fbpx

SZYMON HOŁOWNIA baner

 

7MKM baner 1150x250px pg1 20180701

 

O tym jak kreatywnie i oszczędnie zarządzać firmą już 29 sierpnia przedsiębiorcom z województwa zachodniopomorskiego opowie nikt inny, jak sam Szymon Hołownia – dziennikarz, publicysta, podróżnik, osobowość telewizyjna i przedsiębiorca. To już druga odsłona wydarzenia „#Business Contact”, tym razem organizowana w ramach projektu „Frugal Innovation” realizowanego przez Północną Izbę Gospodarczą w Szczecinie.

Oszczędne innowacje, czyli jakie? Międzynarodowy projekt realizowany w Izbie trwa

    Północna Izba Gospodarcza poza działalnością szkoleniową, integracją przedsiębiorców i lobbingiem w ważnych dla lokalnej gospodarki sprawach zajmuje się także realizacją projektów unijnych. Jedną z podejmowanych właśnie inicjatyw jest projekt „Frugal Innovation”, dotyczy  on tzw. oszczędnych innowacji. Przy realizacji tego projektu Północna Izba Gospodarcza współpracuje z partnerami z Danii i Irlandii, dla przedsiębiorców zrzeszonych w naszej instytucji przygotowany został m.in.  kurs szkoleniowy, który  uczy jak stosować dobre praktyki i jak czerpać wiedzę od innych podmiotów gospodarczych z całego świata. W czasie trwania projektu przygotowane są tzw. „dobre wzorce”, zachęcamy przedsiębiorców do inspirowania się kreatywnymi rozwiązaniami z całego świata, które mają za zadanie usprawniać procesy w firmach i generować korzyści w postaci oszczędności finansowych, większej efektywności pracy czy np. ochrony środowiska.

     - Wiemy, że innowacje nie są stosowane w małych i średnich przedsiębiorstwach, bo są zbyt drogie. My proponujemy rozwiązania, które można wykorzystać tanim kosztem – mówi Jacek Wójcik, Koordynator Projektów Międzynarodowych w Północnej Izbie Gospodarczej w Szczecinie.

Szymon Hołownia ze specjalnym wykładem dla szczecińskich przedsiębiorców

    Konferencja, która będzie promować projekt „Frugal Innovation” będzie mieć miejsce już 29 sierpnia w Hotelu Park w Szczecinie. Jest to wydarzenie na które zapraszamy przedsiębiorców zrzeszonych w Północnej Izbie Gospodarczej, ale także firmy, które nie są członkami naszej instytucji, ale chcą nawiązać współpracę z Izbą. Wydarzenie połączone będzie z drugą odsłoną izbowej inicjatywy „#Buissnesconnect”, której celem jest integracja szczecińskich i zachodniopomorskich przedsiębiorców: - Pierwsza edycja naszego spotkania okazała się wielkim sukcesem, zgromadziliśmy całą salę przedsiębiorców w hotelu Raddison Blu, a teraz zapraszamy do Park Hotelu. Naszym pierwszym gościem był Radek Kotarski, a teraz zapraszamy na wykład, który poprowadzi Szymon Hołownia. Zauważyliśmy, że formuła cieszy się wielkim zainteresowaniem, a nasi przedsiębiorcy zadowoleni byli z formuły łączącej networking ze spotkaniem z ciekawą osobą – mówi Paulina Wojtyczka z Biura Północnej Izby Gospodarczej w Szczecinie.

    Zgodnie z ideą projektu „Frugal Innovation” zarówno Szymon Hołownia jak i zaproszeni do współpracy przy projekcie partnerzy będą mówili o innowacjach i możliwości ich zastosowania w firmach: - Jak zrobić coś z niczego, jak niezbyt dużymi nakładami finansowymi odnieść sukces, jak mobilizować się do rozwoju – o tym, ale nie tylko o tym, będzie mówić w Szczecinie Szymon Hołownia – dodaje Paulina Wojtyczka.

Innowacje dla przedsiębiorców – szerokie spektrum podejmowanych tematów

   Partnerami Północnej Izby Gospodarczej w Szczecinie przy wydarzeniu realizowanym w ramach projektu „Frugall Innovation” czyli „#BuissnesConncet 2” jest firma Red Snake, która zajmuje się m.in. fotowoltaiką. Firma Centrumcars24, która specjalnie na wydarzenie zaprezentuje przedsiębiorcom ze Szczecina model samochodu elektrycznego Tesla 3 oraz Fundusz Pomerania, który przedstawi swoją ofertę dla przedsiębiorców.

    O wszystkich naszych partnerach będziecie mogli Państwo przeczytać artykuły na łamach portalu Północnej Izby Gospodarczej w najbliższych tygodniach. Serdecznie zapraszamy do udziału w wydarzeniu – widzimy się 29 sierpnia o godzinie 10:00 w Park Hotelu.

Liczba miejsc ograniczona! Zgłoszenia:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
91 486 07 65

Wydarzenie realizowane w ramach projektu Frugal Innovation z programu Erasmus+

 

ciekawi

konsultacjelean27042018

pfp27042018a