fbpx

SZYMON HOŁOWNIA baner

 

7MKM baner 1150x250px pg1 20180701

 

W dniu 25.01.2019r. w siedzibie Północnej Izby Gospodarczej odbyło się drugie spotkanie klastra HoReCa. Spotkanie ma bardzo duże znaczenie dla rozwoju współpracy między Szczecińskimi hotelami, ponieważ prężnie omawiano prawne uruchomienie działalności klastra. Pod koniec lutego podczas rady Północnej Izby Gospodarczej planowane jest złożenie regulaminu klastra oraz uchwały powołującej klaster HoReCa. 

Na kolejnym spotkaniu klastra, które odbędzie się 12 lutego 2019r. o godzinie 12:00 powołany zostanie zarząd klastra HoReCa. Wszystkich przedstawicieli Szczecińskich hoteli serdecznie zaprasazamy na spotkanie. 

 

 

Stworzenie  klastra HoReCa będzie mieć niezwykle istotne znaczenie dla funkcjonowania branży hotelarskiej oraz jej kadry  na terenie Szczecina.

  • Klaster HoReCa zajmować się będzie przede wszystkim integracją rozproszonego środowiska hotelarsko – gastronomicznego miasta SZCZECINA, promocją kuchni regionalnej, organizacją konkursów, pokazów oraz szkoleń kulinarnych ze szczególnym uwzględnieniem zakresu unijnych wymagań HACAP i zgodnie z jego zasadami.
  • Klaster HoReCa chce przyczyniać się do rozwiązywania szeregu różnych problemów naszego środowiska hotelarskiego, a także inicjować i rozwijać system wzajemnej współpracy między innymi przy wykorzystywaniu miejsc noclegowych pomiędzy poszczególnymi obiektami.
  • Klaster HoReCa będzie przywiązywał bardzo dużą wagę do edukacji hotelarskiej z naciskiem na ścisłą współpracę ze szkolnictwem hotelarskim z terenu Szczecina. Klaster prowadzić będzie także współpracę ze szkołami językowymi dla kadry hotelarskiej i gastronomicznej. Będzie nam także bardzo zależało na usprawnieniu i nadaniu poważnego znaczenia i traktowania praktyk zawodowych na terenie hoteli dla uczniów i studentów kierunku hotelarskiego.
  • Klaster HoReCa ma być także narzędziem do promowania szczecińskiej bazy hotelarskiej w kraju i za granicą poprzez szereg różnych działań, poprzez stworzenie własnego wspólnego folderu i strony internetowej.
  • Klaster HoReCa przy Północnej Izbie Gospodarczej w Szczecinie ma ambicję stać się znaczącą  jednostką gospodarczą miasta Szczecina, które szczególnie jest predestynowane w zakresie szeroko rozumianej turystki. Chcielibyśmy stać się istotnym głosem doradczym dla władz miasta.
  • Klaster HoReCa planuje w przyszłości nawiązanie współpracy z zagranicznymi organizacjami hotelarskimi, np. z niemiecką  „DEHOGA”.
  • Zachęcamy szczecińskich hotelarzy do obecności i aktywnego uczestnictwa na portalu hotelarskim „POLISH HOTELIERS” na Facebooku, gdzie zamieszczać i udostępniać będziemy bieżące informacje o działalności naszego klastra.

 

 

ciekawi

konsultacjelean27042018

pfp27042018a