fbpx

 

IZBOWY PAKIET BANER

 

Zapraszamy wszystkich przedsiębiorców na szkolenie z zakresu prawa pracy oraz kontroli PIP w tym zakresie.

Szkolenie skierowane jest do pracodawców, a także przedsiębiorców powierzających wykonywanie pracy na innej podstawie niż umowa o pracę oraz służb kadrowych zakładów pracy. Szkolenie poprowadzi wyjątkowy ekspert – Pani Małgorzata Klowan, były pracownik Państwowej Inspekcji Pracy.Termin warsztatów: 07.03.2019Godziny: 10:00 – 13:00Miejsce: Restauracja Maredo, ul. Zwycięstwa 45, Koszalin.Głównym założeniem szkolenia jest przybliżenie w przystępny sposób zagadnień prawa pracy oraz wskazanie możliwości sprawnego zastosowania zmieniających się przepisów w codziennym funkcjonowaniu zakładu pracy. Szkolenie ma na celu wyjaśnienie ostatnich zmian przepisów nie tylko od strony teoretycznej, poprzez przytoczenie ich brzmienia, ale przede wszystkich ma wskazać drogę praktyczną w prawidłowym ich stosowaniu. Ponadto, z racji doświadczenia zawodowego, prowadzący przybliży zagadnienia związane z kontrolą przestrzegania prawa pracy prowadzoną przez Państwową Inspekcję Pracy oraz wskaże drogi zgodnego z prawem przejścia przez procedury kontrolne.

PROGRAM SZKOLENIA:„Kontrola PIP w przedsiębiorstwie z uwzględnieniem najnowszych zmian w prawie pracy”

1. Co to jest PIP i na jakiej podstawie działa.

2. Zadania Państwowej Inspekcji Pracy.

3. Nadzór i kontrola przestrzegania prawa pracy, w tym przepisów i zasad bezpieczeństwa i higieny pracy.

4. Przebieg postępowania kontrolnego.

5. Uprawnienia podmiotu kontrolowanego.

6. Protokół kontroli i środki prawne wydawane przez PIP.

7. Postępowanie w sprawach o wykroczenia przeciwko prawom pracownika.

8. Uprawnienia organów PIP w zakresie kontroli związanych z nowymi uregulowaniami w zakresie minimalnego wynagrodzenia za pracę.

9. Omówienie najnowszych zmian w prawie pracy.

10. Dyskusja.

Szkolenie poprowadzi Pani Małgorzata Klowan – prawnik-praktyk. W latach 2003-2017 była pracownikiem Państwowej Inspekcji Pracy – Okręgowy Inspektorat Pracy w Szczecinie, w latach 2004-2017 na stanowiskach inspektora pracy, starszego inspektora pracy i starszego inspektora pracy – specjalisty. W trakcie kilkunastoletniej pracy w charakterze inspektora pracy zajmowała się przede wszystkim:• kontrolą i nadzorem nad warunkami pracy (kontrole zakładów pracy),• przygotowywaniem analiz i opinii prawnych z zakresu prawa pracy, wydawaniem decyzji administracyjnych,• współpracą z jednostkami administracji państwowej i partnerami społecznymi (związki zawodowe, społeczna inspekcja pracy),• czynnie uczestniczyła w akcjach promocyjno-prewencyjnych organizowanych przez PIP, a adresowanych do różnych grup zawodowych oraz młodzieży szkolnej i studentów,• przygotowywała szereg opracowań w dziedzinie prawa pracy dla celów szkoleniowych, ze szczególnym uwzględnieniem wprowadzanych zmian w prawie pracy,• specjalista z zakresu prawa pracy w placówkach oświatowych oraz podmiotach leczniczych.Od 2004 roku czynny wykładowca i trener szkoleń i kursów z zakresu prawa pracy w różnych formach edukacyjnych, adresowanych do różnych grup zawodowych, a także związków zawodowych, m.in. prowadzi kursy specjalistów personalnych i działów kadr i płac, dotyczące czasu pracy i wynagrodzeń, prawo pracy dla menadżerów, kadr zarządzających i pracodawców.Udział w szkoleniu jest bezpłatny dla członków Izby wyłącznie po uprzednim potwierdzeniu uczestnictwa. Koszt uczestnictwa dla osób niezrzeszonych 75 zł.Potwierdzenia obecności prosimy wysyłać na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub telefonicznie pod numer 537 184 630.Jeżeli podane godziny szkoleń Państwu nie odpowiadają, bardzo prosimy o informację.

Więcej informacji:https://www.facebook.com/events/2036799629743758/

 

  
  • Pfp27042018a
  • Ciekawi Utra 404x335