fbpx

 

IZBOWY PAKIET BANER

 

Północna Izba Gospodarcza to miejsce ważnych spotkań z przedstawicielami instytucji, których zadaniem jest wspieranie biznesu i przedsiębiorców. 12 marca Izbę odwiedził Dariusz Latoszek, główny specjalista w Departamencie Handlu i Współpracy Międzynarodowej w Ministerstwie Rozwoju. Była mowa o możliwościach eksportu towarów poza Polskę oraz najpopularniejszych branżach, które mają szansę na wielką międzynarodową ekspansję. Czy Ministerstwo Rozwoju wspiera polskie firmy z ambicjami? Co trzeba zrobić by uzyskać wsparcie?

   W Północnej Izbie Gospodarczej w Szczecinie nie brakuje spotkań dla przedsiębiorców w czasie których sugerujemy, doradzamy oraz radzimy firmom jak rozwijać działalność i skąd pozyskiwać środki na działanie. Instytucje otoczenia biznesu widzą w nas poważnego partnera do dyskusji co bardzo cieszy! 12 marca w siedzibie naszej instytucji odbyło się spotkanie z Dariuszem Latoszkiem, głównym specjalistą w Departamencie Handlu i Współpracy Międzynarodowej w Ministerstwie Rozwoju. Inicjatorem wydarzenia było Centrum Inicjatyw Gospodarczych działające przy Północnej Izbie Gospodarczej w Szczecinie.

    O czym była mowa podczas spotkania? Jak mówił Dariusz Latoszek przed przedsiębiorcami z województwa zachodniopomorskiego otwiera się wiele międzynarodowych perspektyw z których warto skorzystać: - O kierunkach i instrumentach dla przedsiębiorców moglibyśmy mówić wiele, bo Ministerstwo Rozwoju tworzy specjalistyczne programy, których celem jest wyrównywanie konkurencji, eliminacje barier dla przedsiębiorców z Polski po rozmaite programy wsparcia i instrumenty finansowe, które są dystrybuowane za pośrednictwem podmiotów współpracujących z Ministerstwem Rozwoju. Największy eksport z Polski oczywiście idzie do Niemiec, ale my promujemy także kierunki poza unijne takie jak Azja, Afryka czy Ameryka. Każdy rynek należy traktować indywidualnie i dla każdej branży inny rynek może być interesujący – mówi specjalista.  Jakie branże mają największe szanse na sukces? – Meble, budownictwo, moda polska, sektor rolno-spożywczy, urządzenia medyczne, urządzenia hutnicze i stoczniowe  – dodaje Dariusz Latoszek.

   Według danych Ministerstwa Rozwoju w roku 2019 eksport wzrósł o 5,5%, import o 2,6%, a łączne saldo transakcji o blisko 6,5 miliarda Euro. Więcej informacji o inicjatywach MR dla przedsiębiorców i możliwościach rozwijania działalności gospodarczej przy wsparciu ministerialnym znajdziecie na stronie internetowej https://www.gov.pl/web/rozwoj

 

  
  • Pfp27042018a
  • Ciekawi Utra 404x335