fbpx

 

Wigilia Baner

 

Przedsiębiorcy porwani przez Wikingów w odległe średniowiecze.  W minioną niedzielę, tj. 8.05.2016 przedsiębiorcy z Północnej Izby Gospodarczej w Świnoujściu bawili się na Majówce Izbowej w Forcie Anioła.  W tym roku uczestnicy przenieśli się aż do epoki wczesnego średniowiecza razem z Wikingami i Słowianami.

Coroczne grillowanie było dalekie od rozmów biznesowych, tego wieczoru wszyscy mieli się po prostu dobrze bawić i poznać trochę historii opowiedzianej, a popartej inscenizacjami historycznymi przez Igora Górewicz z Drużyną Grodu Trzygłowa. Odbyły się pokazy walk wojowników słowiańskich opatrzone komentarzem historycznym, w tym: bitwa dwóch szyków, szyki bojowe („ściana tarcz”, „pancerz”, walka w otoczeniu, osaczanie pojedynczego wroga, atak klinem etc.), pokazy pojedynków, Pod „słowiańskim zadaszeniem” wypiekane były podpłomyki, które goście mogli próbować i poznać tajniki słowiańskiej kuchni. Stanowisko z wyrobami słowiańskimi zainteresowało niejedną osobę. Tu można było obejrzeć kopie wybranych znalezisk archeologicznych, biżuterii jak również porozmawiać i dowiedzieć się wielu ciekawych informacji na temat wczesnego średniowiecza. W obozie historycznym znajdowały się sprzęty z epoki, których można było dotknąć i użyć.

W spotkaniu uczestniczyli nie tylko przedsiębiorcy zrzeszeni w Północnej Izbie Gospodarczej, ale także przedstawiciele władz samorządowych na czele z Prezydentem Miasta Świnoujście, Północna Izba Gospodarcza w Świnoujściu pragnie serdecznie podziękować wszystkim przedstawicielom firm, którzy zaangażowali się w pomoc i organizację tego wydarzenia by wynieść je  na odpowiednio wysoki poziom.  O ufundowanie  wspaniałych nagród za uczestnictwo w konkursach zadbały:

- Firma Handlowa BHP KRIS – główny Sponsor imprezy

- Hotel „TRZY WYSPY” - Studio Figura - „Uzdrowisko Świnoujście” S.A.

- Sklep z zabawkami  „Duet”, który jak co roku, przygotował nagrody dla najmłodszych O to by wszyscy Goście pojedli sycie jak na Słowian przystało, zadbali SCAN WOLF, Karczma Rybaczówka, Art of Business oraz Hotel TRZY WYSPY.

Wielkie podziękowania należą się Pracodawcom,  którzy wsparli Wielofunkcyjną Placówkę Opiekuńczo – Wychowawczą. Dzięki Wam dzieci, które spędziły czas na Majówce Izbowej pod opieką Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy P. Joanny Sokalskiej, poczuły, że mogą liczyć na bezinteresowną pomoc dorosłych.

logosy13052016

ciekawi

 Firma Tygodnia Teatr

 

pfp27042018a