fbpx

 

Wigilia Baner

 

Po raz pierwszy w historii największej w regionie uczelni wyższej powołano Radę Uczelni. Jej zadaniem będzie opiniowanie kierunków działań Uniwersytetu oraz weryfikacja ich realizacji. Nowy obowiązek nakłada reforma szkolnictwa Ministra Jarosława Gowina.

       W Radzie znalazło się siedem osób. Trójka przedstawicieli US, reprezentant Samorządu Studenckiego US oraz trzy osoby, których opinia może być kluczowa dla odpowiedniego rozwoju kierunków nauczania. W tym gronie znalazł się Prezes Północnej Izby Gospodarczej w Szczecinie Jarosław Tarczyński. Zgodnie z ustawą do zadań rady należeć będzie m.in. wskazywanie kandydatów na rektora, po zaopiniowaniu przez senat, opiniowanie projektu strategii uczelni czy opiniowanie projektu statutu. Poza Prezesem Jarosławem Tarczyńskim w Radzie znalazła się Barbara Bartkowiak, Prezes Polskiej Fundacji Przedsiębiorczości, instytucji z którą Północna Izba Gospodarcza bardzo blisko współpracuje oraz: Paweł Bartnik (Dyrektor Biura Euroregionu Pomerania), prof. Beata Filipiak (Wydziału Nauk Ekonomicznych i Zarządzania US), prof. Radosław Gaziński  (Wydziału Humanistyczny US, prof. Andrzej Witkowski  (Wydział Nauk o Ziemi US) oraz Magdalena Koziara, przewodnicząca samorządu studenckiego US.

    Jakie cele w Radzie Uniwersytetu Szczecińskiego stawia sobie Prezes Jarosław Tarczyński i w jakim kierunku powinny zmierzać uczelnie wyższe w naszym regionie by przyciągać studentów, by Szczecin był miastem bardziej akademickim i by realne odpowiadać na potrzeby zachodniopomorskiego rynku pracy i szczecińskich przedsiębiorców? O tym już niebawem na naszym portalu.

ciekawi

 Firma Tygodnia Teatr

 

pfp27042018a