fbpx

7MKM baner 1150x250px pg1 20180701

Zapraszamy wszystkich przedsiębiorców na szkolenie z zakresu prawa pracy oraz kontroli PIP w tym zakresie.

Szkolenie skierowane jest do pracodawców, a także przedsiębiorców powierzających wykonywanie pracy na innej podstawie niż umowa o pracę oraz służb kadrowych zakładów pracy. Szkolenie poprowadzi wyjątkowy ekspert – Pani Małgorzata Klowan, były pracownik Państwowej Inspekcji Pracy.Termin warsztatów: 07.03.2019Godziny: 10:00 – 13:00Miejsce: Restauracja Maredo, ul. Zwycięstwa 45, Koszalin.Głównym założeniem szkolenia jest przybliżenie w przystępny sposób zagadnień prawa pracy oraz wskazanie możliwości sprawnego zastosowania zmieniających się przepisów w codziennym funkcjonowaniu zakładu pracy. Szkolenie ma na celu wyjaśnienie ostatnich zmian przepisów nie tylko od strony teoretycznej, poprzez przytoczenie ich brzmienia, ale przede wszystkich ma wskazać drogę praktyczną w prawidłowym ich stosowaniu. Ponadto, z racji doświadczenia zawodowego, prowadzący przybliży zagadnienia związane z kontrolą przestrzegania prawa pracy prowadzoną przez Państwową Inspekcję Pracy oraz wskaże drogi zgodnego z prawem przejścia przez procedury kontrolne.

PROGRAM SZKOLENIA:„Kontrola PIP w przedsiębiorstwie z uwzględnieniem najnowszych zmian w prawie pracy”

1. Co to jest PIP i na jakiej podstawie działa.

2. Zadania Państwowej Inspekcji Pracy.

3. Nadzór i kontrola przestrzegania prawa pracy, w tym przepisów i zasad bezpieczeństwa i higieny pracy.

4. Przebieg postępowania kontrolnego.

5. Uprawnienia podmiotu kontrolowanego.

6. Protokół kontroli i środki prawne wydawane przez PIP.

7. Postępowanie w sprawach o wykroczenia przeciwko prawom pracownika.

8. Uprawnienia organów PIP w zakresie kontroli związanych z nowymi uregulowaniami w zakresie minimalnego wynagrodzenia za pracę.

9. Omówienie najnowszych zmian w prawie pracy.

10. Dyskusja.

Więcej informacji:https://www.facebook.com/events/2036799629743758/

ciekawi

konsultacjelean27042018

pfp27042018a