Już 26 i 27 maja w Hali Azoty Arena na 820 metrach kwadratowych zaprezentuje się ponad 15 producentów i dystrybutorów rozwiązań gastronomicznych z Polski i zagranicy. Podczas 2 dni wystawią około 500 różnych urządzeń gastronomicznych. Uczestnicy będą mogli wziąć udział w ponad 30 pokazach kulinarnych.

Organizatorzy szacują, że targi odwiedzi ponad 20 000 zainteresowanych. Ponad 200 kilogramów żywności zamieni się w kulinarne dzieła sztuki podczas konkursu kulinarnego oraz kulinarnych show odbywających się na targowej scenie. To tylko wybrane liczby, ukazujące skalę wydarzenia, jakie czeka nas w maju w Szczecinie. Zadbano o to, by wystawcy przekrojowo reprezentowali poszczególne sektory rynku gastronomicznego, oferując najlepszy asortyment w niezwykle przystępnych cenach. Nie zabraknie atrakcji także dla amatorów gotowania. Znajdą oni podczas targów wiele okazji do poszerzenia swoich domowych warsztatów kulinarnych.

Świadomość konsumentów stale wzrasta. Coraz więcej Polaków ma dostęp do dobrych produktów i usług gastronomicznych, to niesie za sobą potrzebę doskonalenia się w szeroko rozumianej branży HORECA. Rynek staje się coraz bardziej wymagający wobec kucharzy i gastronomów. To natomiast wymaga stałego uzupełniania lub modernizacji swojej bazy urządzeń i sprzętów. Pojawiają się lepsze rozwiązania i tańsze w eksploatacji narzędzia gastronomiczne. W gastronomii liczy się oszczędność czasu i energii oraz możliwość długotrwałego przechowywania żywności, w taki sposób, by pozostawała świeża. To główne powody, dla których goście chętnie deklarują uczestnictwo w naszych targach. Wiemy, że szukają takich rozwiązań w nowościach branżowych – komentuje współorganizator targów Jakub Tarniowy.

Zarówno konkurs o tytuł Zachodniopomorskiego Kucharza Roku, jak i Szczecińskie Targi Gastronomiczne otrzymały Patronat Honorowy Marszałka Wojewodztwa Zachodniopomorskiego Olgierda Geblewicza. Zaufanie, jakim obdażyli nas nasi partnerzy wynika z dwóch rzeczy. Po piersze z ogromnego zapotrzebowania na takie targi w Szczecinie oraz z solidnego przygotowania organizacyjnego naszych targów – dodaje Konrad Dembczyński, współorganizator wydarzenia.

Profesjonalny konkurs kucharski – Zachodniopomorski Kucharz roku

W pierwszy dzień targów z pewnością nie zabraknie także amatorów dobrej kuchni, którzy zechcą śledzić przebieg konkursu na Zachodniopomorskiego Kucharza Roku. To jedna z niewielu okazji do obserwowania zmagań profesjonalnych kucharzy w akcji. Wszystko pod okiem bardzo wymagającego jury, którego przewodniczącą została Iwona Niemczewska, jedna z najbardziej utalentowanych szefów kuchni w Polsce. W składzie zasiądą kulinarne sławy ogólnopolskiego formatu, w tym Mariusz Siwak (szef kuchni i znany uczestnik programu kulinarnego Top Chef),  Andrzej Jakomulski, Joanna Ochniak oraz Jarosław Walczyk (Prezes Fundacji Klubu Szefów Kuchni). Szef kuchni, który zostanie zwycięzcą konkursu otrzyma tytuł Zachodniopomorskiego Kucharza Roku. Otrzymany tytuł będzie nosił do następnego roku, ponieważ organizatorzy już zapowiadają, że chcą by wydarzenie miało charakter cykliczny.

ceopunkt27042018

konsultacjelean27042018

pfp27042018a