fbpx

Symbol zastępczy tekstu 1

Krajowa Administracja Skarbowa, Północna Izba Gospodarcza w Myśliborzu oraz Centrum Usługowo Doradcze Euroregionu Pomerania w Myśliborzu zapraszają na bezpłatne spotkanie informacyjne pt. JPK_VAT dla mikroprzedsiębiorców, które odbędzie się dnia 20 lutego 2018 r.

Od 1 stycznia 2018 r. wszyscy mikroprzedsiębiorcy zobligowani są do składania elektronicznie Jednolitego Pliku Kontrolnego dla potrzeb VAT (JPK_VAT) to zestaw informacji o zakupach i sprzedaży, który wynika z ewidencji VAT prowadzonej za dany okres. Pierwszy termin to 26 lutego br. JPK_VAT za styczeń wyłącznie elektronicznie do systemu Ministerstwa Finansów. Podczas spotkania uczestnicy uzyskają informację o uruchomionej od 1 lutego bezpłatnej aplikacji e-mikrofirma do tworzenia i wysyłki pliku JPK_VAT; o profilu zaufanym e-GO, który ma być docelowym podpisem plików JPK_VAT; o możliwości złożenia zeznania rocznego przez Internet (e-PIT) za 2017;o działaniach wspierających podatników przez administrację skarbową.

Program spotkania:
godz. 10.00 - powitanie uczestników i wprowadzenie
godz. 10.15 - generowanie JPK_VAT
a) aplikacja e-mikrofirma
- wystawienie faktury krajowej
- zapisanie faktury krajowej
- stworzenie ewidencji VAT
- stworzenie, podpisanie i przesłanie JPK_VAT
b) autoryzacja JPK_VAT
- profil zaufany (e-GO)
- inne możliwości podpisu JPK_VAT e-Deklaracje
-elektroniczne zeznania PIT36,36L,37,38,39
- inne formy deklaracji elektronicznych
godz. 12.00 - zakończenie spotkania

Prosimy o potwierdzenie uczestnictwa w spotkaniu (imię, nazwisko, telefon) do dnia 19 lutego 2018 r. na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. Informacje można uzyskać w Krajowej Administracji Skarbowej, tel. 957477270 (osoba do kontaktu: Krzysztof Ryjowski), Północnej Izbie Gospodarczej w Myśliborzu, tel. 698 037 863 (osoba do kontaktu: Anna Dzięcioł) oraz w Centrum Usługowo Doradczym Euroregionu Pomerania w Myśliborzu tel. 95 746 02 78 (osoby do kontaktu: Marta Trzeciak, Wioletta Urban).

 

Konferencja banner 1100x250