Andrzej Ziółkowski, podróżnik i przedsiębiorca na pewno nie prowadzi życia standardowego człowieka. Kilka miesięcy w roku spędza na… Syberii. Jak mówi to sposób na życie, wielka pasja i wielkie uzależnienie. W tą niezwykłą część świata podróżnik zabiera ludzi, którzy chcą przeżyć przygodę życia. W czwartek zrzeszony w Północnej Izbie Gospodarcze przedsiębiorca spotka się z mieszkańcami w Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia. Początek spotkania o godzinie 18.00. Wstęp wolny. Z Andrzejem Ziółkowskim rozmawiał Michał Kaczmarek.

 

Spotkanie z Grzegorzem Kołodko i dyskusja o rynku pracy i szkolnictwie zawodowym już 20 listopada.

Już 20 listopada br. o godzinie 17:00 w Hotelu Dana w Szczecinie odbędzie się wyjątkowe spotkanie z Profesorem Grzegorzem Kołodko! 

 

W Polsce zaledwie jeden procent spraw rozstrzyganych jest za pomocą mediacji. W Niemczech ten wskaźnik to ponad 40%, a w Kanadzie prawie 60%. - Problemem może być tutaj brak świadomości społecznej na temat przebiegu mediacji oraz efektów. Musimy często przekonywać, że podpisana mediacja, potwierdzona przez sąd ma takie samo znaczenie jak postępowanie sądowe.  Z  mec. Sergiuszem Orlickim, mediatorem sądowym przy Sądzie Okręgowym w Szczecinie rozmawia Michał Kaczmarek.

banerek