fbpx

SZYMON HOŁOWNIA baner

 

7MKM baner 1150x250px pg1 20180701

 

Miło nam poinformować, że w dniu 15/07/2019 w siedzibie Północnej Izby Gospodarczej odbyło się kolejne spotkanie działającej przy naszej instytucji Sekcji Sukcesji. 

W dniu 9 stycznia br. w siedzibie Północnej Izby Gospdoarczej w ramach działającej Sekcji Sukcesji odbyły się pierwsze w naszym regionie warsztaty sukcesyjne w całości poświęcone tematyce ZARZĄDCY SUKCESYJNEGO!

Celem każdego przedsiębiorcy jest zbudowanie firmy, która będzie funkcjonować i przynosić zyski przez kolejne pokolenia. Jest to możliwe, jeżeli odpowiednio zaplanuje się sukcesję. Przy Północnej Izbie Gospodarczej działa prężnie Sekcja ds. Sukcesji, która za cel postawiła sobie edukowanie przedsiębiorców w tym trudnym, acz niezwykle istotnym temacie. Ostatni czas przynosi nowe regulacje prawne, o których wszyscy świadomi ludzie biznesu powinni wiedzieć.

Warsztaty na temat sukcesji otwarte dla wszystkich przedsiębiorców

     Otwarte spotkania, wykłady, konsultacje oraz poszerzanie wiedzy przedsiębiorców zrzeszonych w Północnej Izbie Gospodarczej na temat sukcesji, dziedziczenia i instytucji „fundacji rodzinnych” – Sekcja ds. Sukcesji ma za sobą pracowity rok 2018, ale wiele wskazuje na to, że najbliższy czas będzie również intensywny i pracowity. Już 9 stycznia w Północnej Izbie Gospodarczej odbędą się kolejne „Warsztaty sukcesyjne” na temat nowej instytucji prawnej – zarządu sukcesyjnego. Tym razem omawiane będą konkretne przykłady z życia firm działających w Polsce, uczestnicy będą mogli zadawać pytania i konsultować swoje wątpliwości: - Poruszymy tematy dotyczące przepisów, które weszły w życie w minionym roku, następnie chętnie porozmawiamy na temat odbioru ustawy o zarządzie sukcesyjnym i o tym jak uczestnicy warsztatów widzą możliwość wprowadzenia jej w życie w ich przedsiębiorstwie. Ten temat jest mało doceniany wśród przedsiębiorców, a warto by jak najwięcej osób było świadomych jak ważna jest sukcesja - mówi Sylwia Jeżowska, radca prawny z kancelarii Dalkowska Jeżowska Kancelarie Radców Prawnych. – To będzie pierwsze szkolenie w naszym regionie, które wytłumaczy przedsiębiorcom dlaczego zostały wprowadzone przepisy wspomagające sukcesję i jakie dają im możliwości. Będziemy zastanawiali się czy to jest dobra droga i czy nie należy pomyśleć o nowych rozwiązaniach w przyszłości - mówi Michał Wojtas, doradca podatkowy, wspólnik w kancelarii EOL.

    Sekcja działająca przy Północnej Izbie Gospodarczej kreuje rozmaite inicjatywy, których zadaniem jest przedstawienie tematu sukcesji w sposób zrozumiały i użyteczny dla przedsiębiorców. W drodze dyskusji powstają także sugestie, które mogłyby posłużyć jako drogowskazy  dla osób tworzących w Polsce prawo. Przedstawiciele Sekcji nie ukrywają, że ich ambicją jest wprowadzenie własnych zmian, które byłyby bardzo korzystne dla zachodniopomorskich przedsiębiorców: - Należy docenić podjęcie tematu przez ustawodawcę, który dał szansę przedsiębiorcom, którzy nie wdrożą u siebie żadnych planów sukcesyjnych, nawet dotyczących sytuacji awaryjnych, to pomoc i szansa na ogarnięcie przez rodzinę przedsiębiorstwa zmarłego człowieka, ale jest to rozwiązanie, które ma wady i pewne luki. Musimy pomyśleć o zabezpieczeniu rodziny już teraz, a nie liczyć tylko na rozwiązania oferowane przez prawo obecnie – dodaje Michał Wojtas.

   Nasi specjaliści podkreślają, że sytuacja każdego przedsiębiorcy jest inna. Nowe przepisy więc powinny obejmować ten temat w sposób horyzontalny, a nie rozwiązywać tylko część problemów.

Spotkanie na temat sukcesji jako postanowienie noworoczne? Czas na edukację

     Sekcja ds. Sukcesji ma mnóstwo planów na rok 2019. Spotkanie, które odbędzie się w Północnej Izbie Gospodarczej 9 stycznia jest pierwszą odsłoną otwartych inicjatyw, na które zapraszani są wszyscy przedsiębiorcy. Obecni na miejscu będą specjaliści, którzy zajmują się tym tematem zarówno z punktu widzenia prawnego, podatkowego, finansowego ale i relacji rodzinnych. Sekcja zrzesza także przedsiębiorców, którzy są praktykami i w swoich firmach przeprowadzili już sukcesję lub są w trakcje jej logistycznego planowania. – Zapraszamy wszystkich, nawet tych, którzy nie wiedzą czym jest sukcesja. Postawiliśmy sobie za cel szerzenie świadomości na ten temat. Istota dobrze przeprowadzonej sukcesji to budowanie firm wielopokoleniowych i każdy przedsiębiorca pewnie ma takie marzenie by jego firma była długowieczna i istniała dłużej niż jego życie. To doskonały pomysł żeby wykorzystać czas tworzenia postanowień noworocznych jako pretekstu do obecności w Północnej Izbie Gospodarczej 9 stycznia – mówi Sylwia Jeżowska, radca prawny. – Nie ważna jest branża, nie ważne jest to czy mamy do czynienia z młodym przedsiębiorcom czy już doświadczonym. Każdy powinien mieć plan na sukcesję i wdrożony pewien model funkcjonowania, który w razie nieszczęśliwego wypadku nie będzie wymagał wdrażania rozwiązań interwencyjnych, które nie muszą być dla naszej rodziny lub firmy korzystne – dodaje Michał Wojtas.

    Temat sukcesji w Północnej Izbie Gospodarczej zaistniał kilka lat temu za sprawą determinacji naszych przedsiębiorców: Adama Stadnika i Marii Olszewskiej. Ich inicjatywa prężnie się rozwija i stanowi jeden z filarów naszej instytucji.

Uprzejmie informujemy, że podczas Rady Północnej Izby Gospodarczej przyjęta została uchwała o powołaniu Sekcji Sukcesji. 

Czym jest sukcesja? Czy naprawdę trzeba o niej myśleć już teraz? 
Zapraszamy do udziału w czwartkowym spotkaniu. Specjaliści wyjaśnią na czym polega sukcesja, kogo dotyczy i jakie da benefity Tobie, Twojej rodzinie i Twojej firmie!

Bo firmy rodzinne są dla naszego regionu najważniejsze!

Sekcję Sukcesji tworzą:

Maria Olszewska (finanse)
Adam Stadnik (fundacje rodzinne)
Teresa Kuliberda-Wojtas (relacje rodzinne)
Sylwia Jeżowska (prawo)
Michał Wojtas (podatki)
Remigiusz Babiło (organizacja)

Wszytskich zainteresowanych prosimy o kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub tel. +48 91 486 07 65

Już 9 stycznia br. o godzinie 11:00 w siedzibie Północnej Izby Gospodarczej odbędą się pierwsze warsztaty sukcesyjne w całości poświęcone tematyce ZARZĄDCY SUKCESYJNEGO. 

Warsztaty poprowadzą eksperci w dziecinie sukcesji, którzy współtworzą Sekcję Sukcesji działającą przy Północnej Izbie Gospodarczej. 

Podcza warsztatów omówione zostaną następujące zagadnienia: 

  • Co to jest sukcesja? 
  • Jak powinna wyglądać idealna sukcesja? 
  • Zarząd Sukcesyjny- NOWOŚĆ!!! 

Przedsiębiorco! Sprawdź czy to rozwiązanie dla Ciebie! 
Podczas warsztatów dowiesz się o nowych zmianach; kogo dotyczą nowe zasady?; Czy na pewno warto im podlegać? 

UWAGA! Warsztaty są bezpłatne! Wszystkich zainteresowanych prosimy o przesłanie zgłoszenia na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub telefon 790-765-662

sukcesja1.png

sukcesja 2.png

Czym jest sukcesja? Dlaczego warto przygotować się do procesu sukcesji?

Nasi specjaliści wyjaśnią na czym polega sukcesja, kogo dotyczy i jakie da benefity Tobie, Twojej rodzinie i Twojej firmie!

Bo firmy rodzinne są dla naszego regionu najważniejsze!

Wszystkich zainteresowanych prosimy o kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub tel. +48 91 486 07 65

Sekcję Sukcesji tworzą:

Maria Olszewska (finanse)
Adam Stadnik (fundacje rodzinne)
Teresa Kuliberda-Wojtas (strategie, relacje rodzinne)
Sylwia Jeżowska (prawo)
Michał Wojtas (podatki)
Remigiusz Babiło (organizacja)

sukcesja 3.png

Teresa Kuliberda-Wojtas

doradca sukcesyjny

Tel. 605 542 443

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

sukcesja 4.png

Specjalizuje się w planach sukcesyjnych, modelach biznesowych, strategiach rozwoju firm, mediacjach, kodach wartości oraz relacjach rodzinnych.

Absolwentka studiów podyplomowych w zakresie sukcesji firm rodzinnych.

sukcesja 5.png

Michał Wojtas

doradca podatkowy

doradca sukcesyjny

tel. 664 993 396

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

sukcesja 6.png                  sukcesja 7.png

Doradca podatkowy, wspólnik w Kancelarii Doradztwa Podatkowego EOL, ekspert
w dziedzinie restrukturyzacji, procedury podatkowej, a także w planowaniu biznesowym, podatkowym i sukcesyjnym.

Absolwent studiów podyplomowych w zakresie sukcesji firm rodzinnych.

Temat sukcesji znany jest przedsiębiorcom zrzeszonym w Północnej Izbie Gospodarczej dzięki aktywnej działalności zrzeszonych podmiotów, a przede wszystkim działalności Marii Olszewskiej i Adama Stadnika. Co zmieniły ostatnie miesiące w tym niezwykle istotnym, ale jednocześnie skomplikowanym temacie?

Pewne myśli wolimy odsuwać jak najdalej od siebie. Dywagacje o śmierci i o tym co stanie się z naszą rodziną i naszym majątkiem gdy nie będzie nas na świecie nigdy nie nastrajają pozytywnie. Każdy odpowiedzialny człowiek powinien jednak zmierzyć się z tym tematem i w odpowiednim czasie zadbać o bezpieczeństwo dorobku swojego życia. Dlaczego sukcesja jest ważna? Bez niej wszystko, co wypracowaliśmy przez lata może przepaść w bardzo krótkim czasie. By poprawić świadomość przedsiębiorców przy Północnej Izbie Gospodarczej powołano Sekcję ds. Sukcesji. W planach grupy jest organizowanie otwartych spotkań i konsultacji. Wszystko po to by popularyzować wiedzę o sukcesji.

ciekawi

konsultacjelean27042018

pfp27042018a