijania swojej działalności w Szczecinie / Województwie Zachodniopomorskim? Jakie perspektywy niesie lokalizacja naszego regionu, a jakie generuje komplikacje?

Jeśli chodzi o ulokowanie naszego biznesu w Szczecinie, widzimy same plusy. Miasto jest dobrze skomunikowane dzięki czemu transport lądowy czy morski nie sprawia nam problemu. Wielkość miasta sprzyja pozyskiwaniu pracowników, a fakt posiadania uczelni wyższych daje nam szansę na dotarcie specjalistów, których z chęcią szkolimy, czy zatrudniamy w naszej firmie. Garo Polska nieustannie się rozwija. Transferujemy nowe produkty ze Szwecji, zwiększamy zatrudnienie, podążamy za najnowszymi trendami i stale podnosimy nasze standardy.

 

  
  • Ciekawi Utra 404x335
  • PFP FUR2.0