fbpx

 

Wigilia Baner

 

Już w najbliższy piątek odbędzie się I Konferencja Turystyki Medyczne. Spotkanie zainteresowanych przedsiębiorców, naukowców i samorządowców odbędzie się 1 marca 2019 r. w hotelu Radisson Blu w Szczecinie, w sali Mickiewicz o godzinie 9:30. Udział w konferencji jest bezpłatny. Podczas konferencji poruszone zostaną istotne zagadnienia biznesowe, ale i medyczne. Wydarzenie zostało objęte Honorowym Patronatem Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego Olgierda Geblewicza.

      Turystyka medyczna w naszym regionie rozwija się w bardzo dynamicznym tempie. To ogromny potencjał gospodarczy, który na ten moment nie jest jeszcze odpowiednio wykorzystywany. Z inicjatywy przedsiębiorców przy Północnej Izbie Gospodarczej w Szczecinie powstaje Klaster, którego misją będzie zbudowanie ekosystemu wspierającego rozwój branży medycznej, ale i działalności satelickich, które mogą być beneficjentami faktu, że w regionie pojawia się większa ilość pacjentów zainteresowanych zabiegami estetycznymi, stomatologią, rehabilitacją czy wypoczynkiem. Inicjatywa została pozytywnie odebrana przez władze miasta i regionu: - Bardzo się cieszę, że wreszcie następuje próba uchwycenia wspólnego interesu w tej branży. To będzie mieć gigantyczne znaczenie dla całego regionu. To, że przyjeżdżają do nas Niemcy i Skandynawowie na rozmaite zabiegi to wiadomo nie od dzisiaj, ale zawsze chciałoby się więcej  i chcielibyśmy by te przyjazdy przełożyły się także na hotelarstwo czy na korzystanie z oferty kulturalnej całego regionu. Jako województwo jesteśmy właścicielami uzdrowisk w Kołobrzegu oraz w Świnoujściu i te obiekty również mogą być beneficjentami. Turystyka medyczna to wielki potencjał, wiele osób przyjeżdżając na zabieg czy na rehabilitację, wrócą tutaj jako zwykli turyści. Zauważamy, że turyści medyczni często wybierają Szczecin, ale i nasz pas nadmorski. To idealne miejsca do wypoczynku, rehabilitacji, nabierania sił i rekonwalescencji po zabiegach medycznych. Możemy pakietować usługi. Jak ktoś przyjeżdża na rehabilitację do Świnoujścia to na pewno spędzi czas nad morzem, odwiedzi Forty. Turyści medyczni przyjeżdżają z żonami, mężami, często całymi rodzinami i oni również chcą korzystać z otoczenia danej przychodni, kliniki czy szpitala – mówi Damian Greś, Dyrektor Wydziału Turystyki i Gospodarki Urzędu Marszałkowskiego w Szczecinie.

     Urząd Marszałkowski ma ambitny plan promocji turystyki medycznej. Dyrektor Damian Greś podkreśla zadowolenie, że przedsiębiorcy wzięli sprawy w swoje ręce i jako inicjatywa zupełnie oddolna powstał właśnie Klaster Turystyki Medycznej. Jest to znak, że przedsiębiorcy sami z siebie zobaczyli jak wielki, gospodarczy potencjał tkwi w tej branży: - Wiążemy duże nadzieje z powstaniem Klastra. Wielokrotnie były próby odgórnego tworzenia klastrów tematycznych, ale to nie działa, jeżeli przedsiębiorcy tego nie czują. Urząd Marszałkowski będzie ten pomysł wspierać – dodaje dyrektor Damian Greś. – Zadaniem Klastra będzie odkłamywanie stereotypów, że leczenie zagranicą jest lepsze. Ja słyszę od lat, że „u nas jest lepiej”, jadąc za granicę nie mam żadnych kompleksów, że naszemu regionowi czegoś brakuje. Nie mamy się czego wstydzić zarówno jeżeli chodzi o turystykę jak i turystykę medyczną, bo mamy wybitnych specjalistów szanowanych na całym świecie – mówi.

   Już wkrótce na stronie internetowej Północnej Izby Gospodarczej w Szczecinie obszerna relacja z I Konferencji Branży Turystyki Medycznej, a także aktualne informacje dotyczące działalności klastra.

ciekawi

 Firma Tygodnia Teatr

 

pfp27042018a