fbpx

Pracodawca Roku 2

 

200 biletow

 

Collegium Balticum to jedna z najbardziej prestiżowych niepublicznych uczelni wyższych działających na terenie naszego województwa. Uczelnia wyspecjalizowała się w kształceniu z zakresu pedagogiki oraz bezpieczeństwa wewnętrznego, szkół jednak poszerza swoje spektrum działalności i np. w porozumieniu z przedsiębiorcami z regionu uruchomiła kierunki kształcenia informatycznego. Biuro Projektów Międzynarodowych SSW Collegium Balticum właśnie rozpoczyna kolejnych kilkanaście międzynarodowych projektów edukacyjnych, co stanowi wielką szansę dla lokalnych przedsiębiorców na dostęp środków i narzędzi w pozyskiwaniu pracowników, partnerów, rynków zbytu. Jednym z obecnie trwających projektów jest SEPAL. W ramach projektu partnerzy wypracują innowacyjny model włączania w rynek pracy osoby młode, których profil wpisuje się w założenia zjawiska NEETS (młodzież̇ pozostającą poza sferą zatrudnienia i edukacji, czyli tych którzy jednocześnie nie uczą się, nie pracują ani nie przygotowują się do zawodu). Projekt realizowany jest w partnerstwie międzynarodowym z instytucjami z Rumunii, Litwy, Hiszpanii, Grecji i Polski (SSW Collegium Balticum). Koordynatorem projektu jest organizacja Bucovina Institute z Rumunii.

- Nasz region jest jednym z najbardziej interesujących gospodarczo regionów w Europie. Impulsy do jego rozwoju pochodzą z trzech ważnych ośrodków, najsilniejsze z Berlina, ale równie istotne także ze Szczecina i Kopenhagi. Transgraniczna współpraca przedsiębiorców tylko przyspieszy ten proces rozwoju – mówi dr Ulrich Vetter, dyrektor zarządzający w Förder- und Entwicklungsgesellschaft Vorpommern-Greifswald mbH (FEG, Stowarzyszenie na rzecz wsparcia i rozwoju gospodarczego Powiatu Pomorza Przedniego-Greifswaldu), które właśnie wstąpiło w szeregi Pomorskiej Izby Gospodarczej.

BusinessAct to efekt współpracy młodzieżowego klubu Interact Szczecin International (klub Rotary Club Szczecin International) oraz Północnej Izby Gospodarczej. Biorąc udział w konkursie uczestnicy mają szanse na zdobycie praktyk w zachodniopomorskich firmach, cennej wiedzy oraz wspaniałych nagród pieniężnych. Głównymi założeniami konkursu są:

  • Umożliwienie młodzieży przedstawienia swojego pomysłu gronu osób ściśle związanych ze środowiskiem biznesowym, co może skutkować nawiązaniem korzystnej dla obu stron współpracy oraz wdrożeniem pomysłu w życie,
  • Rozwijanie u młodzieży zdolności samoprezentacji,
  • Pobudzanie u młodzieży kreatywności oraz otwartości na świat. Ukazanie możliwości wprowadzenia własnego pomysłu w życie owocuje w poczuciu większej przynależności do miejsca zamieszkania oraz angażowania się w życie społeczne,
  • Zwiększenie wiedzy na temat biznesu wśród młodzieży,
  • Zachęcenie młodzieży do prowadzenia własnej działalności.

KONKURS ODBYWA SIĘ W DWÓCH KATEGORIACH:

1. Mój Szczecin

2. Mój pomysł na biznes 

PRZYJMUJEMY ZGŁOSZENIA KONKURSOWE!

Osoby zainteresowane prosimy o wypełnienie kwestionariusza:

1. "Mój Szczecin" - https://goo.gl/forms/Nw6e5gi632ntDEvJ2
2. "Mój pomysł na biznes" - https://goo.gl/forms/JklaNJo0jVo4vW9y2

Zachęcamy do udziału wszystkich uczniów szkół średnich!

 

Dodatkowo prezentujemy nagrody:

- 1 miejsce - 3 tysiące złotych 

- 2 x wyróżnienie przyznawane przez kapitułę o wartości 1 tysiąca złotych

- każdy/a uczestnik/niczka ma możliwość otrzymania praktyk i kursów w czołowych szczecińskich firmach!

 

 

Kontakt: Klaudia Cichowska, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Już 26 kwietnia 2019r. o godzinie 15:00 zapraszamy Państwa na debatę w temacie „15 lat w Unii Europejskiej” do Hotelu Novotel w Szczecinie.

Kilkanaście lat minęło od pamiętnego referendum, w którym Polacy opowiedzieli się za przystąpieniem do Unii Europejskiej. Poparcie dla takiego kroku było wówczas ogromne – 77% głosów za, przy bardzo wysokiej frekwencji. Do dziś Polacy w większości pozostają jednym z najbardziej euroentuzjastycznych społeczeństw we wspólnocie. Czy jednak ich entuzjazm nie ulegnie osłabieniu w dobie nadchodzących zmian? Czy przedsiębiorcy czują się zagrożeni? Czy Brexit zapewni ochronę dla polskich przedsiębiorców? Jaka będzie pozycja Polski w UE w nadchodzących latach?

Brexit, kryzys strefy euro, kryzys imigracyjny oraz wiele innych symptomów każe nam się zastanawiać nad przyszłością i rolą Polski w europejskim projekcie. Po 15 latach Polska nie jest już debiutantem, a pełnoprawnym członkiem i partnerem, odpowiedzialnym za przyszłość tego historycznego projektu. Dlatego warto przy różnych okazjach stawiać pytania o przyszłość Polski w UE, do czego Państwa serdecznie zapraszamy już 26 kwietnia!

Gość specjalny Jan Truszczyński jeden z głównych negocjatorów członkostwa Polski w UE przedstawi Państwu perspektywy dla Unii i Polski jako państwa członkowskiego UE podsumowując 15-lat członkostwa oraz opowie o strategicznym celu demokratycznej Polski. Przy udziale zaproszonych gości i ekspertów poruszane będą kluczowe problemy polskich przedsiębiorców:

• Zagrożenia dla całej wspólnoty europejskiej. Rosnące koszty i inne zagrożenia. 
• Brexit – jak przedsiębiorcy powinni się przygotować aby nie stracić, a zyskać? 
• Jaka będzie pozycja Polski w UE? 
• Dostępność pracowników, a rynek pracy. 
• Nowe perspektywy finansowania dla Polski. 
• Starzenie się społeczeństwa – wyzwanie dla całej Europy. 
• Perspektywy dla Polskiego biznezu.

Poszukamy odpowiedzi na Państwa pytania, a zaproszeni eksperci udzielą Państwu wsparcia i odpowiedzą w dziedzinie nauki, prawa, finansów, transportu, zatrudnia pracowników, projektów unijnych i innych.

Debatę z udziałem gości specjalnych poprowadzi dziennikarz Paweł Wiśniewski.

Główny Gość Specjalny

Truszczyński   

Jan Truszczyński- wykładowca na Akademii Finansów i Biznesu Vistula i w Polskim Instytucie Dyplomacji. Kariera zawodowa Ambasadora Truszczyńskiego jest związana z Unią Europejską: był specjalistą ds. integracji europejskiej w Ministerstwie Spraw Zagranicznych (1982 - 1988), zastępcą ambasadora Przedstawicielstwa Polski przy Wspólnotach Europejskich (1989-1993), Stałym Przedstawicielem Polski przy UE (1996-2001), doradcą prezydenta ds. UE (2001). W latach 2001-2005 był głównym negocjatorem członkostwa Polski w UE oraz, kolejno, podsekretarzem stanu i sekretarzem stanu w MSZ. Od 2007 do 2014 piastował stanowiska kierownicze w Komisji Europejskiej.        Był kolejno zastępcą dyrektora generalnego w DG Rozszerzenie i DG Edukacja i Kultura, a w latach 2010-2014 dyrektorem generalnym  DG Edukacja i   Kultura.

Data wydarzenia: 26 kwiecień 2019r., godz. 15:00

Miejsce wydarzenia: Hotel Novotel, sala Amber I - II, Al. 3Maja 31, Szczecin

Do Dyspozycji: Parking podziemny w Hotelu

Więcej informacji na temat: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel. 790 206 662.

Zgłoszenia prosimy przesłać na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.