fbpx

 

Wigilia Baner

 

Agencja Rozwoju Metropolii Szczecińskiej organizuje w czwartek w Technoparku Pomerania innowacyjną konferencję skierowaną do młodych ludzi o tytule „Realnie pomaturalnie”. Celem jest pokazanie młodym jakie drogi kariery przed nimi. Poza panelami eksperckimi i miejscami doradczymi w ramach wydarzenia odbędą się spotkania z pasjonującymi osobowościami takimi jak Aleksander Doba, raper Sobota, Monika Pyrek czy youtuber i trener motywacyjny Łukasz Jakubiak. W projekt zaangażowane są firmy zrzeszone w Północnej Izbie Gospodarczej w Szczecinie.

 

Młodym ludziom należy pokazać drogę. Czy uda się zatrzymać ich w Szczecinie?

     Znani szczecinianie opowiadający o swojej drodze do sukcesu, szczecińskie firmy promujące swoje miejsca pracy, a także warsztaty z komunikacji, sztuki prezentacji, tworzenia CV, rozmowy kwalifikacyjne w trzech językach. 7 marca rusza wydarzenie Realnie Pomaturalnie, dedykowane uczniom szkół średnich, którzy właśnie stoją przed wyborem tego, co chcą w życiu robić dalej. Organizatorem wydarzenia jest Agencja Rozwoju Metropolii Szczecińskiej, członek Północnej Izby Gospodarczej w Szczecinie. - Moment wyboru studiów, podjęcie decyzji o tym, kim zostać w przyszłości, to niezwykle ważny moment dla każdego młodego człowieka. – mówi Piotr Krzystek, prezydent miasta Szczecina. – Chcielibyśmy, by uczniowie mieli możliwość przekonania się, że w naszym mieście kwitnie biznes w wielu sektorach, a po studiach można spokojnie znaleźć tu dobrą pracę przy ciekawych projektach – dodaje Marek Kubik, Prezes ARMS.

      Podczas wydarzenia prezentować i promować się będą szczecińskie firmy z sektora morskiego, SSC, IT, BPO,  które poszukają pracowników i stawiają na młodych, a także instytucje wspierające rozwój przedsiębiorczości. Swoje kierunki zaprezentują szczecińskie uczelnie – Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny, Uniwersytet Szczeciński, Wyższa Szkoła Bankowa i Akademia Morska. Wśród gości wydarzenia będą m.in. Łukasz Jakóbiak, Sobota, Monika Pyrek czy Aleksander Doba. Swoje prelekcje będą mieć też przedstawiciele świata biznesu.

Firmy zrzeszone w Północnej Izbie Gospodarczej obecne na wydarzeniu

    Dla firmy CSL Internationale Spedition inicjatywa „Realnie pomaturalnie” to cenny pomysł. Jak mówi Prezes Laura Hołowacz, młodym ludziom należy pokazywać, że Szczecin jest miastem, w którym mogą się rozwijać: - Jesteśmy wielkimi zwolennikami rozwoju edukacji, młodzi Szczecinianie to ludzie bardzo ambitni, kreatywni i zdolni, warto ich zatrzymać w mieście, ale by to się stało, oni musza mieć świadomość, że rozwiną tu skrzydła, będą mieć pracę i będą godnie zarabiać. Pomysł na taką konferencję jest doskonały, a dobór gości zapowiada, że będzie inspirująco. Jako CSL będziemy mieć swoje stanowisko, zaprezentujemy zakres naszej działalności i zaprosimy młodych ludzi do współpracy – mówi Laura Hołowacz.

     Na miejscu obecna będzie także firma DGS Poland, z dużym sukcesem działająca w Szczecinie. - W tym roku poszukujemy 50 praktykantów, który wezmą udział w płatnych praktykach zarówno w zlokalizowanym w Mierzynie DGS Poland, jak i położonym w centrum Szczecina DGS Business Services. Oferujemy możliwość rozwoju w wielu działach, dlatego poszukiwani są kandydaci o różnorodnych kompetencjach i umiejętnościach. Szukamy studentów do takich zespołów jak: Finanse, Jakość, Rozwój Oprogramowania, Dział Techniczny i wiele innych – mówi Magdalena Rutka, Employer Branding & Communication Manager  DGS Poland. - Udział w takim przedsięwzięciu jak „Realnie Pomaturalnie” jest dla nas świetną okazją do zaprezentowania szerokiej oferty różnorodnych stanowisk o pracę, jakie posiada DGS. Uczestnicy imprezy będą mogli na naszym stoisku pod mikroskopem zobaczyć części aparatu słuchowego, a także porozmawiać z naszymi rekruterami i pracownikami Działu Technicznego – dodaje Magdalena Rutka.

   Firma Idea HR zajmuje się rekrutacją pracowników dla wielu firm z regionu. Podczas wydarzenia „Realnie pomaturalnie” jej specjaliści przedstawią swoją ofertę, ale będą też wspierać młodzież merytorycznie poprzez np. pokazanie jak dobrze konstruować CV czy list motywacyjny: - To bardzo ważne, żeby firmy z branży HR, ale nie tylko one, bo również inni pracodawcy z lokalnego rynku pracy rozmawiały z młodymi ludźmi. To jest nasze zadanie, aby młodym ludziom przedstawiać rynek pracy, pokazywać jego szanse i możliwości, aby właśnie w Szczecinie chcieli pozostać i budować swoje kariery zawodowe. Ciągle odnotowujemy odpływ młodych ludzi zarówno za granicę, ale również do innych dużych miast, więc to bardzo ważne, żeby prowadzić dialog z młodymi ludźmi już wtedy, gdy dopiero planują swoją przyszłość zawodową – wyjaśnia Anna Sudolska, kierownik oddziału firmy Idea HR w Szczecinie.

Projekt „Realnie Pomaturalnie”,  Technopark Pomerania, ul. Cyfrowa 2-8, budynek F2, start: godz. 10.00

 

ciekawi

 Firma Tygodnia Teatr

 

pfp27042018a