fbpx

 

IZBOWY PAKIET BANER

 

Przedsiębiorcy porwani przez Wikingów w odległe średniowiecze.  W minioną niedzielę, tj. 8.05.2016 przedsiębiorcy z Północnej Izby Gospodarczej w Świnoujściu bawili się na Majówce Izbowej w Forcie Anioła.  W tym roku uczestnicy przenieśli się aż do epoki wczesnego średniowiecza razem z Wikingami i Słowianami.

Coroczne grillowanie było dalekie od rozmów biznesowych, tego wieczoru wszyscy mieli się po prostu dobrze bawić i poznać trochę historii opowiedzianej, a popartej inscenizacjami historycznymi przez Igora Górewicz z Drużyną Grodu Trzygłowa. Odbyły się pokazy walk wojowników słowiańskich opatrzone komentarzem historycznym, w tym: bitwa dwóch szyków, szyki bojowe („ściana tarcz”, „pancerz”, walka w otoczeniu, osaczanie pojedynczego wroga, atak klinem etc.), pokazy pojedynków, Pod „słowiańskim zadaszeniem” wypiekane były podpłomyki, które goście mogli próbować i poznać tajniki słowiańskiej kuchni. Stanowisko z wyrobami słowiańskimi zainteresowało niejedną osobę. Tu można było obejrzeć kopie wybranych znalezisk archeologicznych, biżuterii jak również porozmawiać i dowiedzieć się wielu ciekawych informacji na temat wczesnego średniowiecza. W obozie historycznym znajdowały się sprzęty z epoki, których można było dotknąć i użyć.

W spotkaniu uczestniczyli nie tylko przedsiębiorcy zrzeszeni w Północnej Izbie Gospodarczej, ale także przedstawiciele władz samorządowych na czele z Prezydentem Miasta Świnoujście, Północna Izba Gospodarcza w Świnoujściu pragnie serdecznie podziękować wszystkim przedstawicielom firm, którzy zaangażowali się w pomoc i organizację tego wydarzenia by wynieść je  na odpowiednio wysoki poziom.  O ufundowanie  wspaniałych nagród za uczestnictwo w konkursach zadbały:

- Firma Handlowa BHP KRIS – główny Sponsor imprezy

- Hotel „TRZY WYSPY” - Studio Figura - „Uzdrowisko Świnoujście” S.A.

- Sklep z zabawkami  „Duet”, który jak co roku, przygotował nagrody dla najmłodszych O to by wszyscy Goście pojedli sycie jak na Słowian przystało, zadbali SCAN WOLF, Karczma Rybaczówka, Art of Business oraz Hotel TRZY WYSPY.

Wielkie podziękowania należą się Pracodawcom,  którzy wsparli Wielofunkcyjną Placówkę Opiekuńczo – Wychowawczą. Dzięki Wam dzieci, które spędziły czas na Majówce Izbowej pod opieką Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy P. Joanny Sokalskiej, poczuły, że mogą liczyć na bezinteresowną pomoc dorosłych.

logosy13052016

 

  
  • Ciekawi Utra 404x335
  • PFP FUR2.0