fbpx

 

Wigilia Baner

 

Zdrowie, wydajność, niezależność, komfort, oszczędność i ekologia – te cechy charakteryzują działalność szczecińskiej firmy Red Snake, która oferuje unikalny system grzewczy, który jest konkurencyjny do tradycyjnych systemów. W ciągu kilku lat firma z naszego miasta wyrosła na jednego z ogólnopolskich liderów na tym rynku, stale przekonując klientów indywidualnych i przedsiębiorców, że w ekologii jest siła i… oszczędność.

Rynek, którym warto się interesować

    Firma Red Snake powstała w 2014 roku jako odpowiedź na wyraźne zapotrzebowanie rynkowe. W życie wchodziła wówczas ustawa o Odnawialnych Źródłach Energii i dawała ona konsumentom możliwość realnego korzystania z energii słonecznej, to zwiastowało rozwój np. fotowoltaiki. Powstawały więc koncepcje biznesowe, które zachęcały zarówno przedsiębiorców jak i klientów indywidualnych do magazynowania energii słonecznej w sezonie letnim i wykorzystywania jej do ogrzewania mieszkań. To, co na Zachodzie i w Skandynawii stosowane było od lat, nareszcie mogło zaistnieć także w Polsce. – Wyszliśmy z założenia, że chcemy mieć bezawaryjne, dożywotnie dla klientów ogrzewanie elektryczne. To ciepło jest wytwarzane w pomieszczeniu więc skuteczność  takiego systemu jest właściwie 100%. Skuteczność folii wynika z braku utrat na przesyle ciepła, w przeciwieństwie do konwekcji lub tradycyjnych sposobów ogrzewania. Inwestując raz dostajemy system na całe życie, który jest efektywny i właściwie bezawaryjny, do tego wszystko jest zasilane własną elektrownią słoneczną. W nowych domach, które mają zdecydowanie niższe zapotrzebowanie na energię elektryczną jesteśmy w stanie osiągnąć takie rezultaty, że właściwie nie płacimy za energię – wyjaśnia Jakub Manicki.

    Panelami fotowoltaicznymi powinni być zainteresowani przede wszystkim właściciele domów jednorodzinnych oraz przedsiębiorcy, którzy posiadają siedzibę swoich firm w budynkach o podobnych gabarytach. Wtedy fotowoltaika jest najbardziej efektywna. W większych budynkach również widoczne są pozytywne rezultaty finansowe takiego proekologicznego działania.

Darmowe ogrzewanie słoneczne – czy to możliwe?

    Firma Red Snake swoje usługi promuje hasłem „Darmowe ogrzewanie słoneczne” – kiedy coś jest darmowe to zaczynamy wątpić w skuteczność takiego produktu lub usługi. Przedstawiciele firmy przyznają, że hasło ma działać na wyobraźnie i jest działaniem marketingowym, ale jednocześnie dzięki fotowoltaice i energii słonecznej możliwe jest osiągnięcie takiego stanu: - To jest złożony temat: fizyka budowli, energia odnawialna i przepisy, które to wszystko spajają. Wiedzieliśmy, że chcemy nasz projekt nazwać w sposób prosty i oczywisty, stąd też informacja o darmowy ogrzewaniu, to jesteśmy w stanie realnie osiągnąć – mówi Jakub Manicki.

    Odnawialne Źródła Energii to relatywnie młody rynek, na którym przedsiębiorcy w Polsce dopiero stawiają pierwsze kroki. Nie jest łatwo dobić się do świadomości przedsiębiorców z przesłaniem, że ekologia się opłaca i może przynosić realne oszczędności zarówno w prowadzeniu działalności gospodarczej jak i w codziennym życiu: - Temat OZE jest teoretycznie tematem nowym, choć przecież takie źródła energii jak elektrownie wodne to działają pewnie ze 100 lat. Norwegia całą swoją energie produkuje właśnie w ten sposób, ale jest to kwestia potencjału do wykorzystania, my mamy pewnie mniejsze możliwości. My jako Red Snake rozmawiamy o słońcu i wietrze i w Polsce to są tematy dyskontowane od niedawna. Twórcy Red Snake jako przedsiębiorcy zajmują się tym od kilku lat, wcześniej interesowało nas to jako studentów i wiedzieliśmy, że fotowoltaika w końcu zacznie się i w Polsce być stosowana na szeroką skalę. Zależało nam na wypromowaniu energooszczędnego, ekonomicznego i ekologicznego systemu grzewczego dla domów.  Kreowaliśmy zupełnie nowy rynek, czasem ludzie patrzyli na nas jak na kosmitów, ale udało się dotrzeć do ich świadomości – dodaje Jakub Manicki. Firma jest więc efektem obserwacji. Sukces przyszedł po jakimś czasie i dzisiaj firma Red Snake może pochwalić się doskonałymi wynikami, rosnącym zatrudnieniem, udziałem w wielu międzynarodowych wydarzeniach i coraz większą ilością zapytań kierowanych w stronę szczecińskiej firmy dosłownie z całego świata.

Sukces, który rośnie z miesiąca na miesiąc

   Jakub Manicki w rozmowie z portalem Północnej Izby Gospodarczej w Szczecinie przyznaje, że rok 2018 był najlepszy w historii firmy Red Snake, a wiele wskazuje na to, że progres uda się podtrzymać w kolejnych miesiącach: - Złożyliśmy już w tym roku ponad 600 ofert, biorąc pod uwagę, że rocznie powstaje w Polsce od 70 do 90 tysięcy nowobudowanych domów jednorodzinnych, to jest do duży sukces. Ofertujemy 10% rynku, więc przynajmniej połowa naszych potencjalnych klientów wie, że nasz pomysł jako system grzewczy jest najlepszym rozwiązaniem dla budowanego domu – mówi.

    Sukces firmy Red Snake w dużej mierze oparty jest na nowoczesnej komunikacji. Firma stawia na bezpośredni kontakt z klientami oraz nowoczesne, niecharakterystyczne dla tej branży zastosowanie mediów społecznościowych. Efekty są widoczne gołym okiem. Marka jest rozpoznawalna w Szczecinie, a jej komunikacja z klientami jest doceniana i podawana za wzorcową. Firma Red Snake jest członkiem Północnej Izby Gospodarczej w Szczecinie.

ciekawi

 Firma Tygodnia Teatr

 

pfp27042018a