fbpx

SZYMON HOŁOWNIA baner

 

7MKM baner 1150x250px pg1 20180701

 

Odnawialne Źródła Energii w Europie cieszą się wielkim zainteresowaniem nie tylko u osób fizycznych, ale i u przedsiębiorców. To szansa na duże oszczędności, a przy okazji życie w zgodzie z naturą. W Polsce dotychczas fotowoltaika była dofinansowywana tylko w przypadku osób fizycznych, teraz jednak dochodzi do rozszerzenia, które powinno zainteresować firmy z województwa zachodniopomorskiego. Tematem zajmuje się firma Red Snake, która jest partnerem Północnej Izby Gospodarczej przy organizacji wydarzenia, które będzie mieć miejsce już 29 sierpnia w Park Hotelu.

 

Czy wszystko w firmie muszą robić nasi pracownicy? Teoretycznie odpowiedź powinna być twierdząca – po to ich zatrudniamy, żeby wykonywali nasze polecenia i zadania powierzane im w celu rozwoju firmy i wykonywania zleceń od klientów. Często jednak są zadania, które nie wymagają zatrudniania ludzi. Przedsiębiorcy coraz częściej korzystają z outsourcingu w sprawach księgowych, rozliczeniowych, prawnych, rekrutacyjnych, informatycznych czy organizacyjnych. Jak mówią jest to oszczędność czasu i pieniędzy, szczególnie jeżeli mówimy o małych przedsiębiorstwach, które muszą dokonywać np. rozliczeń, ale tych procesów jest zbyt mało by zatrudniać do tego osobnych pracowników. Outsourcing to jedno z głównych zadań firmy doradczej założonej przez Kamilę Śniegoską – Jarmolik z firmy KSJ Business Consulting.

Poszerzenie swoich kompetencji i zdobycie dodatkowego wykształcenia w Wyższej Szkole Bankowej, jeszcze nigdy nie było takie proste! Wszystko za sprawą dofinansowania z Europejskiego Funduszu Społecznego z projektów: „SMART EDUCATION - Kształcenie wyższe w dobie innowacji cyfrowych” oraz „Zintegrowany Program Rozwoju kierunków Informatyka i Logistyka zgodnie z Regionalnymi Strategiami Innowacji województw”.

Wakacje w pełni – możemy powiedzieć, że to wręcz ostatni dzwonek żeby udać się do biura podróży i wykupić wyjazd – najlepiej gdzieś daleko, tak by nie dopadły nas codzienne obowiązki związane z natłokiem pracy. Jak mówią specjaliści urlop jest nam potrzebny by poprawić swoją wydolność intelektualną. Brak odpoczynku może prowadzić do przemęczenia, a pracoholizm do wypalenia zawodowego. Michał Kaczmarek rozmawiał z Joanną i Bogusiem Michalakami z Pracowni Szkoleń i Coachingu MORE, przedsiębiorcami zrzeszonymi w Północnej Izbie Gospodarczej w Szczecinie.

ciekawi

konsultacjelean27042018

pfp27042018a