fbpx

 

IZBOWY PAKIET BANER

 

W sobotę 16 kwietnia 2016 r. Północna Izba Gospodarcza w Świnoujściu zorganizowała i przeprowadziła spotkanie dla przedsiębiorców. Tych zrzeszonych w Izbie oraz niemieckich przedsiębiorców nowo zaproszonych do wstąpienia do Północnej Izby Gospodarczej w Świnoujściu. Konferencja miała miejsce w Hotelu „Trzy Wyspy”. 

Przedsiębiorców przywitał Andrzej Lebdowicz Prezes Północnej Izby Gospodarczej w Świnoujściu, który w swojej prezentacji przedstawił cel i działania największej Izby Gospodarczej funkcjonującej w Polsce. Po przemówieniu Prezesa Izby, głos zabrała Zastępca Prezydenta Miasta Pani Barbara Michalska i w prezentacji pt: „Świnoujście 2020 – miasto silne turystyką i gospodarką”, przedstawiła najważniejsze plany inwestycyjne Miasta dotyczące między innymi realizacji połączeń komunikacyjnych takich jak budowa tunelu, która połączy wyspy Uznam i Wolin, budowa drogi ekspresowej S3 oraz przebudowa na odcinku Świnoujście-Szczecin mająca usprawnić wyjazd z tunelu by szybko i sprawnie pojechać na południe czy wschód kraju,  realizacja międzynarodowego szlaku rowerowego wokół Bałtyku R-10.

Zastępca Prezydenta Barbara Michalska zaprezentowała również najważniejsze tereny inwestycyjne takie jak :
- zagospodarowanie terenów portowych o nowe wybrzeża oraz koncepcja budowy terminalu kontenerowego,
- inwestycje na terenie Basenu Północnego i wybudowanie hotelu oraz apartamentów do czterech kondygnacji,
- rozbudowanie dzielnicy nadmorskiej,
- rozbudowy terminala LNG,
- budowy Centrum Usług „Mulnik”,
- budowa stacji benzynowej oraz galerii budowlanej na ulicy Bałtyckiej oraz Wojska Polskiego.                                                                                                                                                   

Zaprezentowano także dotychczasowe projekty  realizowane przez przedsiębiorców  między innymi współpraca z lotniskiem Heringsdorf i nadanie mu wspólnej nazwy lotnisko Heringsdorf-Świnoujście oraz zwrócono uwagę, że w przyszłości zwiększy się rola lokalnych przedsiębiorców oraz kooperacji między przedsiębiorcami obu państw. 

Po konferencji Prezes Północnej Izby Gospodarczej w Świnoujściu Andrzej Lebdowicz  oraz właściciel Biura Turystyki Skandynawskiej FREGATA Ryszard Szczepański zaprosili zebranych przedsiębiorców na prezentację infrastruktury portowej Świnoujścia oraz delty Świny z pokładu katamarana „Rybaczówka” oraz katamarana „Wodniczka” zapewniając uczestnikom spotkania  piękne widoki budzącej się przyrody oraz niezapomniane przeżycia. Po trwającej półtorej godziny rejsie po 44 wyspach, przedsiębiorcy dopłynęli na zaplanowany lunch w Karczmie Rybaczówka położonej tuż nad samym brzegiem rozlewiska rzeki Świny na wyspie Karsibór.

Gospodarz spotkania Prezes Izby Andrzej Lebdowicz, przy lampce wina podziękował za przybycie gości oraz przywitał nowych członków wstępujących do Północnej Izby Gospodarczej w Świnoujściu. Przybyli goście mieli okazję spróbować bogactw regionalnej kuchni, oraz zobaczyć wystawę Michała Kindta, świnoujskiego artysty rzeźbiącego w drewnie, a przy stole porozmawiać o wspólnych celach i kolejnych spotkaniach. Północna Izba Gospodarcza pragnie jeszcze raz podziękować przedsiębiorcom za przybycie. Do następnego!

 

  
  • Ciekawi Utra 404x335
  • PFP FUR2.0