fbpx

 

IZBOWY PAKIET BANER

 

 

 

List otwarty prezydium Północnej Gospodarczej w Szczecinie adresowany do:

Premiera Mateusza Morawieckiego, Prezydenta Szczecina Piotra Krzystka oraz Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego Olgierda Geblewicza.

 

Pandemia koronawirusa spowodowała, że wielu przedsiębiorców musi na nowo zdefiniować swoje plany i strategię na rok 2020. Są branże, które są bardzo mocno dotknięte obecną sytuacją. Mowa przede wszystkim o turystyce, ale i o przemyśle, usługach, gastronomii, hotelarstwie oraz tak silnych w regionie gałęziach jak logistyka, transport i spedycja. Jak sobie radzić w trudnych czasach? Czy przedsiębiorcy byli gotowi na to, co przyniósł im nowy rok? Czy przed nami masowa fakla zwolnień w firmach i bankructw czy może przed nami szereg działań restrukturyzacyjnych? O tym czego gospodarkę nauczył koronawirus i jakich działań ze strony przedsiębiorców należy się spodziewać w roku 2020 Michał Kaczmarek rozmawiał z Katarzyną Michalską i Filipem Kiżukiem, specjalistami z zakresu doradztwa gospodarczego.  Przeczytajcie artykuł i wysłuchajcie nowego podcastu Północnej Izby Gospodarczej w Szczecinie.

Epidemia koronawirusa zatacza coraz szersze kręgi w Europie, a każdego dnia jesteśmy informowani o kolejnych zakażonych oraz ofiarach. Chora na koronawirusa jest także gospodarka. Wiele branż znajduje się na granicy bankructwa – straty liczy gastronomia, turystyka, branża rozrywkowa, produkcja, transport – właściwie trudno wskazać tych, którzy nie tracą. Na Pomorzu Zachodnim straty gospodarcze należy rozpatrywać również w wymiarze transgranicznym. Jak mówi Prezes Północnej Izby Gospodarczej Jarosław Tarczyński, decyzja władz o zamknięciu ruchu pomiędzy Polską, a Niemcami to błąd, który pogłębia gospodarczy kryzys i wręcz zmusza ludzi do rezygnacji z pracy.

Epidemia koronawirusa zmienia gospodarkę na całym świecie. Oczywiste jest więc, że również szczecińska i zachodniopomorska gospodarka mocno odczuwają zmiany związane z epidemią. Najsilniej traci przemysł, usługi, turystyka, transport, logistyka oraz branża rozrywkowa i gastronomia. Północna Izba Gospodarcza, jako instytucja wspierająca zachodniopomorską przedsiębiorczość nie pozostaje obojętna na głosy płynące ze strony naszych członków. Przedsiębiorcy potrzebują kompleksowej informacji na temat tego, co mogą przynieść kolejne miesiące. Potrzebna jest także solidarność, doradztwo, życzliwość oraz poczucie, że w tych trudnych czasach działamy razem. – Izbowy pakiet wsparcia dla przedsiębiorców to pomysł, który zrodził się dość spontanicznie. Wiedzieliśmy, że jako instytucja musimy stać w obronie przedsiębiorców, walczyć o ich prawa, ale i pokazywać, że tylko razem jesteśmy wielką siłą. Bardzo mnie cieszy pozytywny odzew na nasz apel o to by powstał wspierający przedsiębiorców zespół ekspercki – mówi Prezes Północnej Izby Gospodarczej w Szczecinie Jarosław Tarczyński.

 

  
  • Pfp27042018a
  • Ciekawi Utra 404x335