fbpx

 

IZBOWY PAKIET BANER

 

Szczecińskie firmy coraz odważniej wykorzystują nowoczesne technologie. Firma Projekt Reality stawia pierwsze kroki na szczecińskim rynku i już teraz jest jednym z pionierów wykorzystania VR (Virtual Reality) do uatrakcyjniania koncertów, eventów, spotkań integracyjnych i biznesowych. Dlaczego warto skorzystać z ich usług? Bo VR to technologia przyszłości, a możliwość dotknięcia świata przedstawionego nam wirtualnie przed oczami przez specjalne okulary to niesamowite przeżycie. – Każdy kto nam zaufał i postanowił zaprosić nas na swoje wydarzenie był w szoku jak nowoczesna technologia może uatrakcyjniać zabawę. Na początku ludzie są nieśmiali, a potem ustawiają się w kolejce, grają z nami, a przy tym śmieją do łez – mówią młodzi przedsiębiorcy.

    Projekt Reality to nowa firma na mapie Szczecina, która zajmuje się technologią wirtualnej rzeczywistości. W ramach swojej działalności przedsiębiorcy uatrakcyjniają wszelkiego rodzaju wydarzenia biznesowe, spotkania integracyjne, eventy, a także imprezy zamknięte i okolicznościowe elementami z zakresu VR. Mowa o supernowoczesnych grach komputerowych, konsolach czy technologiach filmowania. Za pomocą specjalnych okularów dosłownie przenosimy się do innej rzeczywistości. – Poza konsolami do gier dysponujemy okularami do Wirtualnej Rzeczywistości, chcemy popularyzować tę rozrywkę, by nasi klienci korzystali z tego typu zabaw. VR to wejście w świat gry lub aplikacji. Widzimy wszystko jako pierwsza osoba, realnie odczuwamy  emocje w grze, poruszamy się, widzimy wszystko dokładnie przed oczami. Nie jesteśmy obserwatorem gry, a jej realnym uczestnikiem i kreatorem – mówi Damian Figurski, współwłaściciel firmy Projekt Reality. Jak mówią młodzi przedsiębiorcy VR to zarówno gry przygodowe jak i np. horrory, które odczuwalne są zdecydowanie intensywniej niż w najstraszniejszych escape roomach. Na tego rodzaju sprzęcie można nie tylko grać, ale i oglądać filmy – to tego rodzaju działalność, która tak naprawdę nie podlega żadnym ograniczeniom.

    Nie jest wykluczone, że w przyszłości Projekt Reality doczeka się punktu stacjonarnego na mapie miasta. Na ten moment jednak przedsiębiorcy oferują swoje usługi przede wszystkim mobilnie: - Taka działalność nie potrzebuje swojej siedziby, skupiamy się na dojeżdżaniu do klienta na imprezy okolicznościowe, wydarzenia filmowe, targi, eventy, wydarzenia artystyczne. Zabawiamy gości, ale i przedstawiamy komercyjne treści klienta w firmie Virtual Reality – mówi Łukasz Figurski. – Sprzęt celowo służy rozrywkowo, ale ma inne zastosowania: marketingowe, edukacyjne i wiele, wiele innych.  Klient chce przedstawić swoje usługi, więc tak programujemy sprzęt VR, że niemal w namacalny sposób mając na sobie okulary jest w stanie przeglądać oferty i przewijać je za pomocą przesuwania dłoni. Można zaprezentować filmy 360, które mogą być spotami reklamowymi. Siła oddziaływania dzięki zastosowaniu VR jest olbrzymia – dodaje Łukasz Figurski.

   - Od zawsze byliśmy fanami konsol do gier, nowinek technologicznych, nowych trendów. Pomysł na biznes narodził się przez podglądanie tego co pojawia się zagranicą. Tam VR jest bardzo popularny, a u nas stawia dopiero pierwsze kroki. Otwieramy się na klientów i naszym celem jest propagowanie idei VR. Pokazujemy, że wirtualna rzeczywistość znajduje zastosowanie w niemal każdej gałęzi biznesu i jest doskonałym uatrakcyjnieniem ofert biznesowych oraz spotkań czy eventów. Stawiamy na nowoczesność i wiemy, że przedsiębiorcy powoli się do tego przekonują. Najtrudniejsze jest namówienie kogoś by założył okulary. Potem jest już tylko zachwyt i chęć dalszych prób – mówi Damian Figurski.

   Firma Projekt Reality jest członkiem Północnej Izby Gospodarczej w Szczecinie.

 

  
  • Ciekawi Utra 404x335
  • PFP FUR2.0