fbpx

 

Wigilia Baner

 

26 – 27 listopada w Północnej Izbie Gospodarczej odbyło się spotkanie poświęcone branży akwakultury. W spotkaniu wzięli udział przedsiębiorcy oraz eksperci z branży zarówno z Polski jak i Grecji, Litwy, Włoch czy Irlandii. Pierwszego dnia zostały poruszone tematy takie jak szanse i zagrożenia w branży, kryzys Bałtyckiego rybołówstwa czy nowe technologie w akwakulturze. Drugiego dnia odbyła się wizyta studyjna, w której przedsiębiorcy mieli okazję odwiedzić firmę „Jurassic Salmon”.

Jak rozwijać akwakulturę na Pomorzu Zachodnim i w całej Europie? Gorąca dyskusja w Północnej Izbie Gospodarczej

Ożywiona dyskusja na temat sytuacji na Morzu Bałtyckim, ale i przedstawienie przedsiębiorcom szans na rozwój branży morskiej i szeroko rozumianej akwakultury – taki przebieg miało spotkanie zorganizowane w siedzibie Północnej Izby Gospodarczej w Szczecinie. Wydarzenie zrealizowane zostało w ramach międzynarodowego projektu Extra SME’S.

„Temat akwakultury ciągle zyskuje na zainteresowaniu”

    Północna Izba Gospodarcza w Szczecinie realizuje szereg projektów międzynarodowych z różnych dziedzin. Ich celem jest aktywizacja gospodarki w kontekście międzynarodowym i umożliwianie zachodniopomorskim firmom ekspansji na rynki zagraniczne. 26 listopada odbyła się konferencja, której celem była promocja akwakultury, realizowana była ona w ramach projektu Extra SME’s. Zadaniem projektu jest wsparcie branży akwakultury, a przede wszystkim poprawa polityki mającej na celu zwiększenie konkurencyjności i ekstrawersji małych i średnich przedsiębiorstw na obszarach przybrzeżnych i wiejskich UE, w których akwakultura jest siłą napędową gospodarki regionalnej:

   - Promujemy produkty, innowacyjne technologie w zakresie akwakultury i branży morskiej oraz zachęcamy do podjęcia dyskusji na temat bieżących problemów w Polsce i w Europie jeżeli chodzi o branżę morską i rybołówstwo. Temat akwakultury ciągle zyskuje na zainteresowaniu, choć w każdym kraju w Europie ogniska problemowe mogą być nieco inne, stąd też bardzo żywa i ciekawa dyskusja w siedzibie Północnej Izby Gospodarczej. Udało nam się zaprosić gości z innych krajów: z Grecji, Irlandii, Rumunii, Włoch i Litwy. Nie brakuje także specjalistów z Polski - mówi Jacek Wójcik, koordynator projektów międzynarodowych w Północnej Izbie Gospodarczej w Szczecinie.

    Wypracowanie wspólnego głosu nie jest łatwe, ale realizacja dotychczasowych projektów międzynarodowych pokazuje, że jak najbardziej jest możliwe, a przedsiębiorcy z województwa zachodniopomorskiego współpracujący z Północną Izbą Gospodarczą chętnie zabierają głos w najistotniejszych sprawach: - Chcemy lobbować za dobrymi rozwiązaniami dla przedsiębiorców na forum Unii Europejskiej. Zgłaszana podczas dyskusji problematyka dotyczy unijnych obostrzeń np. zakaz połowu dorsza, który mocno dotyka naszych rybaków – dodaje Jacek Wójcik.

   Promocja akwakultury w wykonaniu Północnej Izby Gospodarczej to jednak nie tylko organizacja spotkania, ale i szereg innych działań, które mają na celu integracje przedsiębiorców z tej branży i zachęcanie ich do podejmowania kolejnych wyzwań. W projekt EXTRA SME’s zaangażowanych jest wiele krajów na świecie, stąd perspektywy są bardzo obiecujące.

Kryzys na Bałtyku jednym z głównych tematów spotkania. Przedsiębiorcy żywo zainteresowani

       Ponad 90% przedsiębiorstw w regionach EXTRA-MŚP to śródlądowe i przybrzeżne MŚP działające w całym łańcuchu wartości w sektorze akwakultury, przyczyniające się do wzrostu gospodarczego
i tworzenia miejsc pracy. Globalny rynek wciąż jednak pozostaje zamknięty dla narodowych firm z wielu krajów. Tylko harmonijna współpraca, konsekwentny lobbing i oferowanie jak najlepszych usług i produktów może spowodować, że pewne „szklane sufity” zostaną pokonane. Realizacja międzynarodowego projektu przez Północną Izbę Gospodarczą stawia sobie za cel rozwój eksportu, zbliżanie przedsiębiorców do siebie i jeszcze aktywniejsze rozwijanie akwakultury na Pomorzu Zachodnim.

    Wtorkowa dyskusja w Północnej Izbie Gospodarczej momentami miała dynamiczny przebieg, bo przypadała na czas poważnego kryzysu gospodarczego na Morzu Bałtyckim: - Podczas spotkania zasygnalizowaliśmy jako przedsiębiorcy i rybacy szereg problemów. Kryzys jest tematem nośnym, bo doprowadził wielu ludzi do bankructwa. Traktuje to spotkanie jako jedno z pierwszych, które mają na głos wyrazić nasze oburzenie. 15 października Komisja Europejska wprowadziła zakaz połowu dorsza na Bałtyku argumentując to właśnie kryzysową sytuacją naturalną, ale nie wskazano powodów kryzysu, poza tym, że „dzieje się coś złego”. Takie spotkania z przedsiębiorcami oraz z parterami z zagranicy są bardzo istotne -  mówi Grzegorz Hałubek, Prezes Związku Rybaków Polskich i doradca Ministra Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej.

PARTNERZY PROJEKTU

 • Region Peloponez, Grecja – lider projektu
 • Region Liguria, Włochy
 • Północna Izba Gospodarcza w Szczecinie, Polska
 • Agencja Rozwoju Regionalnego Bukareszt-Ilfov, Rumunia
 • Lapland Uniwersytet Nauk Stosowanych, Finlandia
 • Uniwersytet w Patras, Grecja
 • Zachodnia Komisja Rozwoju, Irlandia
 • Liguria, Klaster Technologii Morskich, Włochy
 • Agencja Rozwoju Regionów Krajowych, Litwa

logointerreg europe logo quadri

Północna Izba Gospodarcza w Szczecinie kontynuuje aktywne działania na rzecz potrzebujących zwierząt. Tym razem nasze działanie będzie jeszcze bardziej efektywne dzięki współpracy z siecią sklepów Netto Polska. W dyskontach możemy zobaczyć kosze, które – mamy nadzieję – już niebawem zapełnią się jedzeniem dla zwierząt, które zostanie przekazane organizacjom pomagającym zwierzętom.

Projekt unijny „Sukcesja w firmach rodzinnych” dofinansowany na poziomie aż 90%, do którego może zakwalifikować jedynie 40 Firm Rodzinnych z Województwa Zachodniopomorskiego!

Dołącz do największego wydarzenia w regionie! - VIII Edycji Seminarium Inwestorów Nieruchomości!

Seminarium Inwestorów Nieruchomości - jest wyjątkowym wydarzeniem zrzeszającym inwestorów, a także ludzi zainteresowanych branżą nieruchomości. To również największe tego typu networkingowe wydarzenie w regionie zachodniopomorskim, organizowane przez Rentumi Foundation.

Staramy się, aby nasze wydarzenia, były organizowane dla Was możliwie perfekcyjnie, z uwzględnieniem najmniejszych detali, które oddziałują na całokształt atmosfery naszych gości. Naszych uczestników zawsze pragniemy mile zaskakiwać, czy to w postaci prezentów i niespodzianek, sporej dawki merytorycznej wiedzy, nietuzinkowych tematów przez nas poruszanych, a także prestiżu całego spotkania, które tym razem odbędzie się 7 Grudnia 2019 w Szczecinie w Park Hotel.


Będzie to już VIII Edycja Seminarium Inwestorów Nieruchomości, na której wystąpią sami eksperci w branży.

Poznasz na nim dużo eksperckiej wiedzy, a także nawiążesz wiele wartościowych relacji z potencjalnymi partnerami biznesowymi.
Zarezerwuj sobie miejsce na wydarzeniu, które poprzednim razem swym honorowym patronatem objął, Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego - Olgierd Geblewicz.

 • Posiadasz gotówkę i chcesz zainwestować w nieruchomości, oczekując wysokiej stopy zwrotu przy zachowaniu najwyższego bezpieczeństwa ?
 • A może inwestujesz już w nieruchomości i chciałbyś zwiększyć swój portfel inwestycyjny?
 • Bądź masz dostęp do okazji inwestycyjnych a brakuje Ci gotówki?

Rentumi Foundation zaprasza osoby zainteresowane inwestycjami w nieruchomości. Celem spotkania jest ukazanie nowych możliwości w Szczecinie i kraju. Podczas wydarzenia wystąpią przedstawiciele firm wspomagających inwestycje w nieruchomości.

Po krótkich prelekcjach zapraszamy do korzystania z wiedzy naszych ekspertów obecnych na sali oraz do nawiązana relacji z potencjalnymi partnerami biznesowymi.

Poznaj na jednym wydarzeniu największych ekspertów nieruchomości w Polsce!:

 
Ekspert Inwestycji - Wojciech Kłodziński

Agenda spotkania:


16:30 - Rejestracja uczestników

17:00 - Powitanie gości i przedstawienie agendy spotkania oraz wystąpienia partnerów

17:15 - Tajemniczy prelegent

17:30 - Tajemniczy prelegent

18:00 - Michał Lidzbarski - Jak znaleźć okazję na rynku nieruchomości?

18:30 - Networking 10 minut 

18:40 - Sylwester Kasprzewski - Kredyt CHF, Twoje zamrożone aktywa

19:10 - Networking 10 minut

19:20 - Wojciech Kłodziński - 36 zasad bezpiecznego najmu

19:50 - Networking 20 minut

20:10 - Panel dyskusyjny

21:10 - Prezentacja ofert uczestników Seminarium

21:40 - Konkurs z nagrodami - rozstrzygnięcie

22:00 - After Party w Grey Club


AFTERPARTY - Doskonały sposób na nawiązanie relacji partnerskich w luźnej atmosferze.

W ramach biletów z afterparty: taxi i wejście do klubu wraz z VIP lożą, alkohol i smaczne przekąski.

Uczestnicy Seminarium będą mogli otrzymać w promocyjnej cenie sprawdzoną umowę najmu mieszkania: https://rentumi.pl/umowy/umowa-najmu-mieszkania/?fbclid=IwAR0ceVwZCqRJcZDbrr84vrWklbASrUX2ugDWSHBU1uTHpASJ5bw4p_mJ6mI

oraz umowę najmu pokoju: https://rentumi.pl/umowy/umowa-najmu-pokoju/

Zainwestuj w spotkanie i buduj ciekawe relacje z liderami branży nieruchomości !

Zapraszamy do zakupu biletów teraz. Tydzień przed spotkaniem cena wzrośnie do 290zł ! 

Dołącz do wydarzenia VIII Seminarium Inwestorów Nieruchomości i zakup bilety! https://www.facebook.com/events/2726387767380212/

ciekawi

 Firma Tygodnia Teatr

 

pfp27042018a