banerrejs09072018

 

Dnia 29 września br.,  przedsiębiorcy zrzeszeni w Północnej Izbie Gospodarczej w Wałczu, wzięli udział w szkoleniu, zorganizowanym przez Polską Fundację Przedsiębiorczości. Szkolenie pt. „Kalambury podatkowe”, które odbyło się w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Wałczu, miało charakter gry podatkowej, w trakcie której wyjaśnione zostały uczestnikom problematyczne zagadnienia z obszaru podatku dochodowego oraz podatku od towarów i usług. W oparciu o przepisy oraz interpretacje podatkowe przedstawione zostały alternatywne rozwiązania konkretnych sytuacji gospodarczych oraz ich konsekwencje. W trakcie szkolenia uczestnicy wzięli udział  w grze o nazwie „życie gospodarcze”, podczas której, w drodze ze startu do mety, trener wyjaśnił uczestnikom możliwe rozwiązania konkretnych sytuacji gospodarczych.

Podczas szkolenia uczestnicy mieli okazję poznać:
• warianty rozwiązań w zakresie podatku dochodowego i podatku VAT na podstawie konkretnych przykładów z życia gospodarczego,
•  zagrożenia i konsekwencje wynikające z nieznajomości przepisów,
• znaczenie dopuszczonych prawem optymalizacji podatkowych.

Szkolenie prowadziła pani Beata Kuśmierek – doświadczony doradca gospodarczy, trener z obszarów podatkowych, certyfikowany księgowy, przedsiębiorca - właścicielka firmy TAX DEAL, wykładowczyni Polskiej Fundacji Przedsiębiorczości posiadająca Europejski Certyfikat Kompetencji Biznesowych.

Podczas szkolenia uczestnicy otrzymali materiały szkoleniowe, a po szkoleniu – zaświadczenie o uczestnictwie w szkoleniu w wersji elektronicznej.

Na szkoleniu obecne  były również  przedstawicielki Polskiej Fundacji Przedsiębiorczości, które przedstawiły uczestnikom możliwości uzyskania dofinansowania na doradztwo i szkolenia dla przedsiębiorców i  ich pracowników, w ramach projektu "Fundusz Usług Rozwojowych w woj. zachodniopomorskim". Więcej informacji na temat dotacji: www.fur.pfp.com.pl

ceopunkt27042018

konsultacjelean27042018

pfp27042018a

 

paprykarz