fbpx

BANER dzień przedsiębiorcy 2020

 

MISJA GOSPODARCZA MAURITIUS 1

 

Firma zrzeszona w Północnej Izbie Gospodarczej Kancelaria Radców Prawnych Dalkowska Jeżowska zaprasza na szkolenia dla radców prawnych i adwokatów.
https://oirp.szczecin.pl/e-izba/

Zachęcamy do zapoznania się z książką autorstwa naszej członkini Pani Moniki Olszewskiej.

Książka „Zatrudnianie i pobyt cudzoziemców w Polsce” to kompendium wiedzy odnośnie legalnego zatrudniania cudzoziemców w Polsce. Zawiera najważniejsze i niezbędne informacje dla osób, które mają zamiar zmierzyć się z tym tematem oraz dla tych, które będą poznawały, poznają lub poznały już specyfikę zatrudniania cudzoziemców. Zawarte w niej informacje są kluczowe przy wielu dylematach jakie mają do rozpatrzenia osoby działające w tym zakresie.

Książka jest dostępna w sklepie internetowym http://warsztaty.mrmconsulting.eu/pl/p/ZATRUDNIANIE-I-POBYT-CUDZOZIEMCOW-W-POLSCE-Kompedium-wiedzy/15 oraz w biurze MRM Consulting w Szczecinie Al. Wyzwolenia 113 od poniedziałku do piątku w godz. 9.00 – 17.00

Życzymy miłej lektury!

Zapraszamt do udziału w konferencji 06.12.2019r godz. 11.00 na terenie Technoparku.


Pracownicze Plany Kapitałowe to program, który zapewne niebawem dotyczyć będzie Państwa firmę.

Aviva uczestniczyła zdobywając pozycję lidera na rynku brytyjskim w podobnej reformie w 2012 roku a dziś jesteśmy bogatsi o doświadczenie w Polsce po zakończeniu pierwszej transzy dotyczącej dużych firm, zatrudniających powyżej 250 pracowników.
Załączam kilka ponizszych informacji zachęcając do zapoznania się z naszą ofertą.
Rozważając wybór Aviva Investors TFI warto wziąć pod uwagę wysoką reputację marki, długą obecność na polskim rynku i globalne kompetencje inwestycyjne. Wyjątkowym atutem jest doświadczenie z rynku brytyjskiego, którym jest wzorem dla Polski przy wprowadzaniu PPK. Aviva UK jest tam liderem: prowadzi programy ponad 20 tysięcy firm, zatrudniających 3 miliony pracowników. Jest też liderem automatyzacji – stawia na integrację z systemami kadrowo-płacowych firm przez interfejs.

Trzy najważniejsze sprawy…

Wiedza o PPK i porównanie ofert to wciąż za mało, aby wybrać najlepszego partnera dla swojej firmy. Co wynika z doświadczeń dużych firm? Osoba odpowiedzialna za wdrażanie PPK powinna postawić trzy najważniejsze zagadnienia:

  1. Czy system kadrowo-płacowy, którego używam w swojej firmie, umożliwi bezpośredni transfer danych i składek do systemu instytucji prowadzącej PPK? Czy jest w pełni zintegrowany z systemami instytucji finansowych oferujących PPK? Kto w mojej firmie zajmie się obsługą kadrowo-płacową pod kątem PPK?
  2. Czy instytucja finansowa zapewni moim pracownikom dostęp do swoich rachunków przez internet? Czy zapewni fachowego opiekuna programu?
  3. Czy pomoże w sprawnej komunikacji do pracowników na temat PPK?

… i odpowiedzi

Jak na te trzy kluczowe pytania odpowiada Aviva Investors TFI?

  1. Jeśli korzystają Państwo w firmie z systemu dostarczonego przez Sage lub Comarch - możliwy będzie transfer danych przez interfejs do naszego systemu. Bez potrzeby wymiany plików. Dzięki temu unikamy błędów i dodatkowej pracy. Nad podobnym rozwiązaniem w zakresie integracji pracuje też firma Enova. W przypadku innych systemów kadrowo-płacowych (w tym SAP) obsługujemy wymianę danych poprzez pliki.
  2. Każdy uczestnik PPK w Avivie uzyska dostęp do systemu online MojaAviva, gdzie będzie miał pełną informację o swoim rachunku, jak również dostęp do innych produktów oferowanych przez Avivę na preferencyjnych warunkach.
  3. Wszechstronnie wspieramy pracodawców w komunikacji do pracowników - elektronicznie, w firmie spotkań, a także materiałów papierowych (choć jesteśmy eko i wolimy komunikację elektroniczną). Spotykamy się z załogą, odpowiemy na pytania i bezpośrednio pomożemy wdrożyć PPK.

Myślę, że konkretne rozwiązania informatyczne i zakres wsparcia z naszej strony mogą przesądzić o wyborze dostawcy PPK.

 


Kalkulator PPK dla pracownika:

https://kalkulator-ppk.aviva.pl/pracownik/

Informacje o tym jak wyglądał podobny do PPK program wdrażany przez Avivę - z sukcesem w Wielkiej Brytanii:

https://serwisemerytalny.rp.pl/ppk-w-wielkiej-brytanii/




Patronat Honorowy NFOŚiGW nad kampanią #WychodzęZeSmogu

Celem kampanii jest wyrównanie szans osób ubogich energetycznie w Polsce.  Dzięki rządowej dotacji z programu Czyste Powietrze oraz pomocy darczyńców rodzina Mikołaja ma szansę spędzić nadchodzące święta w bezpiecznym i ciepłym domu.

Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oficjalnie objął patronatem honorowym organizowaną przez Fundację Czyste Powietrze kampanię #WychodzęZeSmogu. Fundacja Czyste Powietrze odpowiadając na apel rodziny ciężko chorego Mikołaja, postanowiła pozyskać środki na gruntowną termomodernizację domu i wyposażenie go w ogrzewanie, które nie emituje szkodliwych pyłów. Na ten cel rodzina otrzyma maksymalną kwotę dofinansowania rządowego, czyli 47 700 zł. Dotacja z programu Czyste Powietrze zapewnia aż 90% finansowania ocieplenia domu i wymiany źródła ciepła. Jednak dla osób najuboższych, takich jak rodzina Mikołaja, pozostałe 10% jest barierą nie do przejścia. Akcja wystartowała 6 listopada, a już zebrano ponad 3 tys. zł brakujących środków.

Kim jest Mikołaj?

Mikołaj to niezwykle dzielny i wyjątkowy chłopiec. Jako jedyny w Polsce zmaga się z rzadką chorobą Schinzela-Giediona. Nie chodzi i nie widzi. Ma dwóch wspaniałych braci oraz cudownych rodziców, którzy wspierają go w codziennej walce o życie. Miko wymaga stałej opieki kilkunastu specjalistów i odpowiednich warunków do życia. Jego rodzinny dom jest w tak złym stanie, że nie może w nim spędzić najbliższej zimy. Z pomocą tysiąca dobrych serc zmodernizujemy dom jeszcze przed zimą!

Co zrobimy?

Dom rodziny Mikołaja wymaga gruntownej modernizacji w trzech etapach. Pierwszy etap prac poświęcony będzie termomodernizacji, która pozwoli na zatrzymanie ciepła w domu. Ściany zewnętrzne i wewnętrzne zostaną ocieplone i wymieniona będzie stolarka okienna. Zaizolowane zostanie także poddasze i podłogi. W drugim etapie prac stary kopciuch służący do ogrzewania, zostanie zastąpiony nowoczesnymi foliami grzewczymi. Ostatnim etapem będzie wyposażenie budynku we własną elektrownię słoneczną, zamontowaną na dachu. Dzięki temu dom będzie wyposażony w darmowe ogrzewanie słoneczne, a jego rodzina nie będzie więcej martwiła się o rachunki za prąd i ogrzewanie. Łączna kwota realizacji tych działań to 94 300 zł.

Czego jeszcze nam brakuje?

Skorzystanie z rządowej dotacji Czyste Powietrze wymaga wkładu własnego o wysokości 10% wartości dotacji, czyli 5300 zł.
Taka kwota dla rodziny Mikołaja to suma nie do zdobycia, gdyż codziennie toczą walkę o zdobycie kolejnej złotówki na leki i rehabilitację chłopca. Dodatkowo naszym celem jest zapewnienie Mikołajowi i jego rodzinie domu, który nie będzie generował rachunków za prąd i ogrzewanie. Dlatego niezbędnym jest wyposażyć budynek we własną elektrownie słoneczną, czyli moduły fotowoltaiczne na dachu. Koszt inwestycji to 36 tys. zł. Łączna kwota brakujących funduszy to 41 300 zł.  Celem projektu jest zmodernizowanie domu w taki sposób, by stał się ekologiczny, energooszczędny i pozbawiony rachunków za prąd i ogrzewanie. Zaoszczędzone pieniądze rodzina będzie mogła przeznaczać na leczenie Mikołajka.  Dzięki Tobie to będzie możliwe!!! Liczy się każdy grosz zarówno ten duży, jak i mały. Zróbmy wszystko, by w Mikołajki nasz bohater otrzymał nowy dom!

Ubóstwo energetyczne w Polsce
Szacuje się, że ponad 12% Polaków jest ubogich energetycznie, co oznacza, że nie stać ich na ciepło i światło. Niewystarczająco ogrzane domy sprzyjają rozwojowi chorób układu oddechowego, układu krążenia, alergiom czy zaburzeniom hormonalnym, wpływają także na zdrowie psychiczne (depresje, stany lękowe). W skrajnych przypadkach stan ubóstwa energetycznego może prowadzić nawet do śmierci. W ramach celów statutowych Fundacja Czyste Powietrzy działa na rzecz zmniejszenia ubóstwa energetycznego w Polsce.  Prowadzimy edukację ekologiczną dla mieszkańców wsi i miast, a także pomagamy w uzyskaniu dotacji na wymianę źródeł ciepła. Kampania „Wychodzę ze smogu” to kolejna metoda dotarcia
 i pomocy rodzinom zmagającym się z trudnością w zaspokojeniu podstawowych potrzeb tj. ciepło i prąd.

Dołącz do zbiórki na profilu FB fundacji: http://bit.ly/ZbiórkaWychodzeZeSmogu

Dowiedz się więcej o Mikołaju i jego rodzinie: https://fundacjaczystepowietrze.pl/genre/wychodze-ze-smogu/

Wydarzenie na Facebooku: https://www.facebook.com/events/533221267461591/