fbpx

businesscontact 3 1100x250

 

MISJA GOSPODARCZA MAURITIUS 1

 

BDO to baza danych o produktach i opakowaniach oraz o gospodarce odpadami.  Jest prowadzona w systemie teleinformatycznym.  Zastąpiła dotychczasowy, papierowy sposób dokumentowania m.in. przekazywania i ewidencji odpadów. Bazę prowadzi i aktualizuje Marszałek województwa i to właśnie do urzędu marszałkowskiego należało się zwrócić o wpis do bazy.  BDO to temat bardzo istotny dla przedsiębiorców w Szczecinie. Sprawa ta budzi wiele wątpliwości i wiele kontrowersji, stąd Północna Izba Gospodarcza wspólnie z firmą AB-Eco Usługi Konsultingowe organizuje spotkanie dla przedsiębiorców. Szkolenie jest płatne, ale przedsiębiorcy zrzeszeni w Izbie mogą liczyć na znaczącą bonifikatę. Serdecznie zapraszamy 27 lutego o godzinie 9:00.

Sekcja ds. Sukcesji działająca przy Północnej Izbie Gospodarczej ma ambitne plany na najbliższe miesiące. Specjaliści zrzeszeni w sekcji zamierzają konsekwentnie informować przedsiębiorców o tym jak ważne jest żeby możliwie szybko zając się tematami związanymi ze spadkami oraz sukcesją. Jak mówią to kwestia zabezpieczenia przyszłości swojej rodziny, pracowników, ale i kwestia tego by firma mogła stać się firmą wielopokoleniową, która będzie istnieć na rynku niezależnie od kwestii rodzinnych i personalnych. Ostatnie miesiące przynoszą szereg prac legislacyjnych nad tematami sukcesyjnymi. Sekcja działająca przy Izbie trzyma rękę na pulsie, proponuje swoje rozwiązania oraz opiniuje pomysły przedstawiane przez urzędników z merytorycznych ministerstw.

Przy Północnej Izbie Gospodarczej w Szczecinie działa Klaster Budowlany. W roku 2020 organizacja ma zamiar zintensyfikować swoje działania w zakresie kształcenia młodych ludzi na poziomie podstawowym, ale i inżynierskim. - Firmy zrzeszone w Klastrze prowadzą szkolenia, warsztaty, spotkania informacyjne dla młodych ludzi. Nasz członek jest także obecny w Radzie Programowej ZUT, mamy więc wpływ na to jak uczelnia planuje uczyć młodych ludzi. Jesteśmy w tym zakresie bardzo aktywni – mówi Maciej Pirczewski, Przewodniczący Klastra i jednocześnie kierownik w firmie Calbud. Rozmawiał Michał Kaczmarek.

Hollywood zna przypadki „American Dream”, a przypadek firmy Kongsberg można nazwać czymś w rodzaju „Norwegian Dream”. Tyle, że tutaj nic nie spadło nikomu z nieba, a wszelkie sukcesy Radosława Sochanowskiego i jego zespołu są efektem ciężkiej pracy, determinacji i ryzyka, które przedsiębiorcy podejmowali zakładając małą firmę i wtedy kiedy decydowali się o współpracę z norweskim potentatem. W roku 2019 Kongsberg Maritime Poland kończył 15 lat. To bardzo ciekawy przykład „jak się robi biznes”. Sekrety swojego przedsiębiorstwa Michałowi Kaczmarkowi zdradził Radosław Sochanowski, dyrektor zarządzający firmy.