fbpx

 

Wigilia Baner

 

Przedsiębiorcy mogą być prosumentami!

Już 28 listopada 2019 r. o godzinie 11:30 w Północnej Izbie Gospodarczej odbędzie się spotkanie "Zainwestuj w OZE", na którym przędsiębiorcy będą mieli okazję poznać korzyści płynące z inwestycji w odnawialne źródła energii. 

 

Weszła w życie nowelizacja ustawy o odnawialnych źródłach energii, która rozszerza definicję prosumenta także na małe i średnie firmy. Przedsiębiorcy będą mogli produkować prąd i magazynować go w sieci tak jak obecnie robią to osoby fizyczne.

Status prosumenta będą mogli otrzymać mali i średni przedsiębiorcy, którzy nie są „zawodowymi” producentami energii - wytwarzana energia elektryczna nie stanowi przedmiotu ich przeważającej działalności gospodarczej. Przedsiębiorca będzie mógł zainstalować mikroinslatację do 50 kW  na posesji, w której prowadzi działalność gospodarczą, a nadwyżkę produkcyjną energii magazynować w sieci a następnie korzystać z niej w czasie kiedy słońca już nie ma.

Nowe przepisy rozszerzają definicję prosumenta, który teraz będzie mógł nie tylko wytwarzać energię i sprzedawać ją sprzedawcy zobowiązanemu na określonych warunkach, ale np. także dowolnemu innemu sprzedawcy na warunkach z nim uzgodnionych.

Zgłoszenia:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
790 765 662