Kolejną edycje „Dnia Przedsiębiorczości” organizowanego w Północnej Izbie Gospodarczej w Szczecinie możemy nazwać śmiało sukcesem zarówno frekwencyjnym jak i merytorycznym. Część prezentacyjną śledziła pełna sala konferencyjna. Również konsultacje indywidualne z naszymi partnerami cieszyły się wielkim zainteresowaniem. Przedsiębiorcy uzyskali informacje jak prawidłowo zatrudniać pracowników z zagranicy, a młodzi biznesmeni mieli szanse na konsultacje w sprawie dofinansowań czy dotacji z Bazy Usług Rozwojowych. Nie brakowało także osób poszukujących pracy dla których także przygotowano szereg atrakcyjnych ofert.

Miło nam poinformować, że 15 maja br. siedzibę Północnej Izby Gospodarczej w Szczecinie odwiedzi prof. Jerzy Hausner. Szczegółowe informację już niedługo na www.izba.info 

Jedna z największych i najskuteczniejszych agencji doradztwa personalnego, zajmująca się m.in. rekrutacją oraz szkoleniami podnoszącymi kompetencje jest partnerem Północnej Izby Gospodarczej w organizacji czwartkowego „Dnia Przedsiębiorczości”. Możemy spodziewać się praktycznych informacji i porad m.in. w temacie zatrudniania pracowników z Ukrainy. – Najnowsze statystyki są dowodem na to, co pracodawcy odczuwają każdego dnia, mianowicie na fakt, iż mamy najniższą stopę bezrobocia w historii. Wszystko wskazuje też na to, że pracowników będzie mniej, a ofert pracy więcej. Przedsiębiorcy muszą nauczyć się funkcjonować w zupełnie innej rzeczywistości – mówi Katarzyna Opiekulska, dyrektor LSJ HR Group.

… tylko dwie szkoły językowe w Szczecinie posiadają certyfikaty umożliwiające prowadzenie szkoleń językowych dofinansowywanych z Funduszu Usług Rozwojowych. Dofinansowanie może wynieść 50, 70 lub nawet 80%. Zainteresowanie ofertą z tygodnia na tydzień rośnie, ale Marcin Miśniakiewicz, właściciel firmy Open Mind prowadzącej Szkołę Języków Obcych Profi-Lingua w Szczecinie przyznaje, że jest możliwe by jeszcze skorzystać z oferty nauki języków obcych i zdobyć wartościowe na rynku pracy certyfikaty przed wakacjami. Jakie trzeba spełnić warunki?