Baner nowastrona

 

Legalizacja Baner

 

Północna Izba Gospodarcza to niezależna organizacja powołana, by chronić i reprezentować interesy zrzeszonych w niej przedsiębiorców. Powstała w 1997 roku w Szczecinie z inicjatywy 60 firm. Od początku istnienia utrzymuje stałe kontakty z ponad 150 organizacjami o podobnym profilu działalności, funkcjonującymi na terenie Polski oraz Europy. Dynamiczny rozwój i pozyskiwanie nowych członków usytuowało Izbę na pozycji największej izby gospodarczej w Polsce. Obecnie skupia blisko 1500 firm.

Systematycznie powiększa również terytorialny zasięg swoich działań. Oddziały Północnej Izby Gospodarczej znajdują się już w pięciu miastach: Świnoujściu, Koszalinie, Wałczu, Myśliborzu i Choszcznie.

Celem codziennych starań pracowników Północnej Izby Gospodarczej jest tworzenie warunków rozwoju i unowocześniania życia gospodarczego, wspieranie inicjatyw członków oraz działanie na rzecz rozwoju międzyregionalnych i międzynarodowych kontaktów gospodarczych.

Co roku Izba przygotowuje dla zrzeszonych firm bogatą ofertę bezpłatnych i dofinansowanych szkoleń, konsultacji, wyjazdów turystycznych i biznesowych, cyklicznych imprez towarzyskich i integracyjnych. Wdraża również liczne projekty unijne wpływające na rozwój gospodarczy całego regionu.

Północna Izba Gospodarcza ma realny wpływ na sytuację przedsiębiorców nie tylko na Pomorzu Zachodnim, ale i w całej Polsce. Jej reprezentanci często występują w rolach ekspertów doradzających władzom i instytucjom otoczenia biznesu. Potrafią też wziąć sprawy w swoje ręce, powołując branżowe komisje i klastry walczą z krzywdzącymi przedsiębiorców regulacjami prawnymi.

 

Organy statutowe Północnej Izby Gospodarczej na okres kadencji lata 2020-2024

 

Prezydium

 HM
Prezes Hanna Mojsiuk

Prezes Północnej Izby Gospodarczej w Szczecinie oraz Prezes Unii Izb Łaby i Odry.   Magister Prawa  Uniwersytetu  Gdańskiego  wydziału Prawa i Administracji, absolwentka  Studiów Podyplomowych Wydziału Ekonomicznego  Politechniki Koszalińskiej, członek Konwentu Wydziału Nauk Ekonomicznych Politechniki Koszalińskiej, członek Stowarzyszenia Prawników Rynku Motoryzacyjnego, członek zarządu  motoryzacyjnej  rodzinnej firmy  Grupy Mojsiuk (ASO: Mercedes-Benz, Honda, Peugeot, Citroen, Opel, Fiat), Mojsiuk sp. z o.o. sp.k., Mojsiuk Centrum Blacharsko-Lakiernicze S.A, Mojsiuk Motor Sp.j., Mojsiuk sp.z o.o. Auto KM sp.k.

Ważna jest dla niej odpowiedzialność  społeczna więc angażuje się w liczne działania charytatywne,  jest inicjatorką wielu wydarzeń w izbie między innymi „Kultury Biznesu” podczas której zbierano  fundusze dla potrzebujących. Jest inicjatorką wielu konferencji gospodarczych w ramach Północnej Izby Gospodarczej. Laureatka nagród: Perły Biznesu 2020,  Osobowość Roku 2020, Menedżer Roku działalność społeczna 2021, wyróżnienie w rankingu najbardziej wpływowych Kobiet Pomorza Zachodniego organizowanym przez Polska Press. Największymi autorytetami są dla niej rodzice Irena i Kazimierz Mojsiuk, którzy  od 40 lat  z sukcesem działają  w biznesie w branży motoryzacyjnej, budując rodzinną grupę spółek w trzech oddziałach: Koszalin, Szczecin i Gorzów Wlkp.

 

 

 Jarosław Tarczyński.jpg Jarosław Tarczyński - Wiceprezes 

Jarosław Tarczyński od roku 2008 zarządza polskim oddziałem Durable koncernu Durable Hunke & Jochheim GmbH & Co KG, który zalicza się do światowych liderów w produkcji artykułów biurowych. Produkty charakteryzują się wysoką jakością i ciekawym wzornictwem. Zakład w Szczecinie obok innych zakładów koncernu w Niemczech i Holandii należy do największych. Na 10 tysiącach m2 zatrudnienie znajduje średnio 220 pracowników. Zarządzanie w duchu lean managament wysuwa oddział polski na lidera w statystykach wydajności produkcyjnej przy bardzo wysokiej kulturze zarządzania. Jarosław Tarczyński ukończył studia w WSZiB w Poznaniu, podyplomowe w Rostocku jak i wiele zagranicznych szkoleń i seminariów. Swobodnie komunikuje się w j. niemieckim i angielskim.

 Miroslaw-Sobczyk.jpg  Mirosław Sobczyk - Wiceprezes

Wieloletni działacz społeczny. Szef Grupy ZAPOL. Ukończył Wydział Ekonomiczny Akademii Rolniczej w Szczecinie i studia podyplomowe z zarządzania biznesem na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

 
Magdalena Gajdamowicz.jpg   Magdalena Gajdamowicz - Sekretarz  

Założycielka firmy, Prezes Zarządu CFexpert Sp. z o.o., długoletni menadżer. Uzyskała doświadczenie w branży bankowej, pracując w takich instytucjach jak: ING Bank Śląski S.A., Bank DnB NORD Polska S.A., Deutsche Bank Polska S.A. Posiada kompetencje do współpracy z Klientami z segmentów: Private, Małe i Średnie Firmy, Klient Korporacyjny. Szkoleniowiec, prelegent cyklicznych szkoleń z zakresu Inwestowania na Rynku Nieruchomości oraz wsparcia przedsiębiorców w zakresie finansowania działalności gospodarczych. Instruktor nurkowania MSDT w międzynarodowej federacji PADI. 

 Michał Wojtas.jpg  Michał Wojtas - Skarbnik  

Doradca podatkowy od 2007 r. , doradca sukcesyjny, wspólnik w EOL Kancelaria Doradztwa Podatkowego Sp. z o.o. Sp.k. w Szczecinie. Ekspert w zakresie procedury podatkowej, certyfikowany specjalista TP oraz planowania podatkowego i restrukturyzacji (certyfikaty TPE i TPRE). Autor procedur podatkowych w Lex Navigator, pełnomocnik przed WSA i NSA, audytor MDR.  Prowadzi szkolenia z zakresu podatków i sukcesji. Certyfikowany Zarządca Sukcesyjny. Posiada bogate doświadczenie zawodowe zarówno w zakresie prawa podatkowego, sporów z organami podatkowymi i restrukturyzacji biznesu jak i w planowaniu sukcesyjnym. Absolwent studiów podyplomowych w zakresie sukcesji firm rodzinnych.

 

 

 

 

Rada Izby:

Magdalena Gajdamowicz

Renata Gryczka

Marcin Jarczyński

Anna Łagodzicz-Pilarska

Hanna Mojsiuk

Przemysław Olewnik

Krzysztof Osiński

Aneta Szreder-Piernicka

Jerzy Sawicki

Mirosław Sobczyk

Daniel Suchar

Jarosław Tarczyński

Piotr Tomaszewicz

Michał Wojtas

Komisja Rewizyjna:

Sergiusz Orlicki

Urszula Jeger

Salitra Krzysztof

Marek Stawarczyk

Teresa Żurowska

Sąd Koleżeński:

Włodzimierz Abkowicz

Dorota Gadomska

Ewa Karpisz

Katarzyna Kasprzak

Michał Skwira

Adam Szałek

Wojciech Teszner

Natalia Witkowska

 

 

Centrum Biznesu - Wideo Newsletter
Północnej Izby Gopsodarczej w Szczecinie 

Dołącz do grona najaktywniejszych przedsiębiorców

PFP PIG 1250x300