fbpx

 

Wigilia Banner

 

 Historia firmy Technologie Tworzyw Sztucznych sięga roku 1995 roku, kiedy to w Stargardzie powstała firma zajmująca się produkcją części składowych do jachtów. Kolejne lata przynosiły dynamiczny rozwój firmy i dziesiątki zleceń z niemal całego świata. W 2008 roku powstał zupełnie nowy zakład produkcyjny TTS na terenie Goleniowskiego Parku Przemysłowego w Łozienicy.   - Zatrudniamy blisko 700 pracowników. Łączna powierzchnia hal produkcyjnych to 17 000m2. Rocznie produkujemy laminowane elementy konstrukcyjne do ok.600 jachtów. Dodać należy, że łodzie budowane na bazie naszych elementów to nie małe żaglówki lecz pełnomorskie jachty, z których najmniejszy ma 9m długości a największe dochodzą do 22m. Są to naprawdę ekskluzywne i luksusowe jednostki – mówi Maciej Twardowski, prezes firmy TTS.

Przy Północnej Izbie Gospodarczej z dużym powodzeniem funkcjonuje Sekcja ds. Sukcesji. Specjaliści zgromadzeni w sekcji zajmują się doradzaniem przedsiębiorcom w tematyce sukcesji, ale i opiniowaniem projektów ustaw przygotowywanych przez ministerstwa zajmujące się przedmiotową tematyką. Sekcja zaprasza wszystkich przedsiębiorców do zainteresowania się tym zagadnieniem, bo dotyczy ono ich firm rodzinnych i jest bardzo przyszłościowe.

 - Walka ze smogiem, to walka o ludzi. Celem naszej fundacji jest wyrównanie szans osób ubogich energetycznie. Już  w listopadzie rusza projekt pomocy rodzinie zmagającej się z brakiem funduszy na ogrzewanie i prąd. Zawalczymy  o bezpieczne i ekologiczne miejsce do życia dla piątki niezwykle dzielnych osób - zapowiada Jakub Manicki, Prezes Zarządu firmy Redsnake oraz współzałożyciel Fundacji Czyste Powietrze.  To pierwsza taka akcja w Polsce. Firma Red Snake jest członkiem Północnej Izby Gospodarczej w Szczecinie.Jeszcze tej zimy, zamieszkają w ciepłym domu

Pomysł kampanii „Wychodzę ze smogu”, narodził się po telefonie do Fundacji Czyste Powietrze od rodziny, której mimo pełnej świadomości zagrożenia jakie płynie z palenia w piecu węglowym, nie stać na wymianę starego kopciucha.  Dotacja z programu Czyste Powietrze, zapewnia aż 90% dofinansowania do ocieplenia domu i wymiany źródła ciepła. Jednak dla osób najuboższych pozostałe 10% jest barierą nie do przejścia.  - Codziennie pomagamy kilkudziesięciu osobom uzyskać rządowe dofinansowanie z Czystego Powietrza.  Tym razem postanowiliśmy pójść o krok dalej. Otrzymując informację o rodzinie z województwa zachodniopomorskiego, której dom wymaga gruntownej termomodernizacji i wymiany źródła ciepła, aby mogli w nim zamieszkać z ciężko chorym synkiem, bez wahania zaczęliśmy działać. Celem projektu jest zmodernizowanie domu w taki sposób, by stał się ekologiczny, energooszczędny i pozbawiony rachunków za prąd i ogrzewanie. Warunkiem realizacji tego celu jest pozyskanie środków na fotowoltaikę, która zapewni produkcję darmowego prądu na potrzeby świata i ogrzania domu - mówi Jakub Manicki.

     W mediach społecznościowych Fundacji już od 6 listopada rozpocznie się zbiórka brakujących funduszy na zakup i montaż fotowoltaiki dla wybranej rodziny. Zapraszamy na profile FB/Fundacjaczystepowietrze i IG/fundacjaczystepowietrze. Dołącz do wydarzenia już dziś, aby śledzić sukcesy zbiórki funduszy i postępy prac w modernizowanym domu.

Ubóstwo energetyczne w Polsce

Szacuje się, że ponad 12% Polaków jest ubogich energetycznie, co oznacza, że nie stać ich na ciepło i światło. Niewystarczająco ogrzane domy sprzyjają rozwojowi chorób układu oddechowego, układu krążenia, alergiom czy zaburzeniom hormonalnym, wpływają także na zdrowie psychiczne (depresje, stany lękowe). W skrajnych przypadkach stan ubóstwa energetycznego może prowadzić nawet do śmierci. W ramach celów statutowych Fundacja Czyste Powietrzy działa na rzecz zmniejszenia ubóstwa energetycznego w Polsce.  Prowadzimy edukację ekologiczną dla mieszkańców wsi i miast,  a także pomagamy w uzyskaniu dotacji na wymianę źródeł ciepła. Kampania „Wychodzę ze smogu” to kolejna metoda dotarcia  i pomocy rodzinom zmagającym się z trudnością w zaspokojeniu podstawowych potrzeb tj. ciepło i prąd.

Północna Izba Gospodarcza jest wszędzie tam, gdzie potrzebny jest nasz głos w imieniu zrzeszonych w Izbie przedsiębiorców. Staramy się, by wszystkie aktualne tematy i problemy z jakimi zmagają się nasi przedsiębiorcy były odpowiednio badane, monitorowane i sugerujemy instytucjom takim jak: Urzędy Pracy, ZUS, Urząd Miasta czy Urząd Marszałkowski stosowanie pewnych rozwiązań, które mogą ułatwić przedsiębiorcom funkcjonowanie. W ostatnim czasie przedstawiciele Północnej Izby Gospodarczej w Szczecinie brali udział m.in. w posiedzeniu Wojewódzkiej Rady Rynku Pracy czy Komitetu Monitorującego Regionalny Program Operacyjny.