Opłata wynosi tylko 1 od wartości wadium 3

Age Friendly Communities to kolejny międzynarodowy projekt realizowany przez Północną Izbę Gospodarczą w Szczecinie. Jakie jest pierwsze skojarzenie gdy myślimy o seniorach jako o konsumentach? Polscy seniorzy wydają się być grupą pod tym względem zupełnie niedocenianą. Inaczej jest z seniorami z Niemiec, którzy są bardzo atrakcyjni np. dla branży turystycznej. Z czego wynikają te różnice? Czy rzeczywiście polscy seniorzy są grupą bez potencjału handlowego? A może to przedsiębiorcy podchodzą do tego zagadnienia zbyt stereotypowo i w nieodpowiedni sposób kierują do osób starszych swoją ofertę? Realizacja projektu Age Friendly Communities będzie okazją do weryfikacji wspomnianych tez. Inicjatywa jest skierowana zarówno do seniorów ze Szczecina i województwa zachodniopomorskiego jak i do przedsiębiorców zrzeszonych w Północnej Izbie Gospodarczej w Szczecinie.

     Age Friendly Communities – w tym projekcie Północna Izba Gospodarcza chce przełamać negatywną opinię na temat potencjału seniorów jako grupy konsumenckiej. Jest pewien stereotyp, że osoby starsze w Polsce nie wydają pieniędzy np. w sektorze gastronomiczny,, turystycznym czy w usługach o jakości premium. Rzeczywiście nie wszyscy mogą sobie pozwolić na luksusy na emeryturze, ale uleganie pewnemu uogólnieniu przynosi problemy całej gospodarce. Seniorzy oczekują ciekawych propozycji z których będą mogli skorzystać, bez wielkiego nadwyrężania swojego budżetu: - Chcemy pokazywać potrzeby seniorów. Często są one niedoceniane albo niedostrzegane przez przedsiębiorców. W ramach projektu zaprosimy do współpracy przedsiębiorców i również będziemy prezentować dobre wzorce takich podmiotów, które są przyjazne seniorom i konsumentom powyżej pewnego wieku. Planujemy warsztaty na które zaprosimy firmy działające w sektorze „srebrnej gospodarki” jak to jest nazywane w Europie. Pokażą one swoje działanie, jak rozwijają swoje przedsiębiorstwa, gdzie jest potencjał i rynek. Zaprosimy także seniorów i pokażemy działania nie tylko komercyjne, ale i społeczne. Chcemy wypracować pewne wspólne punkty  i zachęcić obie strony do bliższej współpracy – mówi Jacek Wójcik, Koordynator Projektów Międzynarodowych w Północnej Izbie Gospodarczej w Szczecinie. Warto dodać, że głos seniorów będzie ważny. Już na etapie konsultacji powstanie „lista sugestii” – czego starsze pokolenie oczekuje od przedsiębiorców. Te pomysły mogą być na przykład początkiem… nowych biznesów, nowych produktów lub nowych inicjatyw, których nie ma na rynku, a na które seniorzy wyrażają zapotrzebowanie.

   Międzypokoleniowa współpraca pomiędzy seniorami, a przedsiębiorcami w ramach międzynarodowego projektu realizowanego przez Północną Izbę Gospodarczą Age Friendly Communities ma w kreatywny sposób ukazać jak istotnymi konsumentami w naszym regionie są osoby starsze. – Seniorzy opowiedzą nam gdzie potrzebują zmiany i jakich produktów i usług na rynku szczecińskich potrzebują. Warsztaty odbędą się wiosną. Będziemy współpracowali z seniorami  ze szczecińskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Mamy także aktywną grupę Dom Nobla czyli seniorów, którzy spotykają się cyklicznie w naszej siedzibie – dodaje Jacek Wójcik.

    Age Friendly Communities to kolejny międzynarodowy projekt realizowany przez Północną Izbę Gospodarczą w Szczecinie. Więcej szczegółów już wkrótce na portalu www.izba.info. Zainteresowanych przedsiębiorców zapraszamy do kontaktu z biurem naszej instytucji.

Centrum Biznesu - Wideo Newsletter
Północnej Izby Gopsodarczej w Szczecinie 

Dołącz do grona najaktywniejszych przedsiębiorców