izba dla biznesu baner

 

PIG pomaga w rozwoju medycyny. Studenci i lekarze poszukiwani

 

 

Studenci medycyny oraz dyplomowani lekarze i wykładowcy akademiccy poszukiwani! Szczecin może dołączyć do wąskiego grona specjalistów, którzy stworzą największą aplikację do nauki medycyny na świecie. Spotkanie z twórcami wyjątkowego startupu już 30 października w siedzibie PIG.

 

Wybór Szczecina nie jest przypadkowy. Jak mówi pomysłodawca aplikacji, Damian Ratajczak, stolica Pomorza Zachodniego od lat przyciąga wielu studentów spoza Polski, tymczasem aplikacja, która już teraz wzbudza ogromne zainteresowanie na najbardziej prestiżowych uczelniach w Wielkiej Brytanii i USA, jest tworzona w języku angielskim. Międzynarodowość i otwartość Szczecina na obcojęzycznych studentów stawia to miasto w gronie najbardziej interesujących partnerów dla startupu.

- Najnowsze badania wskazują, że obecnie na świecie brakuje 7,2 miliona pracowników służby zdrowia – wskazuje Damian Ratajczak, twórca aplikacji QUPI. - Za 15 lat ten niedobór może sięgnąć aż 13 milionów. Zainteresowanie medycyną jako kierunkiem studiów oraz wspieranie lekarzy w rozwoju zawodowym to wyzwanie dla współczesnego świata, co zresztą da się zauważyć w czasie obecnie trwającej epidemii – tłumaczy.

Pierwsza odsłona aplikacji, według założeń, będzie związana z medycyną ogólną, z czasem będą wdrażane wersje dla specjalistów, takich jak chirurdzy naczyniowi, kardiolodzy, urolodzy, stomatolodzy czy też bardzo pożądanych obecnie wirusologów. QUPI jest obecnie w fazie testów, ale już stał się największym bankiem zagadnień medycznych w światowym internecie. Pomysłodawcy szukają teraz chętnych studentów i dyplomowanych lekarzy, którzy podejmą się testów aplikacji i pomogą w jej usprawnieniu.

Pomysł na stworzenie QUPI powstał w wyniku ogromnego zapotrzebowania na nowe technologie, które pomogą w kształceniu pracowników służby zdrowia. Począwszy od studentów medycyny, a skończywszy na lekarzach z dyplomem, którzy chcą nadal rozwijać swoje umiejętności i poszerzać wiedzę, jak również wykładowców akademickich. Według statystyk co trzeci student doświadcza depresji w pewnym momencie studiów, podczas gdy prawdopodobieństwo popełnienia samobójstwa przez lekarzy jest do 2,27 razy większe niż w populacji ogólnej. QUPI ma to zmienić.

Aplikacja została zaprezentowana przez brytyjskie Królewskie Towarzystwo Lekarskie (założone w 1737 r.) podczas konferencji w Edynburgu, ideę przedstawiono jako „Kształcenie medyczne i budowanie więzi wśród studentów medycyny”. Samorząd akademicki uznał, że QUPI ma wszystko to, co potrzebne, by rozpalić pasję wśród młodych ludzi i zachęcić ich do nauki medycyny, dzielić się swoimi spostrzeżeniami w zakresie medycyny utrzymania zdrowego nastawienia podczas studiów medycznych i przyszłych karier personelu medycznego.

Damian Ratajczak zachęca do współpracy lekarzy ze Szczecina. Wierzy, że niebawem QUPI przyczyni się do rozwoju edukacji medycznej, a szczecińscy studenci i lekarze będą mieli w tym swój duży udział.

- Oczywiście marzeniem jest kształcenie personelu medycznego nie tylko dla nas, ale również dla krajów, w których lekarzy nie ma w ogóle – tłumaczy. – Według Polskiej Misji Medycznej na świecie w tej chwili co najmniej 400 mln ludzi nie ma dostępu do podstawowych usług zdrowotnych. Brak dostępu do opieki medycznej skutkuje na świecie rocznie śmiercią 2,5 mln noworodków. My nie tylko chcemy, ale wręcz czujemy, że musimy zrobić coś, co pozwoli to zmienić. Każdy, kto chce dołączyć do naszej misji, może to zrobić – wyjaśnia.

Aplikację już teraz można pobrać za pośrednictwem Google Play oraz App Store. Więcej o projekcie można znaleźć na stronie: https://qupi.com.

Spotkanie ze studentami i lekarzami zainteresowanymi współpracą przy międzynarodowym projekcie odbędzie się w piątek, 30 października w siedzibie w Północnej Izby Gospodarczej, przy Alei Wojska Polskiego 86 w Szczecinie o godzinie 14:00. Północna Izba Gospodarcza jest patronem wydarzenia oraz Partnerem Rozwoju aplikacji QUPI.

Zainteresowane spotkaniem osoby proszone są o wcześniejsze zgłoszenie na maila: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.Dołącz do grona najaktywniejszych przedsiębiorców

 

  
  • Ciekawi Utra 404x335
  • PFP FUR2.0