Baner nowastrona

 

Legalizacja Baner

W dniu 17.06.2021 r. w siedzibie Północnej Izby Gospodarczej w Szczecinie odbyło się spotkanie sukcesyjne w temacie "Polski Ład a firmy rodzinne - kto zyska, a kto straci?". 

POLSKI ŁAD A FIRMY RODZINNE – KTO ZYSKA A KTO STRACI + STRATEGIE SUKCESYJNE

22 kwietnia br. Sekcja Sukcesji, która aktywnie działa przy Północnej Izbie Gospdoarczej w Szczecinie przekazała swoją opinię w temacie projektu ustawy o fundacji rodzinnej. 

Opracowała:

Sylwia Jeżowska, radca prawny, doradca sukcesyjny, członek Sekcji Sukcesji Północnej Izby Gospodarczej

www.firmawspadku.pl | tel. 505 55 80 14 | Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Czy fundacja rodzinna będzie wypłacać zachowek?

Trwają prace nad projektem ustawy o fundacjach rodzinnych, która ma ułatwić polskim firmom rodzinnym kontynuowanie działalności po śmierci ich właściciela. Celem fundacji rodzinnej jest uodpornienie firmy rodzinnej na spór pomiędzy spadkobiercami, który może zagrozić jej funkcjonowaniu. Sekcja Sukcesji Północnej Izby Gospodarczej czynnie uczestniczy w pracach legislacyjnych i zgłasza propozycje zmian do projektu ustawy.

Sekcja Sukcesji Północnej Izby Gospodarczej w Szczecinie intensywnie bierze udział w konsultacjach Ministerstwa Rozwoju, Pracy i Technologii (MRPiT) dot. przedstawionego projektu ustawy o fundacji rodzinnej. Fundacja rodzinna ma być sposobem na unieśmiertelnienie rodzinnego biznesu.

Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii rozpoczęło konsultacje projektu ustawy o fundacji rodzinnej.

Sukcesja jest ważna! Sekcja przy Izbie działa aktywnie i planuje kolejne inicjatywy!

Działająca przy Północnej Izbie Gospodarczej Sekcja Sukcesji (w składzie: Adam Stadnik- Fundacje Rodzinne, Maria Olszewska- ubezpieczenia, Sylwia Jeżowska-prawo, Teresa Kuliberda-Wojtas- relacje rodzinne/ doradztwo sukcesyjne oraz Michał Wojtas- podatki) przygotowała stanowisko do Zielonej Księgi Fundacji Rodzinnej.

Zachęcamy Państwa do przeczytania artykułu autorstwa Pana Michała Wojtasa na temat Fundacji Rodzinnych, który ukazał się w najnowszym wydaniu Rzeczpospolitej. 

Projekt unijny „Sukcesja w firmach rodzinnych” dofinansowany na poziomie aż 90%, do którego może zakwalifikować jedynie 40 Firm Rodzinnych z Województwa Zachodniopomorskiego!

Centrum Biznesu - Wideo Newsletter
Północnej Izby Gopsodarczej w Szczecinie 

Dołącz do grona najaktywniejszych przedsiębiorców

PFP PIG 1250x300