fbpx

 

IZBOWY PAKIET BANER

 

28 lutego w siedzibie Północnej Izby Gospodarczej w Szczecinie odbyło się szkolenie organizowane przez Bank Gospodarstwa Krajowego Region Zachodniopomorski z siedzibą w Szczecinie. Wzięło w nim udział blisko 30 przedsiębiorców, którzy dowiedzieli się o ofercie banku, a także o bardzo korzystnych propozycjach, z których mogą skorzystać firmy wdrażające w swojej pracy innowacyjne rozwiązania. Spotkanie zakończyło się networkingiem i bardzo pozytywnymi opiniami uczestników.

 

Nawet 6 milionów złotych dla innowacyjnych przedsiębiorców

      Lunch Biznesowy w Północnej Izbie Gospodarczej został zorganizowany przez polski bank rozwoju - Bank Gospodarstwa Krajowego.

Podczas spotkania przedsiębiorcy mogli poznać więcej szczegółów dotyczących nisko oprocentowanych pożyczek z projektu „Jeremie 2”.

- Pokazaliśmy także instrumenty, które pozwalają przedsiębiorcom na zabezpieczenie kredytów w innych bankach komercyjnych. Mówimy o gwarancjach Banku Gospodarstwa Krajowego, w tym „Gwarancji BIZNESMAX”, która może wynieść równowartość nawet dwóch i pół miliona euro, która jest bezpłatna, i która może być udzielona nawet na 20 lat. Dodatkowo BGK daje przedsiębiorstwom możliwość  uzyskania dotacji refundującej zapłacone odsetki  od kredytu za okres trzech lat. Jeżeli firma starając się o kredyt w swoim banku ma problem z zabezpieczeniem to nasze rozwiązanie jest odpowiedzią na te kłopoty. Dodatkowo pozwala firmie na odzyskanie części kosztów kredytu w postaci odsetek za okres trzech lat - mówi Bartłomiej Hanas, Dyrektor Rozwoju Regionu Zachodniopomorskiego Banku Gospodarstwa Krajowego.

- Mówiliśmy również o kredycie na innowacje technologiczne, który firma może uzyskać jako tzw. premię technologiczną, która ma charakter dotacyjnej formy wsparcia dla sektora MŚP. Dotację, w formie wspomnianej premii technologicznej, mogą otrzymać firmy, które uruchomią lub znacznie unowocześnią nowy produkt, i który zostanie zdefiniowany jako innowacja. Dzięki temu możemy przyznać  bardzo wysokie dofinansowanie, bo przedsiębiorcy mogą otrzymać jednocześnie nawet sześć milionów złotych - mówi  Mateusz Szulc, z Departamentu Projektów Europejskich BGK w Szczecinie.

 

„Wspieranie przedsiębiorców jest wpisane w naszą misję i nasze DNA”

Bank Gospodarstwa Krajowego to instytucja rozwojowa działająca na innych zasadach niż banki komercyjne. Oferta BGK skierowana do sektora MŚP, ma pobudzać jego wzrost i sprzyjać rozwojowi przedsiębiorczości i gospodarki we współpracy z bankami komercyjnymi i spółdzielczymi. BGK tworzy wartość dodaną, która odpowiada na potrzeby biznesu: - Jesteśmy państwowym bankiem rozwoju i wspieranie przedsiębiorców jest wpisane w naszą misję i nasze DNA. Wspieramy nie tylko samorządy i jednostki komunalne, ale i firmy działające w naszym regionie. BGK ma 16 regionów w Polsce, misją regionu zachodniopomorskiego jest wsparcie sektora MŚP, pokazywanie możliwości rozwojowych i inwestycyjnych - mówi Bartłomiej Hanas, Dyrektor Rozwoju Regionu Zachodniopomorskiego Banku Gospodarstwa Krajowego.

    Spotkanie w Północnej Izbie Gospodarczej było okazją by w kompleksowy sposób przedstawić propozycje Banku Gospodarstwa Krajowego dla przedsiębiorców i jednocześnie pokazać, że jest to instytucja otwarta na współpracę: -Takie spotkania, jak to w Północnej Izbie Gospodarczej, mają przede wszystkim charakter informacyjny i integracyjny. Chcemy pokazać jakie możliwości otwiera przed przedsiębiorcami współpraca z Bankiem Gospodarstwa Krajowego. Zdajemy sobie sprawę, że przedsiębiorcy na co dzień mają ogrom obowiązków i nie zawsze mają czas, aby przeglądać strony internetowe czy odwiedzać banki. Takie spotkanie to okazja do rozmowy, poznania ofert, które są dostępne na rynku – mówi Bartłomiej Hanas, Dyrektor Rozwoju Regionu Zachodniopomorskiego Banku Gospodarstwa Krajowego.

BGK realizuje projekty we wszystkich regionach Polski. Za pośrednictwem polskiego banku rozwoju do firm i samorządów trafiają znaczące sumy z UE i programów krajowych na rozwój innowacji, poprawę efektywności energetycznej, rozwój turystyki czy rewitalizacje.

 

  
  • Ciekawi Utra 404x335
  • PFP FUR2.0