fbpx

 

IZBOWY PAKIET BANER

 

Targi INKONTAKT odbywają się każdego roku. Łącznie bierze w nich udział nawet ponad 200 wystawców, którzy prezentują potencjał gospodarczy regionu. Według mediów targi odwiedza nawet ok. 4000-5000 zwiedzających.

Utrzymana w atmosferze festynu impreza już od lat gości zarówno największych pracodawców regionu (rafineria PCK czy papiernia LEIPA ze Schwedt), jak i mniejsze firmy specjalizujące się w sprzedaży paneli słonecznych, kominków czy ciągników. Sporą grupę wystawców stanowią lokalni rzemieślnicy.

Atrakcje turystyczne reklamują samorządy największych miast powiatu Uckermark -  Templin, Schwedt, Angermunde i Prenzlau oraz polskich gmin.

Wśród największych wystawców z Polski był np. producent nawozów ogrodniczych Fructus (marka szczecińskiej firmy Fosfan) i hotel Alma z Barlinka, który ma stoisko na Inkontakt od wielu lat i pozyskuje tam sporo klientów ze wschodnich Niemiec.

Dopisują także właściciele warsztatów samochodowych i gabinetów kosmetycznych.

Przetwory warzywne i owocowe własnej produkcji sprzedawane są często na Targach Inkontakt  przez państwo Jager z Radziszewa koło Gryfina.

Głównym organizatorem targów Inkontakt jest UnternehmerVereinigung Uckermark e.V. (Stowarzyszenie Przedsiębiorców Powiatu Uckermark).

W kontekście zmian demograficznych i gospodarczych zachodzących w obszarze wsparcia, projekt "Regionalne Prezentacje Gospodarcze" daje możliwość zwiększenia atrakcyjności inwestycyjnej regionu z punktu widzenia przedsiębiorców i specjalistów, a także przeciwdziała dalszemu odpływowi wykwalifikowanej siły roboczej.

Kluczowym elementem projektu jest kontynuacja oraz jakościowy rozwój Prezentacji Gospodarczych, odbywających się co roku, zarówno w niemieckim Schwedt nad Odrą jak i w polskim Gryfinie.

Te corocznie organizowane targi stały się transgranicznym miejscem spotkań polsko-niemieckich firm, stowarzyszeń oraz innych instytucji. Ich głównym celem jest umocnienie istniejących już transgranicznych powiązań gospodarczych, jak również rozszerzenie zasięgu tej współpracy poza region Nadodrzański. Ma się to przyczynić do gospodarczego ukierunkowania regionu i zwiększenia jego międzynarodowej konkurencyjności. Realizacja niniejszego projektu umożliwi powiązanie ze sobą istniejących źródeł i zasobów regionalnych oraz ich skuteczne wykorzystanie.

Projekt finansowany jest z Programu Współpracy Interreg V A, polscy przedsiębiorcy zainteresowani wyjazdem mogą zgłaszać się do:

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

wtedy ich udział w targach jest nieodpłatny.

Tegoroczne 15 Targi odbędą się w dniach 25-26 maja w Schwedt. Organizatorzy zapraszają do udziału.

 

  
  • Pfp27042018a
  • Ciekawi Utra 404x335