fbpx

 

IZBOWY PAKIET BANER

 

 

 

Firma TTS, czyli Technologie Tworzyw Sztucznych to jeden z największych pracodawców w naszym regionie. Nieopodal Goleniowa powstają luksusowe jachty, które trafiają do klientów dosłownie na całym świecie. Pandemia koronawirusa jest zauważalna w bieżącej działalności firmy, ale jak w rozmowie z Michałem Kaczmarkiem zapewnił dyrektor zarządzający TTS Maciej Twardowski, zlecenia na tego typu usługi premium kontraktowane są wiele miesięcy wcześniej. TTS wspólnie z Północną Izbą Gospodarczą w Szczecinie zaangażowało się w lobbing na rzecz uruchomienia połączenia lotniczego z Ukrainą. Jak wiemy od dwóch tygodni – inicjatywa okazała się sukcesem.

Zapraszamy do wysłuchania podcastu i przeczytania artykułu.

 

Zachodniopomorska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A. (ZARR) to instytucja otoczenia biznesu, której zadaniem jest wspieranie przedsiębiorców w województwie zachodniopomorskim. Instytucja podlega pod administrację Urzędu Marszałkowskiego. Ostatnie lata funkcjonowania ZARR w regionie to pasmo udanych przedsięwzięć, których beneficjantem był sektora MŚP na Pomorzu Zachodnim. Jak mówi w rozmowie z Michałem Kaczmarkiem Prezes instytucji Robert Michalski, rok 2020 to czas wyzwań. Jednym z nich będzie start Bazy Usług Rozwojowych 2.0. Zachęcamy do wysłuchania podcastu „Tak się robi biznes”!

Hollywood zna przypadki „American Dream”, a przypadek firmy Kongsberg można nazwać czymś w rodzaju „Norwegian Dream”. Tyle, że tutaj nic nie spadło nikomu z nieba, a wszelkie sukcesy Radosława Sochanowskiego i jego zespołu są efektem ciężkiej pracy, determinacji i ryzyka, które przedsiębiorcy podejmowali zakładając małą firmę i wtedy kiedy decydowali się o współpracę z norweskim potentatem. W roku 2019 Kongsberg Maritime Poland kończył 15 lat. To bardzo ciekawy przykład „jak się robi biznes”. Sekrety swojego przedsiębiorstwa Michałowi Kaczmarkowi zdradził Radosław Sochanowski, dyrektor zarządzający firmy.

 

  
  • Pfp27042018a
  • Ciekawi Utra 404x335