banergala17052018

Nowoczesny Human Resources doskonale rozumie, że jego rolą jest bycie partnerem dla biznesu. Nadal jednak przełożenie tego stwierdzenia na realne działania to wyzwanie, zarówno dla działów HR, jak i zarządów firm. Zapraszamy na największą w regionie konferencję dla przedstawicieli działów HR oraz zarządów firm. Konferencja HR & Business Trends 2017 odbędzie się  27 kwietnia w Hotelu Raddison. Partnerem wydarzenia jest Północna Izba Gospodarcza w Szczecinie.

Co w praktyce oznacza stwierdzenie, że HR jest partnerem dla biznesu? To pytanie zadawać będą sobie uczestnicy konferencji, która po raz pierwszy organizowana jest w naszym mieście. Odkąd rynek pracownika zaczął progresywnie wymuszać na pracodawcach zmianę podejścia zarówno do rekrutacji jak i do wynagradzania czy opiniowania pracy, działy HR oraz agencje pośrednictwa pracy mocno zyskały na znaczeniu. Konferencja HR & Business Trends 2017 to doskonała przestrzeń do wymiany doświadczeń, wiedzy, inspiracji oraz dyskusji. Grono zaproszonych ekspertów pokaże jak skutecznie budować wartościowy HR. – Wypełniamy kolejną niszę jeżeli chodzi o wiedzę w Szczecinie. Możemy obserwować dość spory wzrost liczby inwestorów i podmiotów, które przenoszą swoje biznesy do Szczecina. Takie firmy w bliższej lub dalszej perspektywie będą poszukiwać pracowników, chcemy porozmawiać na temat zarządzania zasobami ludzkimi. Szacujemy, że będzie to wydarzenie dla 200 osób. Przede wszystkim dla właścicieli firm, członków zarządów, osób odpowiedzialnych za pozyskiwanie pracowników, ale także dla agencji zatrudnienia. Nazwa jest nieprzypadkowa, bo chcemy mówić o tym co łączy HR z biznesem i co biznes może zaoferować HRowi. Poszukajmy rozwiązań, które będzie można zaimplementować na nasz rynek – mówi Michał Hamera, współorganizator wydarzenia. – Jest dużo świetnych firm w Szczecinie, które możemy sobie stawiać za wzór, pojawią się ekonomiści, a także osoby z dużych firm i dużych koncernów, które będą się dzieliły swoimi doświadczeniami z zakresu HR. Mocna ekonomiczna konferencja, podzielona na panele i na warsztaty – dodaje Michał Hamera.

Nowoczesny Human Resources doskonale rozumie, że jego rolą jest bycie partnerem dla biznesu. Nadal jednak przełożenie tego stwierdzenia na realne działania to wyzwanie, zarówno dla działów HR, jak i zarządów firm. Na rynku panuje swoista „klęska urodzaju”, jest mnóstwo klientów chcących pozyskiwać nowych pracowników, ale brakuje… chętnych do podejmowania pracy. HR musi być więc odpowiedzialny, ale jednocześnie dbający o dobre warunki do pracy i współpracy. Wiele firm w Polsce dopiero się tego uczy:  - Brakuje rąk do pracy, coraz więcej obcokrajowców patrzy łakomie na nasz rynek. Osoby z Ukrainy są wchłaniani przez rynek i są oni bardzo dobrze oceniani – mówi Michał Hamera.  Prelegenci, którzy zaprezentują się w Szczecinie to między innymi:  Szymon Szałapski  (Neodromos),  Joanna Malinowska – Parzydło (Hr Influencers / Autorka "Jesteś marką"), Joanna Duda (HR Specialist Allegro.pl), Jacek Rozenek (Trener Biznesu), Anna Miśko (Home.pl)czy  Edyta Hubska (Idea HR).

Już wkrótce na portalu www.izba.info kolejne informacje na temat wydarzenia.