fbpx

 

SAVE THE DATE 25 26 SIERPNIA 1

 

REMONDIS to zajmująca się odpadami, recyklingiem i gospodarką wodno-ściekową, część dużej rodzinnej firmy RETHMANN, zatrudniającej na świecie ponad 70 tys. pracowników. W 2004 roku wszystkie przedsiębiorstwa o nazwie RETHMANN przyjęły markę REMONDIS. Od tego czasu nazwisko rodzina użycza jako nazwy tylko jednej spółce zarządzającej całą korporacją. REMONDIS Szczecin świadczy kompleksowe usługi w zakresie odbioru i transportu wszelkiego rodzaju odpadów, przetwarzania odpadów komunalnych, z których firma produkuje paliwa alternatywne, a także oczyszczania oraz utrzymania zimowego dróg.  Rok 2018 był dla firmy czasem świętowania okrągłego jubileuszu powstania.

Kolorowy konkurs recyklingowy na jubileusz 25-lecia Remondisu

    Remondis Szczecin jubileusz świętował w sposób nietypowy. Przez cały rok trwała kampania informacyjna mająca na celu edukowanie mieszkańców jak w prawidłowy sposób segregować odpady. Zwycięzcy konkursów i osoby najaktywniejsze na profilach w mediach społecznościowych mogli otrzymać zaproszenia na koncerty organizowane w ramach jubileuszu. Ronald Laska, Dyrektor Zarządzający firmy w Szczecinie przyznaje, że celem takiej formy świętowania jubileuszu było przybliżenie się do mieszkańców, ale kampania miała także istotne warunki edukacyjne: - 25 lat upłynęło w roku 2018. Wydaliśmy kalendarz z fotografiami Pana Tomasza Lazara, które pokazywały funkcjonowanie naszej firmy. Zorganizowaliśmy także w maju wystawę na Jasnych Błoniach przy fontannie Bartłomiejce, pomysł cieszył się dużym zainteresowaniem. Zrobiliśmy także cykl konkursów, które trafiły do mieszkańców. Hasło inicjatywy brzmiało „Segregujesz – wygrywasz”, mieliśmy specjalny profil na Facebooku, wspierało nas Radio Szczecin i prowadziliśmy kampanię zewnętrzną. W kwietniu odbył się pierwszy konkurs, polegał on na odpowiednim segregowaniu odpadów. Zwycięzcy otrzymali bilety na koncert zespołu Audiofeels, jesienią odbył się kolejny konkurs, rozdaliśmy wtedy bilety na koncert Studia Buffo, ale i mnóstwo gadżetów dla mieszkańców miasta w tym koszulek w kolorach pojemników na odpady – mówi Ronald Laska, Dyrektor Zarządzający spółki Remondis w Szczecinie. Ostatni koncert odbył się w grudniu, na scenie Filharmonii Szczecińskiej wystąpiła Margaret. Mało jest w Polsce firm, które pozwalają sobie na tak zintensyfikowane świętowanie jubileuszu: - Walor edukacyjny był tutaj najważniejszy. Chodziło nam o to by iść do mieszkańców z przekazem, że mamy jubileusz, ale jesteśmy firmą z misją. Segregacja odpadów jest bardzo ważna, zachęcamy mieszkańców do życia ekologicznego. Każdy uczestnik konkursu musiał się wykazać wiedzą odnośnie recyklingu, a na naszych profilach w mediach społecznościowych pojawiały się konkretne informacje, które poszerzały wiedzę mieszkańców – dodaje Ronald Laska.

Rok 2019 to kolejna „Śmieciowa rewolucja”

     Poza konkursem i koncertami, Remondis w roku swoich 25 urodzin uhonorował także pracowników, którzy pracują w firmie długo. Są tacy, którzy związani z przedsiębiorstwem są od samego początku jego istnienia w Szczecinie! Jak mówią władze spółki to efekt stabilnego wynagrodzenia, możliwości poszerzania swoich kompetencji i rokrocznie poprawiających się warunków pracy. W grudniowym koncercie jubileuszowym wzięły udział władze Szczecina oraz przedstawiciele firmy Rethmann z Niemiec.

   Jakie wyzwania dla Remondisu przyniesie rok 2019? Jest ich sporo, bo polityka gospodarowania odpadami zmienia się regularnie, a przyszły rok pod tym kątem będzie bogaty w nowości, na które gotowi muszą być zarówno mieszkańcy Szczecina jak i przedsiębiorstwa zajmujące się recyklingiem i utylizacją śmieci: - W tym roku rozpoczynamy modernizację naszej instalacji, celem jest zwiększenie efektywności segregowania odpadów, które odbieramy. Chcemy wydać kilkanaście milionów złotych na przebudowanie linii do segregacji. Realizację zadania rozpoczniemy w tym roku – mówi Ronald Laska.  Przed nami także kolejny etap „Śmieciowej rewolucji”, której szczegóły Urząd Miasta w Szczecinie zamierza przedstawić w najbliższych tygodniach.

    Firma Remondis jest członkiem Północnej Izby Gospodarczej w Szczecinie.

 

  
  • Ciekawi Utra 404x335
  • PFP FUR2.0