fbpx

 

IZBOWY PAKIET BANER

 

Karate tradycyjne jest sztuką samoobrony bez użycia broni, która wykorzystuje w najskuteczniejszy sposób ludzkie ciało. Znajdują w nim zastosowanie głównie techniki bloków, ciosów uderzeń i kopnięć w połączeniu z innymi powiązanymi z nim ruchami. Akademia Budo działająca w Centrum Handlowym Turzyn przy ul. Bohaterów Warszawy to jedna z najlepszych szkół karate w Szczecinie. Uczą w niej pasjonaci od lat zajmujący się tą sztuką walki oraz otaczającą ją kulturą. Zapisy na zajęcia nadal trwają, a Paweł Karpow, właściciel Akademii Budo zdradza kulisy powstania przedsiębiorstwa oraz to, czego tak naprawdę uczy młodych ludzi (ale nie tylko) karate. - W trening karate jest wpisana pewna etykieta, jak wchodzisz na „dojo” to zostawiasz wszystkie sprawy poza nim – mówi przedsiębiorca, trener i jeden z najbardziej utytułowanych zawodników w naszym mieście.

       Na terenie Szczecina swoją działalność Paweł Karpow prowadzi od 10 lat. Początkowo zajmował się prowadzeniem zajęć w małych klubach fitness, potem jednak zainteresowanie nauką pod jego okiem rosło, stąd też poszerzanie działalności i szukanie miejsca w którym mogłaby powstać profesjonalna akademia karate. Prowadziłem zajęcia między innymi w Pałacu Młodzieży, wprowadziłem tam karate tradycyjne i stworzyłem tam profesjonalne studio nauki karate. Zawsze brakowało jednak prawdziwego „Dojo” czyli miejsca do nauki karate z profesjonalną salą, takiego miejsca gdzie czuć jest odpowiedni klimat, gdzie będzie atmosfera wyciszenia niezbędna w tego typu ćwiczeniach. Po kilku miesiącach poszukiwań stworzyliśmy naszą akademię na piętrze CH Turzyn. Wszystko, co jest tu widoczne to nasza praca, bo w tym miejscu nie było ani ścian ani niczego trwałego. Nasza akademia powstała cztery lata temu   - mówi Paweł Karpow, Główny Instruktor UKS Pomerania, właściciel szkoły Karate Akademia Budo.  – Szczecin ma długą i bogatą tradycje jeżeli chodzi o Karate. To było jedno z miast gdzie karate funkcjonowało już kilkanaście lat temu, ale udało nam się znaleźć swoją niszę. Mamy autorski program nazwany „Mały Karateka”, który funkcjonuje w zerówkach i przedszkolach. Po ukończeniu tego programu dzieciaki mogą kontynuować naukę w naszej akademii jeżeli jest taka wola rodziców i oczywiście ich samych. Ćwiczymy juniorów i dzieci w wieku szkolnym. Mamy kadrę klubu która startuje w Mistrzostwach Polski. Jak ktoś ma chęć ćwiczyć dalej to może tutaj zostać i pracować z nami dalej. Przede wszystkim mamy tutaj jednak dzieciaki i grupy najmłodsze, mówimy, że naszą grupą docelową są rodziny, bo jest czasami tak, że dzieci przyprowadzają dorosłych i ćwiczą razem – dodaje Paweł Karpow. Akademia prowadzi także zajęcia dla seniorów dzięki dofinansowaniu z Ministerstwa Sportu i Turystyki, dla tej grupy zajęcia są nieodpłatne.

     Budo w dosłownym tłumaczeniu oznacza drogę wojownika, natomiast w dzisiejszym świecie ma szersze znaczenie. Idea Budo  jest oparta na holistycznym podejściu do rozwoju osobowości, zgodnie z którym najważniejszy jest  harmonijnym rozwoju ducha, umysłu i ciała ćwiczącego. Nie bez powodu mówi się, że karate to sport, który ćwiczy nie tylko ciało, ale i umysł oraz charakter młodego człowieka. – Nasi instruktorzy mają świadomość, że trening ogólnorozwojowy wpływa na życie poza salą treningową. To kwestia relacji z rówieśnikami, naukę w szkole, zachowanie i kulturę, nadaje pewności siebie. Dzieci rozumieją tryb treningu, są bardziej zdyscyplinowane. Walorem naszego treningu jest także koordynacja ruchowa, prosta sylwetka u dziecka, jest także sporo aktywności sportowej i fizycznej. W trening karate jest wpisana pewna etykieta, jak wchodzisz na „dojo” to zostawiasz wszystkie sprawy poza „dojo” i swoje emocje w pewnym sensie zostawiasz za drzwiami, uczymy się pracować ze swoimi emocjami – dodaje Paweł Karpow.

   Akademia Budo zaprasza więc rodziców i dziadków ze swoimi podopiecznymi do ćwiczeń, zabawy, ale i do poważnej pracy – bo karate łączy wszystkie te czynniki. Firma jest zrzeszona w Północnej Izbie Gospodarczej w Szczecinie.

 

  
  • Ciekawi Utra 404x335
  • PFP FUR2.0