fbpx

 

Wigilia Banner

 

  1. Międzynarodowy Kongres Morski: Szczecin, 5 i 6 września 2019. SPECJALNA OFERTA DLA CZŁONKÓW PÓŁNOCNEJ IZBY GOSPODARCZEJ

Przemysł stoczniowy, konstrukcje stalowe, 5G, blockchain, sztuczna inteligencja, inicjatywa trójmorza, współpraca portów, bezpieczeństwo w branży morskiej – m.in. na te tematy dyskutować będą przedstawiciele największych firm i międzynarodowych instytucji podczas 7. Międzynarodowego Kongresu Morskiego, który odbędzie się na początku września w Szczecinie.

Oferta specjalna dla członków Izby

Północna Izba Gospodarcza jest jednym z fundatorów Fundacji Kongres Morski, która organizuje wydarzenie. Zachęcamy członków Izby do skorzystania z promocyjnej oferty upoważniającej do 50-proc. zniżki w opłacie kongresowej (250 zamiast 500 zł brutto). Aby skorzystać ze zniżki należy zarejestrować się się na stronie Kongresu i podczas rejestracji podać kod rabatowy: izba50. Do skorzystania ze zniżki upoważnione są wyłącznie firmy zrzeszone w Izbie.

 

>>ZAREJESTRUJ SIĘ<<

 

 

O Kongresie:

Pierwszy dzień Kongresu (5 września) upłynie pod znakiem trzech debat plenarnych w szczecińskiej Operze na Zamku. Organizatorzy zaprosili na nie ekspertów z 10 krajów, w tym ministrów odpowiedzialnych za gospodarkę morską, transport, infrastrukturę i rozwój, a także szefów wiodących firm i najważniejszych, międzynarodowych organizacji skupiających branżę portową, stoczniową oraz zajmujących się rozwojem regionalnym.

Pierwsza debata poświęcona będzie inicjatywie trójmorza jako gospodarczego impulsu rozwoju Europy. Oprócz przedstawicieli branży wezmą w niej udział specjaliści zajmujący się Europą środkową i wschodnią. Druga, zatytułowana: „Od konkurencji do synergii – wizje rozwoju branży morskiej” będzie okazją do przeanalizowania możliwych form współpracy europejskich portów w świetle globalnych wyzwań. W debacie pt. „Bezpieczeństwo w branży morskiej – przyszłość, wyzwania i oczekiwania” wypowiedzą się przedstawiciele wiodących firm, organizacji i uczelni wyższych zajmujących się tym tematem w wymiarze globalnym.

Drugiego dnia (6 września), uczestnicy Kongresu spotkają się w hotelu Radisson BLU Szczecin, w którym toczyć się będą dyskusje podzielone na trzy bloki tematyczne: Żegluga, porty i stocznie, Innowacje oraz Edukacja. Tematy paneli dyskusyjnych nawiązywać będą do aktualnych zjawisk i problemów, z jakimi do czynienia ma branża morska. Są wśród nich np. kwestie paliw alternatywnych w transporcie morskim w świetle ograniczania emisji oraz przyszłości autonomicznych jednostek pływających. Nie zabraknie również dyskusji poświęconych przemysłowi stoczniowemu, działalności portowej i branży konstrukcji stalowych.

Wpływ morza na polską i europejską gospodarkę omówiony zostanie podczas rozmów o atrakcyjności inwestycyjnej regionu Morza Bałtyckiego oraz planowaniu przestrzennym w obszarach morskich.

Program tegorocznego kongresu obfituje w tematy związane z wykorzystaniem nowych technologii w gospodarce morskiej. Wydarzenie będzie świetną okazją do rozmów z ekspertami zajmującymi się blockchainem, 5G, sztuczną inteligencją, rzeczywistością wirtualną i nowoczesnymi technikami multimedialnymi wykorzystywanymi w szkoleniach załóg oraz edukacji studentów uczelni morskich.

Kongres Morski jak co roku ma praktyczny i aktualny wymiar. Efektem obrad i rozmów jest ogólnodostępna publikacja pt. „Wnioski i postulaty”, która podsumowuje i skupia najważniejsze kwestie poruszane podczas dyskusji.

 

Aktualne informacje na temat Kongresu, w tym szczegółowy program oraz formularz rejestracyjny znajdują się na stronie www.kongres-morski.pl.

 

Organizatorami 7. Międzynarodowego Kongresu Morskiego są: Fundacja Kongres Morski powołana przez Północną Izbę Gospodarczą i Polską Żeglugę Morską oraz Fundacja Publico Mare. Współorganizatorem jest Ministerstwo Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej.