fbpx

S23

 

Trwa rejestracja na kolejne, drugie już, spotkanie w ramach Business for Breakfast, czyli cyklu śniadań biznesowych z izbami gospodarczymi i handlowymi. Tym razem tematem spotkania, które odbędzie się 18 czerwca w Technoparku Pomerania jest import z Chin. Organizatorem wydarzenia jest Agencja Rozwoju Metropolii Szczecińskiej, członek Północnej Izby Gospodarczej w Szczecinie.

 

Pierwsze spotkanie, które poświęcone było tematyce prowadzenia biznesu z Wielką Brytanią po Brexicie, ryzyka kursowego oraz logistyki z Polski do Wielkiej Brytanii, 

zgromadziło na sali kilkudziesięciu przedsiębiorców, którzy byli żywo zainteresowani tematem spotkania. Tym razem, na prośbę lokalnych przedsiębiorców spotkanie zostanie w całości dedykowane importowi z Chin. 

Podczas szkolenia, które przeprowadzi Polsko-Chińska Izba Gospodarcza, będzie się można dowiedzieć m.in. jak wybrać produkt, który warto importować z Chin, jak wyszukać dostawcę przez Internet i jak go weryfikować, a także co trzeba wiedzieć o chińskiej kulturze biznesu i jakich taktyk negocjacyjnych używać. Eksperci odpowiedzą także na pytania dotyczące formalności - jak zaplanować transport z Chin, w jaki sposób obliczyć cło i VAT, jakie rodzaje płatności są najbezpieczniejsze oraz czy warto podpisywać kontrakt z chińską firmą. 


 Spotkanie organizuje 
Agencja Rozwoju Metropolii Szczecińskiej, która jest spółką miejską powstałą w 2002 roku z inicjatywy Gminy Miasta Szczecin. Jej celem jest wspieranie rozwoju mikro, małych i średnich firm na terenie gminy i gmin ościennych. Działalność Agencji obejmuje prowadzenie usług informacyjnych, doradczych, propagowanie przedsiębiorczości i innowacyjności. Zajmuje się aktywną promocją gospodarczą miasta, w tym terenów inwestycyjnych, pełną obsługą inwestorów polegającą na wsparciu i doradztwie w procesie inwestycyjnym. Aktywnie współpracuje także z lokalną administracją, administracją rządową oraz instytucjami wsparcia biznesu w Polsce i za granicą. ARMS wspiera w nawiązywaniu kontaktów partnerskich pomiędzy sektorem prywatnym i publicznym. W kompetencjach spółki jest także udzielanie korzystnych poręczeń kredytowych i gwarancji bankowych firmom znajdującym się w takiej potrzebie.