fbpx

businesscontact 3 1100x250

 

MISJA GOSPODARCZA MAURITIUS 1

 

Wyjazdy integracyjne dla firm i instytucji, spotkania, eventy – tym zajmuje się firma Endorfina Camp, jeden z ogólnopolskich liderów w swojej branży. Firma obsługuje klientów z całej Polski oferując usługi na najwyższym poziomie, skrojone pod – często bardzo niecodzienne – oczekiwania klientów. - Nasza oferta jest skierowana do osób, które chcą w ciekawy i atrakcyjny sposób spędzić czas. Wachlarz wyjazdów jest szeroki. Zaczynając od jednodniowych spotkań integracyjnych kończąc na tygodniowych lub dłuższych wyjazdach do egzotycznych miejsc na całym świecie – zapewnia Przemysław Rusiniak, właściciel firmy. Endorfina Camp jest członkiem Północnej Izby Gospodarczej w Szczecinie.

    Wyjazdy integracyjne w Polsce cieszą się dużym zainteresowaniem. To, co w Europie jest już standardem, w naszym kraju pojawiło się kilka lat temu, zwykle „przywiezione” jako jeden z elementów strategii korporacyjnej w dużych przedsiębiorstwach. Tradycja wyjazdów przyjęła się na tyle dobrze, że w taką formę integrowania zespołu włączyły się także mniejsze firmy. Efekty? Bardziej zgrane zespoły pracowników, lepsze efekty w pracy, bliższe relacje. Wyjazdy integracyjne mogą być także nagrodą np. za wyniki w pracy. Zwykle trwają weekend lub kilka dni i przygotowywane są przez wyspecjalizowane formy, które oferują uczestnikom nie tylko możliwość spędzenia czasu w hotelu, ale i rozmaite atrakcje sportowe czy rozrywkowe. Kierunki wyjazdów integracyjnych są różne, zależy to od fantazji przedsiębiorców i zaplanowanego budżetu.

    Jednym z ogólnopolskich liderów zajmujących się organizacją wyjazdów integracyjnych jest firma Endorfina Camp, której właścicielem jest Przemysław Rusiniak. Jak mówi w rozmowie z Północną Izbą Gospodarczą przedsiębiorca, możliwości spędzenia czasu ze swoimi pracownikami są naprawdę szerokie: - Na kierunek destynacji ma wpływ wiele czynników. Nie ukrywam, że bardzo duży wpływ ma aspekt finansowy, który warunkuje większość spraw związanych z organizacją wyjazdu. W pierwszej kolejności należy określić termin wyjazdu oraz charakter: wyjazd szkoleniowy, zwiedzanie, konkretne atrakcje czy po prostu odpoczynek. Ważne jest również dla jakiej grupy docelowej jest organizowany event. Im więcej posiadamy informacji tym łatwiej jest nam obrać kierunek. Często firmy same wybierają kierunek (kraj lub region) lub główne atrakcje, z których chciałyby skorzystać – mówi Przemysław Rusinek.

     - Wyjazdy jedno- lub dwudniowe cieszą się dużą popularnością. Organizowane są przeważnie w kraju. Jeżeli wyjazd jest powiązany z konkretną atrakcją to również na tej liście znajdują się wyjazdy zagraniczne, np. Heli ski w Courmayer - wylot helikopterem i zjazd na nartach po zboczach Mont Blanc, czy Mediolan i jazda samochodami wyścigowymi na torze Monza. Bardzo popularne są wyjazdy zimowe na narty np. do Włoch lub Austrii. W Polsce bardzo modne jest narciarstwo szczególnie wśród przedsiębiorców, wiec połączenie wyjazdu integracyjnego z białym szaleństwem i pięknymi górami jest świetnym pomysłem. Jeśli chodzi o letnie kierunki w Europie i wyjazdy tygodniowe, zawsze modne są Włochy ( np. Toskania, Sycylia), Hiszpania, czy Grecja. Świetna kuchnia, malownicze krajobrazy i piękna pogoda plus dobre hotele sprawiają, że te kierunki zawsze są na topie. Z egzotycznych wyjazdów poza kraje europy, trudno konkretnie stwierdzić, które miejsca są najmodniejsze. Na pewno popularna jest Azja ( Chiny, Tajlandia, Sri Lanka, Malediwy), Ameryka Środkowa ( Meksyk, Kuba Dominikana), czy bliski wschód (Dubaj). Coraz popularniejsze są tez rejsy dużymi wycieczkowcami po Morzu Karaibski czy morzu Śródziemnym – zdradza Przemysław Rusiniak.

   Celem Endorfina Camp jest to, aby każdy z klientów poczuł się wyjątkowo: - W pierwszej kolejności starannie dobieramy kierunek destynacji, a następnie określamy formę wyjazdu i atrakcje indywidualne dla danej firmy.Bardzo ważna jest realizacja programu. Wszystko musi być dopięte „na ostatni guzik”. Jeżeli wszystkie z podanych czynników są perfekcyjnie dopasowane to nasi klienci podczas wyjazdu będą czuć się dobrze i miło spędzą czas – dodaje właściciel firmy.

   Czy idealnym czasem na wyjazdy integracyjne są tylko i wyłącznie wakacje? Owszem, ten czas ma swoje zalety – pogoda i mniejsza ilość obowiązków w miejscu pracy, ale specjaliści przekonują, że tak naprawdę każda pora roku jest dobra by nagrodzić swoich pracowników wyjazdem integracyjnym czy by przeprowadzić szkolenie w nietypowej scenerii. 

    - Przedsiębiorcy powinni pamiętać o tym, że w dzisiejszych czasach należy dbać o swoich najlepszych pracowników i doceniać ich za dobrze wykonaną pracę. Nagroda w postaci wyjazdu integracyjnego przełoży się na pewno na przywiązanie pracownika do danej firmy, poprawi jego morale i wpłynie na jego efektywność – dodaje Przemysław Rusiniak. Siedziba firmy Endorfina Camp mieści się w Szczecinie przy ul. Łubinowej 75, firma jest członkiem Północnej Izby Gospodarczej w Szczecinie.